Загорец (Нова Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Загорец съществува под това име от 30-те години на миналия век.

Хроника: В Нова Загора през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Тракиец (1922 г.), Загорец, Бенковски и др. През 1944 г. стартират поредица от промени. Създадени са физкултурни дружества, най-известно от които е Ботев. На 29 януари 1946 г. то, заедно с Юнак, формират Ботев-Юнак 45, което малко по-късно е преименувано на Ботев, а след това - на Петко Енев. На 9 юни 1947 г. Петко Енев и Локомотив се обединяват. Същата година ФД Петко Енев-Локомотив става Динамо. В края на 1949 г. са учредени няколко доброволни спортни организации. През 1957 г., след поредната реформа, те се вливат в ДФС Загорец. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и оранжев.

Прозвище: -

Адрес: Нова Загора 8900, ст. ”Загорец”.
Телефон/факс: (+359 457) 22764.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в Южна “Б” група: 1982/83 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1948 г. (като Динамо).

Загорец (Нова Загора)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 18:00 1 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:2
12.08.2023 18:00 2 кръг Д Созопол (Созопол) 2:1
18.08.2023 18:00 3 кръг Г Берое II (Стара Загора) 4:3
26.08.2023 18:00 4 кръг Д Саяна (Хасково) 1:3
02.09.2023 17:00 5 кръг Г Несебър (Несебър) 2:2
09.09.2023 17:00 6 кръг Д Сокол (Марково) 3:0
16.09.2023 17:00 7 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:1
23.09.2023 17:00 8 кръг Д Ботев II (Пловдив) 1:2
27.09.2023 17:00 9 кръг Г Атлетик (Куклен) 1:1
30.09.2023 17:00 10 кръг Д Карнобат (Карнобат) 5:0
07.10.2023 16:00 11 кръг Г Розова долина (Казанлък) 2:1
11.10.2023 16:00 12 кръг Г Левски (Карлово) 1:2
15.10.2023 16:00 13 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) 3:2
21.10.2023 16:00 14 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:2
27.10.2023 16:00 15 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 6:1
03.11.2023 14:30 16 кръг Г Секирово (кв.Секирово, Раковски) 5:0
11.11.2023 14:30 17 кръг Д Гигант (Съединение) 3:0
18.11.2023 14:30 18 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
25.11.2023 14:30 19 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 0:0
17.02.2024 14:00 20 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 0:0
24.02.2024 14:00 21 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
02.03.2024 15:00 22 кръг Д Берое II (Стара Загора) -:-
09.03.2024 15:00 23 кръг Г Саяна (Хасково) -:-
16.03.2024 15:00 24 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
23.03.2024 15:00 25 кръг Г Сокол (Марково) -:-
30.03.2024 17:00 26 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
03.04.2024 17:00 27 кръг Г Ботев II (Пловдив) -:-
06.04.2024 17:00 28 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
13.04.2024 17:00 29 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
17.04.2024 17:00 30 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
20.04.2024 17:00 31 кръг Д Левски (Карлово) -:-
28.04.2024 17:00 32 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
02.05.2024 18:00 33 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
11.05.2024 18:00 34 кръг Г ФК Сливен (Сливен) -:-
15.05.2024 18:00 35 кръг Д Секирово (кв.Секирово, Раковски) -:-
18.05.2024 18:00 36 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
25.05.2024 18:00 37 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
02.06.2024 18:00 38 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Гигант (Съединение) 20 13 4 3 51:17 43
5 Димитровград 1947 (Димитровград) 20 10 6 4 30:19 36
6 Загорец (Нова Загора) 20 10 5 5 44:23 35
7 Атлетик (Куклен) 20 10 3 7 35:36 33
8 Розова долина (Казанлък) 20 10 2 8 35:23 32
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Сливен / Финал
22.08.2023 18:00 - Д Самуил 2006 (Самуилово) 7:0
Югоизточна България / Финали
30.08.2023 18:00 - Д Розова долина (Казанлък) 1:1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Сливен / Първи кръг
19.09.2023 17:00 - Д ФК Сливен (Сливен) 10:0
Област Сливен / Финал
24.10.2023 16:00 - Д Самуил 2006 (Самуилово) 7:0
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / 1/2 финали
10.02.2024 14:00 - Г Розова долина (Казанлък) 1:0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
01.07.2023 18:30 - Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:0
08.07.2023 18:30 - Г Карнобат (Карнобат) 3:1
15.07.2023 18:30 - Г Берое II (Стара Загора) 4:0
22.07.2023 18:30 - Д Саяна (Хасково) 1:0
29.07.2023 18:30 - Г Димитровград 1947 (Димитровград) 4:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
13.01.2024 13:00 - Г Левски (Карлово) 2:2
20.01.2024 13:00 - Г Карнобат (Карнобат) 3:0
27.01.2024 14:00 - Д Димитровград 1947 (Димитровград) 4:1
03.02.2024 14:00 - Г Саяна (Хасково) 2:0

Загорец (Нова Загора)

ЮМВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2023 14:00 1 кръг Д Саяна (Хасково) 0:7
21.09.2023 15:00 2 кръг Г Овощник (Овощник) 0:2
28.09.2023 15:00 3 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:2
05.10.2023 15:00 4 кръг Г Бригада 2010 (Димитровград) 0:8
12.10.2023 15:00 5 кръг Д Арена (Ямбол) 0:2
19.10.2023 15:00 6 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:1
26.10.2023 15:30 7 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 3:1
02.11.2023 14:30 8 кръг Г Минерал (Ягода) 2:2
09.11.2023 15:00 9 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:0
16.11.2023 15:00 10 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) анл.
23.11.2023 15:00 11 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) 3:0
14.03.2024 15:00 12 кръг Г Саяна (Хасково) -:-
21.03.2024 15:00 13 кръг Д Овощник (Овощник) -:-
28.03.2024 15:00 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
04.04.2024 15:00 15 кръг Д Бригада 2010 (Димитровград) -:-
11.04.2024 15:00 16 кръг Г Арена (Ямбол) -:-
18.04.2024 15:00 17 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
25.04.2024 15:00 18 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
02.05.2024 15:00 19 кръг Д Минерал (Ягода) -:-
09.05.2024 15:00 20 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 21 кръг
почива
23.05.2024 15:00 22 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Розова долина (Казанлък) 9 6 1 2 29:12 19
5 Овощник (Овощник) 9 4 2 3 21:13 14
6 Загорец (Нова Загора) 10 3 2 5 10:25 11
7 Димитровград 1947 (Димитровград) 10 3 1 6 21:32 10
8 Минерал (Ягода) 9 3 1 5 12:24 10

Загорец (Нова Загора)

ДПГ13: Стара Загора - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
16.09.2023 10:00 2 кръг Г ФК Сливен (Сливен) 0:11
22.09.2023 10:00 3 кръг Д Сините камъни 2022 (Сливен) 2:15
30.09.2023 11:30 4 кръг Г Шампион (Ямбол) 0:6
07.10.2023 13:30 5 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 2:1
18.10.2023 12:30 6 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 1:9
21.10.2023 11:30 7 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) анл.
28.10.2023 11:30 8 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) 0:9
04.11.2023 11:30 9 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 0:1
12.11.2023 10:00 10 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:4
18.11.2023 11:30 11 кръг Д Саяна (Хасково) 2:3
25.11.2023 11:30 12 кръг Г Арена (Ямбол) 0:5
02.12.2023 11:30 13 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:3
- 14 кръг
почива
09.03.2024 11:30 15 кръг Д ФК Сливен (Сливен) -:-
16.03.2024 11:30 16 кръг Г Сините камъни 2022 (Сливен) -:-
23.03.2024 11:30 17 кръг Д Шампион (Ямбол) -:-
30.03.2024 11:30 18 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) -:-
06.04.2024 11:30 19 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
- 20 кръг
почива
20.04.2024 11:30 21 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) -:-
27.04.2024 11:30 22 кръг Г Локомотив (Стара Загора) -:-
01.05.2024 11:30 23 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
11.05.2024 11:30 24 кръг Г Саяна (Хасково) -:-
19.05.2024 11:30 25 кръг Д Арена (Ямбол) -:-
25.05.2024 11:30 26 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Розова долина (Казанлък) 8 4 1 3 21:21 13
10 ОФК Хасково (Хасково) 10 3 0 7 25:41 9
11 Загорец (Нова Загора) 11 1 0 10 7:67 3
12 Арсенал 2000 (Казанлък) 10 0 0 10 2:65 0
-- ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 4 1 0 3 15:16 -


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:05 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 9.587 55
октомври 2019 16.071 37
септември 2019 10.954 58
август 2019 16.903 30
май 2019 18.431 25
април 2019 14.087 40
март 2019 6.331 79
ноември 2018 12.154 46
октомври 2018 18.102 29
септември 2018 17.556 30
май 2018 15.758 31
април 2018 9.119 63
март 2018 7.487 70
ноември 2017 13.651 41
октомври 2017 11.126 52
септември 2017 19.309 25
август 2017 15.487 36
май 2017 17.249 32
април 2017 15.349 37
март 2017 15.434 37
ноември 2016 10.767 56
октомври 2016 15.394 37
септември 2016 15.935 33
август 2016 8.376 68
май 2016 7.862 63
април 2016 11.711 43
март 2016 12.518 36
ноември 2015 12.881 39
октомври 2015 9.004 57
август 2015 13.064 38
май 2015 11.699 44
април 2015 14.991 33
март 2015 8.657 57
декември 2014 9.420 58
октомври 2014 9.066 63
септември 2014 5.551 78
май 2014 5.997 76
април 2014 12.633 44
март 2014 7.760 61
ноември 2013 9.602 67
септември 2013 7.515 74
август 2013 12.206 54
май 2013 7.779 67
април 2013 12.606 46
март 2013 11.965 51
ноември 2012 7.741 72
октомври 2012 4.353 83
септември 2012 11.818 49
май 2012 10.978 58
април 2012 4.441 86
март 2012 17.747 33
ноември 2011 10.584 70
октомври 2011 10.266 66
септември 2011 7.396 88
август 2011 8.911 74
май 2011 11.315 60
април 2011 12.747 51
март 2011 16.295 39
ноември 2010 13.953 49
октомври 2010 18.009 39
септември 2010 8.025 87
август 2010 5.690 99
всички

Интернет страници