Локомотив 1926 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Локомотив, чието име, символи и база наследява настоящият клуб, създаден в 2001 г., е основан през 1936 г. като ЖСК.

Хроника: През 1936 г. в града под тепетата е основан Железничарски спортен клуб. В края на 1944 г. той е обединен с местния Левски под името ЖСК Левски. На 27 декември 1945 г. физкултурното дружество е преименувано на Локомотив, а Левски възстановява самостоятелността си. През септември 1949 г., след поредната реформа, е създадена доброволната спортна организация Енергия (от октомври - Торпедо), от която в 1951 г. се отделя Локомотив. През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Локомотив, който започва да се развива самостоятелно. През 2001 г. Велбъжд (Кюстендил) премества седалището си в Пловдив, за да се обедини с местните “железничари”. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името Локомотив 1936. На 20 май 2011 г. с решение на общото акционерно събрание на клуба той е преименуван на Локомотив 1926.

Клубни цветове: черен и бял.

Прозвище: “смърфовете”, “железничарите” или “черно-белите”.

Адрес: Пловдив 4000, парк “Лаута”, ст. ”Локомотив”.
Телефон: (+359 32) 627373.
Е-mail: -

Клубни върхове:
шесто място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
шампион на България: 2003/04 г.
два пъти носител на Суперкупата на България: 2004/05 и 2020/2021 г.
два пъти носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2018/19 и 2019/20 г.
носител на Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1982/83 г. (като Локомотив).
два пъти осминафиналист в турнира за Купата на панаирните градове: предшественик на турнира за Купата на УЕФА - 1963/64 и 1964/65 г.

В
10.03.1999 (24 г.)
В
17.08.2002 (21 г.)
З
27.03.2006 (17 г.)
Зд
15.10.2002 (21 г.)
Зд
16.06.1997 (26 г.)
Зд
05.05.1990 (33 г.)
Зц
25.12.2001 (22 г.)
Зц
18.01.1997 (27 г.)
Зц
04.05.2004 (19 г.)
Зц
03.01.2003 (21 г.)
Зц
31.07.2004 (19 г.)
Зц
15.10.2006 (17 г.)
Зл
16.03.1998 (25 г.)
Зл
28.05.2003 (20 г.)
Хо
25.04.1992 (31 г.)
Хц
16.12.2000 (23 г.)
Хц
30.08.2002 (21 г.)
Хц
07.05.2002 (21 г.)
Хц
05.06.2005 (18 г.)
Хц
11.03.2006 (17 г.)
Ха
15.03.1996 (27 г.)
Кд
22.03.1997 (26 г.)
Кд
02.07.2004 (19 г.)
Кл
27.03.2006 (17 г.)
Кл
04.10.1999 (24 г.)
Кл
28.09.1996 (27 г.)
Н
25.09.1988 (35 г.)
Н
26.01.2007 (17 г.)
Н
15.06.2006 (17 г.)
Н
04.05.2001 (22 г.)
треньори:
Т
02.09.1978 (45 г.)
напуснали:
Хо
08.02.1999 (25 г.)
Н
20.04.1995 (28 г.)
Кл
31.05.2000 (23 г.)
Хл
19.09.1997 (26 г.)
Хц
31.12.1995 (28 г.)
Хц
07.05.2002 (21 г.)
Зд
03.10.1997 (26 г.)
Хц
06.12.1997 (26 г.)

Локомотив 1926 (Пловдив)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
16.07.2023 18:30 1 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:1 Диема спорт
23.07.2023 21:15 2 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 4:2 Диема спорт
31.07.2023 21:15 3 кръг Д Ботев (Враца) 4:0 Диема спорт
06.08.2023 21:15 4 кръг Д Левски (София) 2:1 Диема спорт
11.08.2023 21:15 5 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:0 Диема спорт
18.08.2023 21:15 6 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 1:0 Диема спорт
25.08.2023 21:15 7 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 4:3 Диема спорт
03.09.2023 19:00 8 кръг Д Крумовград (Крумовград) 4:0 Диема спорт
17.09.2023 17:45 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:0 Диема спорт
23.09.2023 17:30 10 кръг Д Славия 1913 (София) 2:0 Диема спорт
27.09.2023 20:30 11 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:1 Диема спорт
02.10.2023 20:00 12 кръг Д ЦСКА (София) 0:2 Диема спорт
07.10.2023 20:15 13 кръг Г Черно море (Варна) 2:2 Диема спорт
20.10.2023 19:15 14 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:2 Диема спорт
26.10.2023 17:30 15 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 1:1 Диема спорт
03.11.2023 19:30 16 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:0 Диема спорт
10.11.2023 17:30 17 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:1 Диема спорт
25.11.2023 12:45 18 кръг Г Ботев (Враца) 0:2 Диема спорт
02.12.2023 17:30 19 кръг Г Левски (София) 0:3 Диема спорт
11.12.2023 15:00 20 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:0 Диема спорт
18.02.2024 15:15 21 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 2:1 Диема спорт
24.02.2024 12:45 22 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:2 Диема спорт
02.03.2024 15:15 23 кръг Г Крумовград (Крумовград) 1:3 Диема спорт
08.03.2024 18:30 24 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:- Диема спорт
16.03.2024 12:45 25 кръг Г Славия 1913 (София) -:- Диема спорт
30.03.2024 26 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
03.04.2024 27 кръг Г ЦСКА (София) -:-
06.04.2024 28 кръг Д Черно море (Варна) -:-
13.04.2024 29 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
20.04.2024 30 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 ЦСКА (София) 23 14 6 3 36:12 48
4 Левски (София) 23 13 5 5 37:16 44
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 23 12 5 6 38:27 41
6 ФК ЦСКА 1948 (София) 22 10 7 5 25:18 37
7 Крумовград (Крумовград) 23 10 3 10 27:30 33
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
14.10.2023 13:30 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 4:3 Диема спорт
Втори кръг (1/8 финали)
06.12.2023 17:30 - Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
26.06.2023 18:00 - Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
01.07.2023 18:00 - Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1
04.07.2023 18:00 - Д Университатя (Крайова, Рум, 1) 2:0
07.07.2023 18:30 - Д Марица 1921 (Пловдив) 1:1
02.08.2023 19:00 - Д АЕЛ (Лимасол, Кипър, 1) 0:0
08.09.2023 17:45 - Г Арда 1924 (Кърджали) 1:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2024 13:30 - Д ФК ЦСКА 1948 (София) 2:1
27.01.2024 14:00 - Д Пирин (Благоевград) 1:0
03.02.2024 14:00 - Г Берое (Стара Загора) 2:3
06.02.2024 14:30 - Г Марица 1921 (Пловдив) 0:2
09.02.2024 14:00 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0

Локомотив 1926 II (Пловдив)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
06.08.2023 18:00 1 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 1:5
13.08.2023 18:00 2 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:1
19.08.2023 19:00 3 кръг Г Созопол (Созопол) 2:2
26.08.2023 18:00 4 кръг Д Берое II (Стара Загора) 3:0
02.09.2023 17:00 5 кръг Г Саяна (Хасково) 1:2
20.09.2023 17:00 6 кръг Д Несебър (Несебър) 3:5
16.09.2023 17:00 7 кръг Г Сокол (Марково) 4:1
24.09.2023 17:00 8 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 1:0
27.09.2023 17:00 9 кръг Г Ботев II (Пловдив) 2:1
01.10.2023 16:00 10 кръг Г Атлетик (Куклен) 1:3
08.10.2023 16:00 11 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:1
11.10.2023 16:15 12 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:1
15.10.2023 16:00 13 кръг Г Загорец (Нова Загора) 2:3
21.10.2023 16:00 14 кръг Г Левски (Карлово) 3:0
27.10.2023 16:00 15 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 0:1
02.11.2023 14:30 16 кръг Г ФК Сливен (Сливен) 2:4
11.11.2023 14:30 17 кръг Д Секирово (кв.Секирово, Раковски) 2:1
18.11.2023 14:30 18 кръг Г Гигант (Съединение) 0:1
25.11.2023 14:30 19 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 0:1
18.02.2024 14:00 20 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 2:3
25.02.2024 14:00 21 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 1:1
03.03.2024 15:00 22 кръг Д Созопол (Созопол) 1:1
09.03.2024 15:00 23 кръг Г Берое II (Стара Загора) -:-
17.03.2024 15:00 24 кръг Д Саяна (Хасково) -:-
23.03.2024 15:00 25 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
31.03.2024 17:00 26 кръг Д Сокол (Марково) -:-
03.04.2024 17:00 27 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
07.04.2024 17:00 28 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
13.04.2024 17:00 29 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
17.04.2024 17:00 30 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
20.04.2024 17:00 31 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
28.04.2024 17:00 32 кръг Д Загорец (Нова Загора) -:-
02.05.2024 18:00 33 кръг Д Левски (Карлово) -:-
11.05.2024 18:00 34 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
15.05.2024 18:00 35 кръг Д ФК Сливен (Сливен) -:-
18.05.2024 18:00 36 кръг Г Секирово (кв.Секирово, Раковски) -:-
26.05.2024 18:00 37 кръг Д Гигант (Съединение) -:-
01.06.2024 18:00 38 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Созопол (Созопол) 22 8 7 7 36:26 31
12 Родопа Смолян (Смолян) 22 9 3 10 43:35 30
13 Локомотив 1926 II (Пловдив) 22 8 4 10 37:38 28
14 Левски (Карлово) 22 7 3 12 34:48 24
15 Карнобат (Карнобат) 22 8 0 14 29:50 24
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2023 10:00 - Г Атлетик (Куклен) 4:1
19.07.2023 11:00 - Д Сокол (Марково) 4:0
22.07.2023 10:00 - Д ЦСКА II (София) 0:3
22.07.2023 12:00 - Г Спартак 1947 (Пловдив) 1:2
29.07.2023 10:30 - Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 1:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
19.01.2024 14:00 - Г Септември II (София) 0:1
27.01.2024 12:00 - Д Родопа Смолян (Смолян) 3:1
31.01.2024 11:00 - Д ЦСКА II (София) 1:1
03.02.2024 14:30 - Д Чавдар (Етрополе) 4:1
10.02.2024 14:00 - Д Левски II (София) 2:2

Локомотив 1926 (Пловдив)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
18.10.2023 12:00 1-ви мач Д Беласица (Петрич) 5:0
25.10.2023 10:30 реванш Г Беласица (Петрич) 2:1
1/4 финали
14.11.2023 14:00 1-ви мач Д Септември (София) 1:1
21.11.2023 14:00 реванш Г Септември (София) 0:3
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Финали
06.09.2023 18:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:2
Област Пловдив / Допълнителен бараж
12.09.2023 10:30 - Г Марица 1921 (Пловдив) 5:1
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Финал
03.10.2023 16:00 - Г Димитровград 1947 (Димитровград) 5:0
Югоизточна България / Финален бараж
10.10.2023 16:00 - Г Арена (Ямбол) 3:2

Локомотив 1926 (Пловдив)

Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
26.01.2024 12:00 - Г Атлетик (Куклен) 0:3
Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 18:00 1 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:3
12.08.2023 11:30 2 кръг Г Славия 1913 (София) 1:2
19.08.2023 18:00 3 кръг Д Левски (София) 3:4
23.08.2023 10:00 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
27.08.2023 18:00 5 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 0:2
02.09.2023 10:30 6 кръг Г Черно море (Варна) 1:2
16.09.2023 11:30 7 кръг Д Ботев (Пловдив) 4:1
23.09.2023 13:00 8 кръг Г Национал (София) 0:3
30.09.2023 13:00 9 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:3
07.10.2023 10:30 10 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:0
14.10.2023 14:30 11 кръг Д Спартак (Плевен) 5:0
06.11.2023 10:30 12 кръг Г Дунав от Русе (Русе) 1:0
18.11.2023 13:30 13 кръг Д Септември (София) 2:0
20.02.2024 11:00 14 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:6
02.12.2023 13:30 15 кръг Д ЦСКА (София) 3:2
25.02.2024 13:30 16 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0
02.03.2024 13:30 17 кръг Д Славия 1913 (София) 0:0
08.03.2024 13:00 18 кръг Г Левски (София) -:-
13.03.2024 14:00 19 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 20 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 21 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 22 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Национал (София) -:-
- 24 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 25 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 26 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 27 кръг Д Дунав от Русе (Русе) -:-
- 28 кръг Г Септември (София) -:-
- 29 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 30 кръг Г ЦСКА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Ботев (Пловдив) 17 9 2 6 27:25 29
7 ЦСКА (София) 17 9 0 8 34:27 27
8 Локомотив 1926 (Пловдив) 17 7 1 9 28:30 22
9 Национал (София) 17 6 3 8 28:37 21
10 Етър ВТ (Велико Търново) 17 5 4 8 25:37 19

