Академик (Свищов)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 10 ноември 1949 г.

Хроника: В Свищов през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Дунав, Север-Славия 25 (1925 г. - след обединение на Север и Славия), Генерал Благой Копчев (1944 г.) и др. През есента на 1949 г. се извършва реорганизация на физкултурното движение в страната. В крайдунавския град са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известни от които са Строител (до 1953 г.) и Академик - създадена в първа аудитория на Стопанската академия “Димитър Апостолов Ценов”. През 1957 г. всички те са обединени под името дружество за физическа култура и спорт Академик. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Академик, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “студентите”.

Адрес: Свищов 5250, ул. “Цар Освободител” 2.
Телефон/факс: (+359 745) 23554.
E-mail: -

Най-добро класиране:
единадесето място в “А” група: 1985/86 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1977/78 г.

Академик (Свищов)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2016 18:00 1 кръг Д Ювентус (Малчика) 3:0
21.08.2016 18:00 2 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 2:2
28.08.2016 18:00 3 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 0:0
04.09.2016 17:00 4 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:4
- 5 кръг
почива
18.09.2016 17:00 6 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:1
25.09.2016 17:00 7 кръг Г Партизан (Червен бряг) 1:0
02.10.2016 16:00 8 кръг Д Левски 2007 (Левски) 0:0
09.10.2016 16:00 9 кръг Г Севлиево (Севлиево) 1:2
16.10.2016 16:00 10 кръг Д Кариана (Ерден) 0:0
23.10.2016 16:00 11 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 0:3
30.10.2016 14:30 12 кръг Д Трявна (Трявна) 1:0
04.11.2016 14:30 13 кръг Г Ком (Берковица) 4:0
11.11.2016 14:30 14 кръг Д Павликени (Павликени) 0:2
20.11.2016 14:30 15 кръг Г Вихър (Славяново) 1:3
05.03.2017 14:30 16 кръг Г Ювентус (Малчика) 2:1
12.03.2017 14:30 17 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 2:0
19.03.2017 14:30 18 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:3
24.03.2017 14:30 19 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:2
- 20 кръг
почива
09.04.2017 17:00 21 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:4
14.04.2017 17:00 22 кръг Д Партизан (Червен бряг) 1:2
23.04.2017 17:00 23 кръг Г Левски 2007 (Левски) 0:1
30.04.2017 17:00 24 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
07.05.2017 18:00 25 кръг Г Кариана (Ерден) -:-
14.05.2017 18:00 26 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) -:-
17.05.2017 18:00 27 кръг Г Трявна (Трявна) -:-
21.05.2017 18:00 28 кръг Д Ком (Берковица) -:-
28.05.2017 18:00 29 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
04.06.2017 18:00 30 кръг Д Вихър (Славяново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Вихър (Славяново) 22 12 4 6 57:22 40
6 Бдин 1923 (Видин) 21 11 3 7 52:26 36
7 Павликени (Павликени) 21 9 3 9 32:27 30
8 Мизия 2005 (Кнежа) 21 6 8 7 32:42 26
9 Академик (Свищов) 21 7 4 10 21:30 25
10 Първа атомна (Козлодуй) 22 7 4 11 26:45 25
11 Трявна (Трявна) 21 6 4 11 25:35 22
12 Янтра Габрово (Габрово) 21 6 3 12 26:52 21
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Велико Търново / Първи кръг
14.09.2016 16:00 - Д Павликени (Павликени) 4:0
Област Велико Търново / Финал
21.09.2016 16:00 - Г Ресен 2012 (Ресен) 2:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
23.07.2016 18:00 - Д Локомотив (Русе) 0:0
30.07.2016 18:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
04.02.2017 14:00 - Д Локомотив (Русе) 2:1
11.02.2017 14:00 - Д Локомотив (Русе) 2:1

Академик (Свищов)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 10:30 1 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:3
17.09.2016 09:45 2 кръг Г Севлиево (Севлиево) 3:5
24.09.2016 09:45 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:4
01.10.2016 09:45 4 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 2:3
08.10.2016 09:45 5 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 1:3
15.10.2016 09:45 6 кръг Г Спартак (Плевен) 1:2
22.10.2016 09:45 7 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:4
- 8 кръг
почива
- 9 кръг
почива
12.11.2016 09:45 10 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 2:0
- 11 кръг
почива
25.03.2017 10:30 12 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:6
01.04.2017 09:45 13 кръг Д Севлиево (Севлиево) 1:0
08.04.2017 09:45 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:5
отложен 15 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
22.04.2017 09:45 16 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) -:-
29.04.2017 09:45 17 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
06.05.2017 09:45 18 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг
почива
27.05.2017 09:45 21 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) -:-
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Етър ВТ (Велико Търново) 10 8 0 2 40:8 24
3 Локомотив (Горна Оряховица) 11 7 1 3 23:14 22
4 Чардафон 1919 (Габрово) 10 5 3 2 11:3 18
5 Спартак Плевен (Плевен) 11 4 2 5 15:26 14
6 Литекс (Ловеч) 10 4 1 5 18:10 13
7 Севлиево (Севлиево) 10 3 1 6 11:25 10
8 Академик (Свищов) 11 2 0 9 13:35 6
9 Янтра (Полски Тръмбеш) 10 1 0 9 8:35 3

Академик (Свищов)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
17.09.2016 11:30 2 кръг Г Севлиево (Севлиево) 3:6
24.09.2016 11:30 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:4
01.10.2016 11:30 4 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:2
08.10.2016 11:30 5 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 1:2
15.10.2016 11:30 6 кръг Г Спартак (Плевен) 0:5
22.10.2016 11:30 7 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:5
29.10.2016 10:30 8 кръг Г Павликени (Павликени) 2:10
- 9 кръг
почива
12.11.2016 11:30 10 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 0:4
19.11.2016 10:30 11 кръг Г Трявна (Трявна) 0:5
- 12 кръг
почива
01.04.2017 11:30 13 кръг Д Севлиево (Севлиево) 0:5
08.04.2017 11:30 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
отложен 15 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
22.04.2017 11:30 16 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) -:-
29.04.2017 11:30 17 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
06.05.2017 11:30 18 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
13.05.2017 10:30 19 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
- 20 кръг
почива
27.05.2017 11:30 21 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) -:-
03.06.2017 10:30 22 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Етър ВТ (Велико Търново) 12 8 1 3 32:17 25
4 Павликени (Павликени) 13 8 0 5 49:37 24
5 Трявна (Трявна) 11 7 1 3 33:23 22
6 Севлиево (Севлиево) 13 6 0 7 44:40 18
7 Янтра Габрово (Габрово) 11 5 1 5 29:40 16
8 Чардафон 1919 (Габрово) 11 3 1 7 21:28 10
9 Спартак Плевен (Плевен) 12 1 0 11 24:52 3
10 Академик (Свищов) 11 0 0 11 7:50 0

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:40 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 3 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "Б" група 14 място
2012/2013 "В" група 1 място
2011/2012 "В" група 4 място
2010/2011 "В" група 7 място
2009/2010 "В" група 8 място
2008/2009 "В" група 11 място
2007/2008 "В" група 11 място
2006/2007 "В" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници