Несебър (Несебър)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1946 г. под името Черноморец.

Хроника: В Несебър през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. През 1946 г. е основано физкултурно дружество Черноморец. След 1949 г. най-известна доброволна спортна организация в курортния град е Динамо. През 1957 г. дружеството за физическа култура и спорт Черноморец е възстановено. От 1979 г. то носи името Слънчев бряг. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Слънчев бряг, който започва да се развива самостоятелно. През 1993 г. той се преименува на Несебър, а от 1996 г. - на Слънчев бряг. През 2001 г. футболният клуб става общински отново под името Несебър. На следващата година названието Слънчев бряг е върнато за трети път, но след пререгистрация на клуба - през 2003 г., той пак приема името на града.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “делфините”.

Адрес: Несебър 8230, Градски стадион.
Телефон: (+359 554) 45878.
E-mail: -

Клубни върхове:
петнадесето място в “А” група: 2004/05 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа:  по това време официалното й наименование е Купа на България - 2008/09 г.
осминафиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1982/83 г. (като Слънчев бряг).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2015/16 г.

Несебър (Несебър)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 18:00 1 кръг Д Ботев II (Пловдив) 4:0
12.08.2023 18:00 2 кръг Г Атлетик (Куклен) 1:1
19.08.2023 18:00 3 кръг Д Карнобат (Карнобат) 3:1
26.08.2023 18:00 4 кръг Г Розова долина (Казанлък) 4:2
02.09.2023 17:00 5 кръг Д Загорец (Нова Загора) 2:2
20.09.2023 17:00 6 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) 5:3
16.09.2023 17:00 7 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:1
23.09.2023 17:00 8 кръг Г ФК Сливен (Сливен) 6:1
27.09.2023 17:00 9 кръг Д Секирово (кв.Секирово, Раковски) 3:0
30.09.2023 17:00 10 кръг Г Гигант (Съединение) 1:2
07.10.2023 16:00 11 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 6:0
11.10.2023 16:15 12 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 1:1
14.10.2023 16:00 13 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 5:1
21.10.2023 17:00 14 кръг Г Созопол (Созопол) 2:1
26.10.2023 16:00 15 кръг Д Берое II (Стара Загора) 7:1
03.11.2023 14:30 16 кръг Г Саяна (Хасково) 2:1
11.11.2023 14:30 17 кръг Д Левски (Карлово) 5:1
29.11.2023 14:30 18 кръг Д Сокол (Марково) 5:1
25.11.2023 14:30 19 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 4:2
18.02.2024 14:30 20 кръг Г Ботев II (Пловдив) 3:1
24.02.2024 14:00 21 кръг Д Атлетик (Куклен) 3:0
02.03.2024 15:00 22 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:0
09.03.2024 15:00 23 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:0
16.03.2024 15:00 24 кръг Г Загорец (Нова Загора) 2:2
23.03.2024 15:00 25 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) 2:1
30.03.2024 15:00 26 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:1
03.04.2024 17:00 27 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 3:1
06.04.2024 17:00 28 кръг Г Секирово (кв.Секирово, Раковски) 3:3
13.04.2024 17:00 29 кръг Д Гигант (Съединение) 1:1
17.04.2024 17:00 30 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
20.04.2024 17:00 31 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
27.04.2024 17:00 32 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
02.05.2024 18:00 33 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
11.05.2024 18:00 34 кръг Г Берое II (Стара Загора) -:-
15.05.2024 18:00 35 кръг Д Саяна (Хасково) -:-
18.05.2024 18:00 36 кръг Г Левски (Карлово) -:-
25.05.2024 18:00 37 кръг Г Сокол (Марково) -:-
01.06.2024 18:00 38 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спартак 1947 (Пловдив) 29 23 5 1 97:14 74
2 Саяна (Хасково) 29 23 3 3 71:21 72
3 Несебър (Несебър) 29 20 8 1 87:32 68
4 Гигант (Съединение) 29 17 6 6 69:31 57
5 Загорец (Нова Загора) 28 15 6 7 62:31 51
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
12.09.2023 16:00 - Д Септември (София) 2:4
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/2 финали
23.08.2023 18:00 - Г Звезденбург (Бургас) 3:0
Област Бургас / Финал
30.08.2023 17:30 - Г Созопол (Созопол) 1:1
Югоизточна България / Финали
06.09.2023 17:00 - Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:0
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/2 финали
18.10.2023 15:00 - Д Карнобат (Карнобат) 7:2
Област Бургас / Финал
08.11.2023 14:00 - Д Созопол (Созопол) 2:0
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / 1/2 финали
15.11.2023 14:00 - Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:1
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финал
06.03.2024 15:00 - Д Загорец (Нова Загора) 2:2
Югоизточна България / Финал
- - Г Саяна (Хасково) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
12.07.2023 09:30 - Д ОФК Поморие (Поморие) 4:0
15.07.2023 18:00 - Д Саяна (Хасково) 2:3
21.07.2023 18:30 - Г Созопол (Созопол) 2:0
26.07.2023 18:00 - Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:4
29.07.2023 18:00 - Д Черно море II (Варна) 2:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2024 11:00 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:1
24.01.2024 14:00 - Д ФК Сливен (Сливен) 7:0
27.01.2024 12:00 - Д Розова долина (Казанлък) 4:3
30.01.2024 14:00 - Д Янтра 2019 (Габрово) 3:1
03.02.2024 14:00 - Г Септември (София) 3:1
06.02.2024 14:00 - Д Созопол (Созопол) 1:2
09.02.2024 13:00 - Д Черно море II (Варна) 1:2

Несебър (Несебър)

ЮМВ: Бургас - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2023 09:30 1 кръг Д Звезденбург (Бургас) 3:1
24.09.2023 10:00 2 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 2:4
30.09.2023 11:30 3 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:2
07.10.2023 09:30 4 кръг Г ОФК Поморие (Поморие) 6:1
14.10.2023 10:00 5 кръг Д Сунгурларска долина (Сунгурларе) 13:0
21.10.2023 09:30 6 кръг Г Вихър (Айтос) 9:0
- 7 кръг
почива
11.11.2023 12:00 8 кръг Д ФШ Руен юнайтед 2019 (Руен) 6:0
18.11.2023 10:00 9 кръг Г Карнобат (Карнобат) 3:2
17.03.2024 10:00 10 кръг Г Звезденбург (Бургас) 1:3
23.03.2024 12:00 11 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 1:1
30.03.2024 10:00 12 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:9
06.04.2024 10:00 13 кръг Д ОФК Поморие (Поморие) 4:0
13.04.2024 11:00 14 кръг Г Сунгурларска долина (Сунгурларе) -:-
20.04.2024 10:00 15 кръг Д Вихър (Айтос) -:-
- 16 кръг
почива
11.05.2024 13:00 17 кръг Г ФШ Руен юнайтед 2019 (Руен) -:-
18.05.2024 10:00 18 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Нефтохимик 1962 (Бургас) 12 10 1 1 98:8 31
2 Бургас спорт (Бургас) 12 10 1 1 48:10 31
3 Несебър (Несебър) 12 7 2 3 50:23 23
4 Карнобат (Карнобат) 10 5 0 5 37:25 15
5 ФШ Руен юнайтед 2019 (Руен) 12 4 2 6 30:43 14

Несебър (Несебър)

Деца: Бургас - Областна група "А"
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2023 11:30 1 кръг Д Звезденбург (Бургас) 6:2
24.09.2023 10:00 2 кръг Г Созопол (Созопол) 3:0
30.09.2023 09:30 3 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 10:0
07.10.2023 11:30 4 кръг Г ОФК Поморие (Поморие) 4:1
14.10.2023 10:00 5 кръг Д Несебър II (Несебър) 1:3
21.10.2023 11:30 6 кръг Г Вихър (Айтос) 6:1
04.11.2023 09:30 7 кръг Д Звезденбург II (Бургас) 2:1
11.11.2023 10:00 8 кръг Д Камчийска долина (Трънак) 4:0
18.11.2023 12:00 9 кръг Г Карнобат (Карнобат) 5:2
16.03.2024 10:00 10 кръг Г Звезденбург (Бургас) 0:1
23.03.2024 10:00 11 кръг Д Созопол (Созопол) 6:1
30.03.2024 12:00 12 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 6:0
06.04.2024 12:00 13 кръг Д ОФК Поморие (Поморие) 6:0
13.04.2024 10:00 14 кръг Г Несебър II (Несебър) -:-
20.04.2024 12:00 15 кръг Д Вихър (Айтос) -:-
27.04.2024 10:00 16 кръг Г Звезденбург II (Бургас) -:-
11.05.2024 13:00 17 кръг Г Камчийска долина (Трънак) -:-
18.05.2024 12:00 18 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Несебър (Несебър) 13 11 0 2 59:12 33
2 Карнобат (Карнобат) 13 11 0 2 57:19 33
3 Звезденбург (Бургас) 12 8 0 4 39:23 24
4 Несебър II (Несебър) 11 7 1 3 38:26 22
5 Созопол (Созопол) 13 6 2 5 40:24 20

Несебър II (Несебър)

Деца: Бургас - Областна група "А"
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2023 10:00 1 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 9:1
23.09.2023 12:00 2 кръг Г ОФК Поморие (Поморие) 5:1
01.10.2023 10:00 3 кръг Д Звезденбург II (Бургас) 1:1
08.10.2023 10:00 4 кръг Д Вихър (Айтос) 3:0
14.10.2023 10:00 5 кръг Г Несебър (Несебър) 3:1
22.10.2023 11:00 6 кръг Д Камчийска долина (Трънак) 4:1
04.11.2023 10:00 7 кръг Г Карнобат (Карнобат) 0:6
12.11.2023 10:00 8 кръг Д Звезденбург (Бургас) 2:4
25.11.2023 10:00 9 кръг Г Созопол (Созопол) 0:4
17.03.2024 10:00 10 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 7:4
24.03.2024 09:30 11 кръг Д ОФК Поморие (Поморие) 4:3
отложен 12 кръг Г Звезденбург II (Бургас) -:-
отложен 13 кръг Г Вихър (Айтос) -:-
13.04.2024 10:00 14 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
21.04.2024 11:00 15 кръг Г Камчийска долина (Трънак) -:-
28.04.2024 10:00 16 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
11.05.2024 10:00 17 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
19.05.2024 10:00 18 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Карнобат (Карнобат) 13 11 0 2 57:19 33
3 Звезденбург (Бургас) 12 8 0 4 39:23 24
4 Несебър II (Несебър) 11 7 1 3 38:26 22
5 Созопол (Созопол) 13 6 2 5 40:24 20
6 Звезденбург II (Бургас) 11 5 2 4 41:23 17


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:25 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 10.578 47
октомври 2019 11.356 54
септември 2019 7.018 77
август 2019 4.179 88
май 2019 22.933 21
април 2019 8.357 64
март 2019 14.525 41
ноември 2018 23.579 22
октомври 2018 23.919 23
септември 2018 17.362 32
май 2018 3.589 89
април 2018 23.023 20
март 2018 37.744 10
ноември 2017 40.488 9
октомври 2017 11.984 48
септември 2017 27.813 19
август 2017 25.369 22
май 2017 12.022 55
април 2017 24.453 20
март 2017 25.416 21
ноември 2016 18.516 28
октомври 2016 21.263 25
септември 2016 20.233 26
август 2016 21.270 19
май 2016 10.809 46
април 2016 16.719 26
март 2016 15.644 25
ноември 2015 14.898 31
октомври 2015 19.640 21
август 2015 16.933 26
май 2015 5.980 65
април 2015 7.674 59
март 2015 13.046 39
декември 2014 6.998 72
октомври 2014 9.821 56
септември 2014 8.526 65
май 2014 9.546 62
април 2014 13.305 41
март 2014 9.496 50
ноември 2013 18.044 33
септември 2013 16.284 38
август 2013 16.105 40
май 2013 13.016 47
април 2013 19.574 26
март 2013 16.064 35
ноември 2012 10.548 61
октомври 2012 7.999 69
септември 2012 9.352 68
май 2012 11.013 57
април 2012 11.085 57
март 2012 21.830 25
ноември 2011 20.109 30
октомври 2011 35.539 14
септември 2011 10.938 67
август 2011 15.320 37
май 2011 18.471 31
април 2011 29.480 16
март 2011 44.838 7
ноември 2010 12.014 58
октомври 2010 36.168 10
септември 2010 4.001 105
август 2010 9.487 79
всички

Интернет страници