Локомотив 1926 (Пловдив)

Елитна група (U-16)
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 11:00 1 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
12.08.2023 18:00 2 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:0
19.08.2023 12:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:0
23.08.2023 11:00 4 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 2:1
26.08.2023 11:00 5 кръг Г Септември (София) 0:3
02.09.2023 17:00 6 кръг Д Национал (София) 2:3
17.09.2023 13:30 7 кръг Г Славия 1913 (София) 0:2
24.09.2023 13:30 8 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 4:1
30.09.2023 13:00 9 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 2:1
08.10.2023 13:30 10 кръг Д Левски (София) 1:0
15.10.2023 13:00 11 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:3
03.11.2023 14:00 12 кръг Д Звезденбург (Бургас) 3:0
19.11.2023 16:00 13 кръг Г ЦСКА (София) 1:1
09.12.2023 13:00 14 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 1:0
02.12.2023 12:00 15 кръг Г Спартак (Плевен) 5:1
23.02.2024 12:00 16 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:5
03.03.2024 10:00 17 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:0
10.03.2024 14:00 18 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
17.03.2024 13:00 19 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Септември (София) -:-
- 21 кръг Г Национал (София) -:-
- 22 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 23 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 24 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 25 кръг Г Левски (София) -:-
- 26 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 27 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
- 28 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 29 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 30 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Левски (София) 17 10 4 3 34:19 34
6 Национал (София) 17 10 3 4 51:25 33
7 Локомотив 1926 (Пловдив) 17 10 1 6 28:22 31
8 Славия 1913 (София) 17 9 2 6 50:30 29
9 Пирин (Благоевград) 17 7 2 8 32:44 23

Локомотив 1926 (Пловдив)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 09:00 1 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
12.08.2023 09:30 2 кръг Д Черно море (Варна) 2:0
19.08.2023 10:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:0
23.08.2023 09:00 4 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 5:0
26.08.2023 09:00 5 кръг Г Септември (София) 0:4
02.09.2023 15:00 6 кръг Д Национал (София) 2:2
17.09.2023 11:30 7 кръг Г Славия 1913 (София) 1:2
24.09.2023 10:30 8 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 4:1
01.10.2023 10:30 9 кръг Г Дунав от Русе (Русе) 1:2
08.10.2023 11:00 10 кръг Д Левски (София) 1:0
15.10.2023 11:00 11 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2
03.11.2023 12:00 12 кръг Д Звезденбург (Бургас) 3:0
19.11.2023 14:00 13 кръг Г ЦСКА (София) 1:0
29.11.2023 11:00 14 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 1:1
02.12.2023 10:00 15 кръг Г Спартак (Плевен) 0:1
23.02.2024 10:00 16 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
03.03.2024 11:00 17 кръг Г Черно море (Варна) 0:0
10.03.2024 12:00 18 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
17.03.2024 11:00 19 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Септември (София) -:-
- 21 кръг Г Национал (София) -:-
- 22 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 23 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
- 24 кръг Д Дунав от Русе (Русе) -:-
- 25 кръг Г Левски (София) -:-
- 26 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 27 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
- 28 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 29 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 30 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Славия 1913 (София) 17 9 3 5 54:34 30
6 Ботев (Пловдив) 17 8 4 5 31:26 28
7 Локомотив 1926 (Пловдив) 17 7 3 7 23:22 24
8 Черно море (Варна) 17 5 7 5 26:21 22
9 Национал (София) 17 6 3 8 24:31 21

Локомотив 1926 (Пловдив)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
06.09.2023 12:00 - Г Юнайтед (Пловдив) 13:0
Област Пловдив / Финали
13.09.2023 10:00 - Д Кронос 2016 (Пловдив) 3:4
Област Пловдив / Допълнителен бараж
17.09.2023 09:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:2
Деца "Б": Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
27.08.2023 11:00 1 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 7:1
02.09.2023 11:00 2 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 7:0
10.09.2023 10:00 3 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 9:0
11.02.2024 12:00 4 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:3
24.09.2023 09:00 5 кръг Д Академик (Пловдив) 2:2
30.09.2023 10:00 6 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 4:1
08.10.2023 09:00 7 кръг Д Ботев (Пловдив) 4:1
13.10.2023 10:30 8 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
21.10.2023 11:00 9 кръг Д Звезденбург (Бургас) 3:3
28.10.2023 10:00 10 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 6:2
04.11.2023 11:00 11 кръг Г ФК Кърджали (Кърджали) 4:0
12.11.2023 12:00 12 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 10:0
19.11.2023 10:00 13 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 7:0
25.11.2023 09:00 14 кръг Д Чавдар (Пловдив) 12:0
04.02.2024 11:00 15 кръг Г Берое (Стара Загора) 3:0
отложен 16 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
24.02.2024 14:30 17 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 5:1
02.03.2024 10:00 18 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 7:0
10.03.2024 12:00 19 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
17.03.2024 10:00 20 кръг Г Академик (Пловдив) -:-
24.03.2024 10:00 21 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
31.03.2024 10:00 22 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
07.04.2024 10:00 23 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
13.04.2024 12:00 24 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
20.04.2024 10:00 25 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
28.04.2024 11:00 26 кръг Д ФК Кърджали (Кърджали) -:-
04.05.2024 11:00 27 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
12.05.2024 09:00 28 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
18.05.2024 10:00 29 кръг Г Чавдар (Пловдив) -:-
26.05.2024 10:00 30 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив 1926 (Пловдив) 17 15 2 0 95:14 47
2 Академик (Пловдив) 17 14 3 0 68:9 45
3 Ботев (Пловдив) 16 12 2 2 65:14 38
4 Бургас спорт (Бургас) 17 11 1 5 50:38 34
5 Кронос 2016 (Пловдив) 17 9 3 5 40:27 30

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Център)
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 12:00 1 кръг Д Гигант (Съединение) 7:0
17.09.2023 10:00 2 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 10:0
23.09.2023 10:00 3 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
30.09.2023 10:00 4 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1
06.10.2023 17:30 5 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) 8:1
15.10.2023 12:00 6 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:5
22.10.2023 14:30 7 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 6:3
02.12.2023 10:30 8 кръг Д ФК Кърджали (Кърджали) 5:1
05.11.2023 10:30 9 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 9:0
12.11.2023 10:00 10 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 9:0
21.11.2023 15:00 11 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) 1:0
09.03.2024 12 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 13 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 16 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 17 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 18 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 19 кръг Г ФК Кърджали (Кърджали) -:-
- 20 кръг Д Металик 1938 (Сопот) -:-
- 21 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Берое (Стара Загора) 11 11 0 0 102:10 33
2 Ботев (Пловдив) 11 9 1 1 70:11 28
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 11 8 1 2 59:14 25
4 Шипка старс 2015 (Асеновград) 11 7 1 3 52:15 22
5 ФК Кърджали (Кърджали) 11 7 0 4 31:25 21

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2023 11:15 1 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 19:0
22.09.2023 13:30 2 кръг Г Житница (Житница) 3:0
- 3 кръг
почива
07.10.2023 11:00 4 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 8:0
14.10.2023 08:45 5 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 1:2
22.10.2023 11:45 6 кръг Г Хисаря (Хисаря) 6:1
04.11.2023 13:30 7 кръг Д Реал (Пловдив) 3:0
28.10.2023 15:15 8 кръг Д Секирово (кв.Секирово, Раковски) 4:2
11.11.2023 10:00 9 кръг Г Юнайтед (Пловдив) 3:4
09.12.2023 18:00 10 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) 4:1
25.11.2023 10:00 11 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) 4:1
- 12 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 13 кръг Д Житница (Житница) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Д Хисаря (Хисаря) -:-
- 18 кръг Г Реал (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Секирово (кв.Секирово, Раковски) -:-
- 20 кръг Д Юнайтед (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) -:-
- 22 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спартак 1947 (Пловдив) 10 10 0 0 76:4 30
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 10 8 0 2 55:11 24
3 Секирово (кв.Секирово, Раковски) 9 6 1 2 31:18 19
4 Юнайтед (Пловдив) 10 5 1 4 31:25 16
5 Житница (Житница) 10 5 0 5 33:32 15

