Монтана 1921 (Монтана)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създадено е на 20 март 1947 под името Христо Михайлов.

Хроника: В Монтана (от декември 1891 до март 1945 г. - Фердинанд, от 1945 до януари 1993 г. - Михайловград) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До 1946 г. най-известен от тях е Ботев (първоначално - Ботев 22). След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 10 февруари 1946 г. Ботев, заедно с Юнак и Спартак, формират физкултурно дружество Юнак-Ботев-Спартак 45. На 20 март 1947 г. ЮБС 45 е обединено с работническо физкултурно дружество Аврам Стоянов, туристически клон Пъстрина и местната колоездачна и мото организация, под името Христо Михайлов. През есента на 1949 г. следват нови промени. В града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Септември. През 1957 г. те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Септемврийска слава. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Септемврийска слава, който през 1990 г. приема името Монтана, а по-късно след названието си добавя - 1921.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: Монтана 3400, ст. "Огоста".
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 1995/96 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1994/95 г.

Монтана 1921 (Монтана)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
31.07.2016 19:00 1 кръг Г Левски (София) 0:0 Диема спорт 2
08.08.2016 20:00 2 кръг Г Черно море (Варна) 0:1 Диема спорт
12.08.2016 19:00 3 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:3 Диема
20.08.2016 21:15 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2 Диема спорт
26.08.2016 19:00 5 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2 Диема спорт 2
09.09.2016 19:00 6 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:3 Диема
16.09.2016 19:00 7 кръг Д Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 2:0 Диема спорт 2
23.09.2016 19:00 8 кръг Г ОФК Пирин (Благоевград) 0:1 Диема
01.10.2016 15:15 9 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:4 Диема
16.10.2016 20:00 10 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:1 Диема спорт 2
21.10.2016 20:00 11 кръг Д ЦСКА (София) 0:2 Диема спорт 2
29.10.2016 20:00 12 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2 Диема спорт
03.11.2016 15:30 13 кръг Д Ботев (Пловдив) 3:1 Диема спорт 2
20.11.2016 17:30 14 кръг Д Левски (София) 1:3 Диема спорт 2
26.11.2016 13:00 15 кръг Д Черно море (Варна) 0:2 Диема спорт
29.11.2016 17:30 16 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2 Диема спорт
12.02.2017 15:00 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4 Диема спорт 2
10.12.2016 13:00 18 кръг Г Славия 1913 (София) 0:2 Диема
13.12.2016 17:30 19 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:1 Диема
18.02.2017 13:00 20 кръг Г Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 0:2 Диема
26.02.2017 15:00 21 кръг Д ОФК Пирин (Благоевград) -:- Диема спорт 2
01.03.2017 13:00 22 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:- Диема
04.03.2017 12:30 23 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:- Диема
11.03.2017 17:30 24 кръг Г ЦСКА (София) -:- Диема спорт
18.03.2017 25 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
01.04.2017 26 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 ОФК Пирин (Благоевград) 20 6 4 10 22:30 22
11 Славия 1913 (София) 20 6 3 11 24:32 21
12 Локомотив (Горна Оряховица) 20 4 6 10 14:27 18
13 Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 20 5 3 12 21:32 18
14 Монтана 1921 (Монтана) 20 2 3 15 12:38 9
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2016 16:00 - Г Ботев (Гълъбово) 3:2
Втори кръг (1/8 финали)
25.10.2016 20:00 - Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4 Диема спорт 2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
02.07.2016 18:00 - Г Банско (Банско) 4:0
06.07.2016 18:00 - Г Ботев (Враца) 4:1
09.07.2016 18:00 - Г ОФК Пирин (Благоевград) 0:1
13.07.2016 18:00 - Д Сабуртало (Тбилиси, Грузия, 1) 1:1
16.07.2016 10:30 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:1
20.07.2016 18:00 - Д Платаниас (Платаниас, Гър, 1) 0:2
23.07.2016 18:00 - Д Ксанти (Ксанти, Гърция, 1) 2:1
03.08.2016 17:30 - Д Вихър 23 (Николово) 4:1
02.09.2016 18:00 - Г Спартак Плевен (Плевен) 4:2
11.11.2016 13:00 - Д Оборище (Панагюрище) 2:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
13.01.2017 13:00 - Г Кариана (Ерден) 4:1
20.01.2017 16:00 - Д Окжетпес (Кокшетау, Каз, 1) 0:1
23.01.2017 15:00 - Д Пакш (Пакш, Унгария, 1) 1:3
26.01.2017 14:30 - Д Търгу Муреш (Т.Муреш, Рум, 1) 1:1
29.01.2017 16:00 - Д Пелистер (Битоля, Македония, 1) 0:0
01.02.2017 14:30 - Д Фероникели (Глоговац, Косово, 1) 2:0

Монтана 1921 (Монтана)

Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2016 17:00 1 кръг Г Дунав 2010 /юн.ст./ (Русе) 2:1
20.08.2016 17:00 2 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:4
25.08.2016 17:00 3 кръг Д Септември (София) 1:2
03.09.2016 16:00 4 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:1
11.09.2016 16:00 5 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4
18.09.2016 16:00 6 кръг Г Ботев (Враца) 1:0
24.09.2016 16:00 7 кръг Д Славия 1913 (София) 0:8
02.10.2016 14:00 8 кръг Г Левски (София) 1:4
05.10.2016 15:30 9 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:1
15.10.2016 15:30 10 кръг Г Черно море (Варна) 0:3
23.10.2016 15:00 11 кръг Д ЦСКА (София) 1:1
04.11.2016 14:00 12 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:6
14.11.2016 14:00 13 кръг Д Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 5:2
27.11.2016 14:00 14 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 6:3
10.12.2016 13:00 15 кръг Д ОФК Пирин (Благоевград) 5:0
05.03.2017 14:30 16 кръг Д Дунав 2010 /юн.ст./ (Русе) -:-
11.03.2017 14:30 17 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
18.03.2017 18 кръг Г Септември (София) -:-
25.03.2017 19 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
01.04.2017 20 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
08.04.2017 21 кръг Д Ботев (Враца) -:-
15.04.2017 22 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
22.04.2017 23 кръг Д Левски (София) -:-
26.04.2017 24 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
29.04.2017 25 кръг Д Черно море (Варна) -:-
06.05.2017 26 кръг Г ЦСКА (София) -:-
13.05.2017 27 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
20.05.2017 28 кръг Г Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) -:-
27.05.2017 29 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
03.06.2017 30 кръг Г ОФК Пирин (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Локомотив 1926 (Пловдив) 15 7 2 6 31:14 23
10 Берое (Стара Загора) 15 5 3 7 22:22 18
11 Монтана 1921 (Монтана) 15 5 1 9 22:40 16
12 Дунав 2010 (Русе) 15 4 3 8 20:35 15
13 Ботев (Враца) 15 4 1 10 18:31 13

Монтана 1921 (Монтана)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
29.10.2016 11:00 1-ви мач Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
19.11.2016 11:00 реванш Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:5

Монтана 1921 (Монтана)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
21.08.2016 17:00 1 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 2:2
27.08.2016 10:30 2 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:0
04.09.2016 16:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:4
10.09.2016 10:30 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:3
17.09.2016 16:00 5 кръг Г Септември (София) 0:2
25.09.2016 16:00 6 кръг Д Левски (София) 1:0
02.10.2016 11:00 7 кръг Г ЦСКА (София) 2:3
08.10.2016 15:30 8 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 0:0
16.10.2016 15:30 9 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 1:1
22.10.2016 15:00 10 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 4:2
03.11.2016 14:00 11 кръг Г Славия 1913 (София) 1:1
09.11.2016 14:00 12 кръг Д ОФК Пирин (Благоевград) 1:0
14.11.2016 11:00 13 кръг Г Черно море (Варна) 0:4
24.11.2016 14:00 14 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
07.12.2016 13:00 15 кръг Г Левски-Раковски (София) 1:4
25.02.2017 13:00 16 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) -:-
04.03.2017 14:30 17 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
12.03.2017 11:00 18 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
18.03.2017 19 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
25.03.2017 20 кръг Д Септември (София) -:-
01.04.2017 21 кръг Г Левски (София) -:-
08.04.2017 22 кръг Д ЦСКА (София) -:-
15.04.2017 23 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
22.04.2017 24 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) -:-
29.04.2017 25 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
06.05.2017 26 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
13.05.2017 27 кръг Г ОФК Пирин (Благоевград) -:-
20.05.2017 28 кръг Д Черно море (Варна) -:-
27.05.2017 29 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
03.06.2017 30 кръг Д Левски-Раковски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Левски (София) 15 6 1 8 26:19 19
10 ОФК Пирин (Благоевград) 15 5 4 6 18:22 19
11 Монтана 1921 (Монтана) 15 4 5 6 16:26 17
12 Левски-Раковски (София) 15 4 4 7 21:23 16
13 Ботев 2002 (Пловдив) 15 4 2 9 19:31 14

Монтана 1921 (Монтана)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
28.10.2016 14:00 1-ви мач Г Дунав 2010 (Русе) 0:3
18.11.2016 14:00 реванш Д Дунав 2010 (Русе) 1:3

Монтана 1921 (Монтана)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2016 16:00 1 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 3:2
22.09.2016 16:00 2 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 3:2
29.09.2016 16:00 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:0
06.10.2016 15:00 4 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 0:2
13.10.2016 15:00 5 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 6:1
20.10.2016 15:00 6 кръг Г Ботев (Враца) 0:2
27.10.2016 15:00 7 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:2
03.11.2016 14:00 8 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:3
- 9 кръг
почива
- 10 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 11 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) -:-
- 12 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 13 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) -:-
- 14 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) -:-
- 15 кръг Д Ботев (Враца) -:-
- 16 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
- 17 кръг Д Бдин 1923 (Видин) -:-
- 18 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Локомотив (Горна Оряховица) 8 4 2 2 12:6 14
5 Бдин 1923 (Видин) 8 4 1 3 10:6 13
6 Монтана 1921 (Монтана) 8 3 2 3 14:14 11
7 Спартак Плевен (Плевен) 8 3 1 4 18:17 10
8 Янтра 1919 (Габрово) 7 1 0 6 3:33 3

Монтана 1921 (Монтана)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
30.10.2016 11:00 1-ви мач Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:2
20.11.2016 11:00 реванш Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:1

Монтана 1921 (Монтана)

ДПГ13: Враца - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2016 10:30 1 кръг Д Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 13:0
24.09.2016 10:30 2 кръг Г Дунав 2016 (Селановци) 2:0
01.10.2016 10:30 3 кръг Д Ботев (Враца) 0:5
- 4 кръг
почива
01.11.2016 14:00 5 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 9:1
22.10.2016 10:30 6 кръг Д Околчица (Моравица) 6:0
отложен 7 кръг Г Септември 98 (Гложене) -:-
- 8 кръг
почива
12.11.2016 10:30 9 кръг Г Прециз (Монтана) 2:3
- 10 кръг
почива
26.11.2016 10:30 11 кръг Г Локомотив Мездра (Мездра) 1:1
- 12 кръг
почива
10.12.2016 10:30 13 кръг Г Торпедо 2004 (Борован) -:-
- 14 кръг Г Чавдар 1957 (Бяла Слатина) -:-
- 15 кръг Д Дунав 2016 (Селановци) -:-
- 16 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 17 кръг
почива
- 18 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) -:-
- 19 кръг Г Околчица (Моравица) -:-
- 20 кръг Д Септември 98 (Гложене) -:-
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Д Прециз (Монтана) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг Д Локомотив Мездра (Мездра) -:-
- 25 кръг
почива
- 26 кръг Д Торпедо 2004 (Борован) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Враца) 7 7 0 0 53:3 21
2 Прециз (Монтана) 8 7 0 1 54:10 21
3 Монтана 1921 (Монтана) 7 4 1 2 33:10 13
4 Дунав 2016 (Селановци) 7 4 1 2 13:7 13
5 Локомотив Мездра (Мездра) 7 3 2 2 16:9 11

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Огоста"

Стадион "Огоста",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:08 сезона
"Б" група:40 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "А" група 9 място
2014/2015 "Б" група 1 място
2013/2014 "Б" група 4 място
2012/2013 "А" група 15 място
2011/2012 "А" група 11 място
2010/2011 "А" група 10 място
2009/2010 "А" група 11 място
2008/2009 "Б" група 1 място
2007/2008 "Б" група 8 място
2006/2007 "Б" група 10 място

Месечна ранглиста

Интернет страници