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2023 10:15 1 кръг Д Марица (Ясно поле) 1:1
24.09.2023 11:30 2 кръг Г СФК Раковски (Раковски) 17:0
01.10.2023 09:00 3 кръг Д Беломорец (Асеновград) 1:3
08.10.2023 09:00 4 кръг Г Траките 2007 (Скутаре) 0:9
15.10.2023 16:30 5 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) 4:9
22.10.2023 10:15 6 кръг Г Сокол (Марково) 0:3
29.10.2023 12:45 7 кръг Д Чепинец (Велинград) 0:8
05.11.2023 14:00 8 кръг Г Чепинец II (Велинград) 4:1
отложен 9 кръг Д ФА Карлово (Карлово) -:-
19.11.2023 11:30 10 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 3:1
отложен 11 кръг Д Юнайтед (Пловдив) -:-
03.12.2023 10:15 12 кръг Д Реал (Пловдив) 4:0
10.12.2023 10:15 13 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) 2:2
- 14 кръг Г Марица (Ясно поле) -:-
- 15 кръг Д СФК Раковски (Раковски) -:-
- 16 кръг Г Беломорец (Асеновград) -:-
- 17 кръг Д Траките 2007 (Скутаре) -:-
- 18 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 20 кръг Г Чепинец (Велинград) -:-
- 21 кръг Д Чепинец II (Велинград) -:-
- 22 кръг Г ФА Карлово (Карлово) -:-
- 23 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 24 кръг Г Юнайтед (Пловдив) -:-
- 25 кръг Г Реал (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Пловдив сити (Пловдив) 11 5 3 3 39:14 18
8 Борислав 2009 (Първомай) 11 5 0 6 25:22 15
9 Локомотив 1926 (Пловдив) 11 4 2 5 36:37 14
10 Реал (Пловдив) 12 3 1 8 16:49 10
11 Марица (Ясно поле) 11 2 2 7 15:38 8

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ12: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 9) - група "А2"
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2023 12:45 1 кръг Д Бригада 2010 (Димитровград) 1:0
24.09.2023 09:00 2 кръг Г Чавдар (Пловдив) 6:1
01.10.2023 10:15 3 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 0:0
08.10.2023 10:15 4 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 2:3
15.10.2023 10:15 5 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) 5:2
22.10.2023 10:15 6 кръг Г ФА Карлово (Карлово) 5:1
отложен 7 кръг Д ФК Арда 1924 II (Кърджали) -:-
12.11.2023 10:15 8 кръг Г Ботев II (Пловдив) 1:0
- 9 кръг
почива
- 10 кръг Г Бригада 2010 (Димитровград) -:-
- 11 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 12 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 15 кръг Д ФА Карлово (Карлово) -:-
- 16 кръг Г ФК Арда 1924 II (Кърджали) -:-
- 17 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
- 18 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев 2002 (Пловдив) 8 6 1 1 43:13 19
2 Пловдив 2015 (Пловдив) 8 5 2 1 30:12 17
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 7 5 1 1 20:7 16
4 Ботев II (Пловдив) 8 5 0 3 33:10 15
5 ФА Карлово (Карлово) 8 4 0 4 28:20 12

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ12: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 9) - група "В"
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2023 16:30 1 кръг Г Шипка старс 2015 II (Асеновград) 3:0
23.09.2023 15:15 2 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) 6:0
30.09.2023 11:30 3 кръг Г Спартак (Първенец) 8:1
07.10.2023 09:00 4 кръг Д Реал (Пловдив) 1:3
14.10.2023 09:00 5 кръг Г Брестник 1948 (Брестник) 4:1
21.10.2023 14:00 6 кръг Г Калояново (Калояново) 0:7
28.10.2023 10:15 7 кръг Д Академик (Пловдив) 1:3
10.12.2023 15:15 8 кръг Г Вихър (Белозем) 4:2
11.11.2023 12:45 9 кръг Д ФК Рудозем (Рудозем) 2:3
18.11.2023 12:45 10 кръг Г ФК Хасково 2022 (Хасково) 3:2
25.11.2023 09:00 11 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 4:1
02.12.2023 10:15 12 кръг Г Юнайтед (Пловдив) 2:4
09.12.2023 14:00 13 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) 0:3
- 14 кръг Д Шипка старс 2015 II (Асеновград) -:-
- 15 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Спартак (Първенец) -:-
- 17 кръг Г Реал (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д Брестник 1948 (Брестник) -:-
- 19 кръг Д Калояново (Калояново) -:-
- 20 кръг Г Академик (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Вихър (Белозем) -:-
- 22 кръг Г ФК Рудозем (Рудозем) -:-
- 23 кръг Д ФК Хасково 2022 (Хасково) -:-
- 24 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д Юнайтед (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Юнайтед (Пловдив) 12 8 2 2 36:16 26
5 Калояново (Калояново) 13 8 0 5 54:24 24
6 Локомотив 1926 (Пловдив) 13 7 0 6 38:30 21
7 ФК Хасково 2022 (Хасково) 13 7 0 6 30:36 21
8 Тракия 2004 (Пловдив) 13 5 3 5 34:42 18

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ10: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 7) - група "А"
Дата Фаза Противник Рез.
01.11.2023 10:00 1 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) 1:3
22.09.2023 09:00 2 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 8:0
24.09.2023 14:00 3 кръг Г Бригада 2010 (Димитровград) 3:6
01.10.2023 14:00 4 кръг Г Родопа Смолян II (Смолян) 11:0
08.10.2023 10:00 5 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
15.10.2023 09:00 6 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 8:0
22.10.2023 11:00 7 кръг Д ФК Кърджали (Кърджали) 3:4
29.10.2023 09:00 8 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 1:1
05.11.2023 09:00 9 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) 3:1
12.11.2023 11:00 10 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 6:1
19.11.2023 10:00 11 кръг Д Орлета (Пазарджик) 6:3
10.12.2023 09:00 12 кръг Г Академик (Пловдив) 11:1
отложен 13 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 14 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
- 15 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Бригада 2010 (Димитровград) -:-
- 17 кръг Д Родопа Смолян II (Смолян) -:-
- 18 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 19 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г ФК Кърджали (Кърджали) -:-
- 21 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 24 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 25 кръг Д Академик (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Кронос 2016 (Пловдив) 11 9 2 0 61:22 29
3 ФК Кърджали (Кърджали) 10 8 0 2 52:33 24
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 12 7 1 4 61:23 22
5 Бригада 2010 (Димитровград) 11 6 3 2 64:36 21
6 Шипка старс 2015 (Асеновград) 13 6 1 6 58:51 19

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ10: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 7) - група "В"
Дата Фаза Противник Рез.
отложен 1 кръг Д Шипка старс 2015 II (Асеновград) -:-
22.09.2023 18:00 2 кръг Г Вихър (Белозем) 2:0
24.09.2023 16:00 3 кръг Д ФА Карлово (Карлово) 8:2
01.10.2023 19:00 4 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) 9:0
08.10.2023 19:00 5 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 1:6
15.10.2023 18:00 6 кръг Г Улпия (Пловдив) 2:2
22.10.2023 16:00 7 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 5:4
29.10.2023 19:00 8 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) 3:4
05.11.2023 17:00 9 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) 8:3
12.11.2023 18:00 10 кръг Г Велд (Пловдив) 6:8
19.11.2023 18:00 11 кръг Д Спартак (Първенец) 2:7
10.12.2023 16:00 12 кръг Г Реал (Пловдив) 10:5
03.12.2023 17:00 13 кръг Д ЕАЗ Перущица 2023 (Перущица) 8:6
- 14 кръг Г Шипка старс 2015 II (Асеновград) -:-
- 15 кръг Д Вихър (Белозем) -:-
- 16 кръг Г ФА Карлово (Карлово) -:-
- 17 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Улпия (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) -:-
- 21 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
- 23 кръг Д Велд (Пловдив) -:-
- 24 кръг Г Спартак (Първенец) -:-
- 25 кръг Д Реал (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г ЕАЗ Перущица 2023 (Перущица) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Шипка старс 2015 II (Асеновград) 11 8 2 1 42:33 26
4 Спартак (Първенец) 11 8 0 3 65:29 24
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 12 7 1 4 64:47 22
6 Улпия (Пловдив) 13 6 2 5 43:48 20
7 Вихър (Белозем) 11 5 1 5 32:37 16

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ9: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 5) - група "А"
Дата Фаза Противник Рез.
24.09.2023 14:00 1 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 2:5
01.10.2023 12:00 2 кръг Г ФК Хасково 2022 (Хасково) 8:0
08.10.2023 13:00 3 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) 12:0
15.10.2023 09:00 4 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 2:1
22.10.2023 09:00 5 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 2:3
29.10.2023 09:00 6 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 11:3
05.11.2023 10:00 7 кръг Д Чавдар (Пловдив) 11:0
12.11.2023 10:00 8 кръг Г Орлета (Пазарджик) 1:2
19.11.2023 14:00 9 кръг Д Траките 2007 (Скутаре) 7:5
отложен 10 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
03.12.2023 10:00 11 кръг Д Бригада 2010 (Димитровград) 3:2
- 12 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д ФК Хасково 2022 (Хасково) -:-
- 14 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 15 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Чавдар (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 20 кръг Г Траките 2007 (Скутаре) -:-
- 21 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
- 22 кръг Г Бригада 2010 (Димитровград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Бригада 2010 (Димитровград) 10 8 0 2 63:21 24
4 Орлета (Пазарджик) 10 7 0 3 58:28 21
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 10 7 0 3 59:21 21
6 Кронос 2016 (Пловдив) 10 5 0 5 46:57 15
7 Марица 1921 (Пловдив) 10 5 0 5 33:36 15

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ9: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 5) - група "Д"
Дата Фаза Противник Рез.
24.09.2023 13:00 1 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) 11:4
01.10.2023 12:00 2 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 0:6
08.10.2023 13:00 3 кръг Г Траките 2007 (Скутаре) 7:0
15.10.2023 09:00 4 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 11:1
отложен 5 кръг Г Академия Спартак (Пловдив) -:-
29.10.2023 10:00 6 кръг Д Секирово (кв.Секирово, Раковски) 5:6
05.11.2023 10:00 7 кръг Г Марица (Марково) 9:2
12.11.2023 13:00 8 кръг Д Шипка 2018 (Асеновград) 6:4
19.11.2023 13:00 9 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 6:1
- 10 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) -:-
- 11 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 12 кръг Д Траките 2007 (Скутаре) -:-
- 13 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Академия Спартак (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Секирово (кв.Секирово, Раковски) -:-
- 16 кръг Д Марица (Марково) -:-
- 17 кръг Г Шипка 2018 (Асеновград) -:-
- 18 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Асеновец 2005 (Асеновград) 8 8 0 0 49:4 24
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 8 6 0 2 55:24 18
3 Секирово (кв.Секирово, Раковски) 8 5 0 3 29:28 15
4 Шипка 2018 (Асеновград) 9 5 0 4 33:31 15
5 Тракия 2004 (Пловдив) 8 5 0 3 26:30 15


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Локомотив 1926 (Пловдив)

Химн

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив"
(в парк “Лаута”),
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:62 сезона
"Б" група:12 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 41.895 12
октомври 2019 70.976 1
септември 2019 65.236 2
август 2019 61.273 3
май 2019 42.385 9
април 2019 36.193 14
март 2019 54.660 6
ноември 2018 31.727 14
октомври 2018 56.497 5
септември 2018 55.073 6
май 2018 67.309 5
април 2018 27.260 15
март 2018 45.133 6
ноември 2017 23.745 21
октомври 2017 59.378 3
септември 2017 27.970 17
август 2017 51.854 7
май 2017 66.311 2
април 2017 34.687 14
март 2017 39.317 10
ноември 2016 66.899 3
октомври 2016 49.964 7
септември 2016 44.093 7
август 2016 43.527 10
май 2016 95.915 1
април 2016 67.113 2
март 2016 40.729 6
ноември 2015 35.508 10
октомври 2015 58.288 4
август 2015 35.117 10
май 2015 64.305 2
април 2015 19.146 20
март 2015 32.097 11
декември 2014 47.020 6
октомври 2014 45.051 8
септември 2014 27.394 19
май 2014 20.645 24
април 2014 60.454 3
март 2014 27.257 18
декември 2013 51.675 4
ноември 2013 49.431 5
септември 2013 38.205 12
август 2013 64.369 1
май 2013 25.236 20
април 2013 23.243 22
март 2013 49.578 4
ноември 2012 57.210 3
октомври 2012 37.386 9
септември 2012 41.958 8
май 2012 30.221 19
април 2012 71.299 2
март 2012 54.043 3
ноември 2011 58.915 4
октомври 2011 34.284 16
септември 2011 37.886 9
август 2011 43.161 7
май 2011 64.142 1
април 2011 38.999 10
март 2011 40.963 8
ноември 2010 54.217 6
октомври 2010 59.049 4
септември 2010 56.994 3
август 2010 48.446 6
всички

Интернет страници