Монтана 1921 (Монтана)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създадено е на 20 март 1947 под името Христо Михайлов.

Хроника: В Монтана (от декември 1891 до март 1945 г. - Фердинанд, от 1945 до януари 1993 г. - Михайловград) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До 1946 г. най-известен от тях е Ботев (първоначално - Ботев 22). След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 10 февруари 1946 г. Ботев, заедно с Юнак и Спартак, формират физкултурно дружество Юнак-Ботев-Спартак 45. На 20 март 1947 г. ЮБС 45 е обединено с работническо физкултурно дружество Аврам Стоянов, туристически клон Пъстрина и местната колоездачна и мото организация, под името Христо Михайлов. През есента на 1949 г. следват нови промени. В града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Септември. През 1957 г. те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Септемврийска слава. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Септемврийска слава, който през 1990 г. приема името Монтана, а по-късно след названието си добавя - 1921.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: Монтана 3400, ст. "Огоста".
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 1995/96 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1994/95 г.

Монтана 1921 (Монтана)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
28.07.2018 19:30 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
06.08.2018 18:00 2 кръг Д Локомотив 1929 (София) 3:0 Диема спорт
11.08.2018 19:00 3 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:0
20.08.2018 18:00 4 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 1:1 Диема спорт
27.08.2018 19:30 5 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
01.09.2018 17:00 6 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
17.09.2018 17:30 7 кръг Д Царско село 2015 (София) -:- Диема спорт
22.09.2018 8 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
29.09.2018 9 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
06.10.2018 10 кръг Г Ботев (Гълъбово) -:-
20.10.2018 11 кръг Д Кариана (Ерден) -:-
27.10.2018 12 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
03.11.2018 13 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
10.11.2018 14 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
24.11.2018 15 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
01.12.2018 16 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
08.12.2018 17 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
23.02.2019 18 кръг Д Черноморец (Балчик) -:-
02.03.2019 19 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
09.03.2019 20 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
16.03.2019 21 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
30.03.2019 22 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
06.04.2019 23 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
13.04.2019 24 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
20.04.2019 25 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
27.04.2019 26 кръг Г Кариана (Ерден) -:-
04.05.2019 27 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
11.05.2019 28 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
18.05.2019 29 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
25.05.2019 30 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Ботев (Гълъбово) 4 2 1 1 6:4 7
6 Арда 1924 (Кърджали) 4 2 1 1 4:3 7
7 Монтана 1921 (Монтана) 4 1 3 0 5:2 6
8 Локомотив 1929 (София) 4 1 2 1 2:4 5
9 Добруджа 1919 (Добрич) 4 1 2 1 3:3 5
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
27.06.2018 18:00 - Д Черноморец (Балчик) 2:0
30.06.2018 10:30 - Г Септември (София) 1:2
05.07.2018 18:00 - Г ЦСКА 1948 (София) 1:0
11.07.2018 18:00 - Д Сливнишки герой (Сливница) 3:0
14.07.2018 18:00 - Д Миньор (Перник) 1:1
17.07.2018 18:00 - Г Литекс (Ловеч) 1:0
20.07.2018 19:00 - Д Кариана (Ерден) 2:0

Монтана 1921 (Монтана)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
25.07.2018 11:00 - Г Първа атомна (Козлодуй) 1:4
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
17.08.2018 17:30 2 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 4:0
24.08.2018 17:30 3 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
31.08.2018 17:30 4 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
01.09.2018 5 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
15.09.2018 6 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
19.09.2018 7 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
22.09.2018 8 кръг Д Септември (София) -:-
29.09.2018 9 кръг Г Левски (София) -:-
03.10.2018 10 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
06.10.2018 11 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
13.10.2018 12 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
20.10.2018 13 кръг Г ЦСКА (София) -:-
27.10.2018 14 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
03.11.2018 15 кръг Г Черно море (Варна) -:-
23.02.2019 16 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
02.03.2019 17 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) -:-
06.03.2019 18 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
09.03.2019 19 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
16.03.2019 20 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
30.03.2019 21 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
06.04.2019 22 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
13.04.2019 23 кръг Г Септември (София) -:-
20.04.2019 24 кръг Д Левски (София) -:-
27.04.2019 25 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
04.05.2019 26 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
11.05.2019 27 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
18.05.2019 28 кръг Д ЦСКА (София) -:-
25.05.2019 29 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
01.06.2019 30 кръг Д Черно море (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Берое (Стара Загора) 2 1 1 0 4:1 4
6 Ботев (Пловдив) 2 1 0 1 5:3 3
7 Монтана 1921 (Монтана) 2 1 0 1 4:2 3
8 Левски (София) 2 1 0 1 3:4 3
9 Марек 1915 (Дупница) 2 1 0 1 3:5 3

Монтана 1921 (Монтана)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2018 17:30 1 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
09.09.2018 17:00 2 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
16.09.2018 17:00 3 кръг Д ЦСКА (София) -:-
22.09.2018 4 кръг Г Черно море (Варна) -:-
29.09.2018 5 кръг Д Левски (София) -:-
06.10.2018 6 кръг Г Сокол (Марково) -:-
13.10.2018 7 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
20.10.2018 8 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
03.11.2018 9 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
07.11.2018 10 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
10.11.2018 11 кръг Д Ботев (Враца) -:-
14.11.2018 12 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
17.11.2018 13 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
24.11.2018 14 кръг Г Септември (София) -:-
01.12.2018 15 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
02.03.2019 16 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
09.03.2019 17 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
16.03.2019 18 кръг Г ЦСКА (София) -:-
30.03.2019 19 кръг Д Черно море (Варна) -:-
06.04.2019 20 кръг Г Левски (София) -:-
10.04.2019 21 кръг Д Сокол (Марково) -:-
13.04.2019 22 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
20.04.2019 23 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
27.04.2019 24 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
04.05.2019 25 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
08.05.2019 26 кръг Г Ботев (Враца) -:-
11.05.2019 27 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
18.05.2019 28 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
25.05.2019 29 кръг Д Септември (София) -:-
01.06.2019 30 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив 1926 (Пловдив) - - - - -:- 0
1 Лудогорец 1945 (Разград) - - - - -:- 0
1 Монтана 1921 (Монтана) - - - - -:- 0
1 Септември (София) - - - - -:- 0
1 Славия 1913 (София) - - - - -:- 0


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Огоста"

Стадион "Огоста",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:09 сезона
"Б" група:41 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Втора лига 4 място
2016/2017 Първа лига 13 място
2015/2016 "А" група 9 място
2014/2015 "Б" група 1 място
2013/2014 "Б" група 4 място
2012/2013 "А" група 15 място
2011/2012 "А" група 11 място
2010/2011 "А" група 10 място
2009/2010 "А" група 11 място
2008/2009 "Б" група 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 30.292 15
април 2018 35.317 13
март 2018 32.592 14
ноември 2017 23.642 22
октомври 2017 30.319 18
септември 2017 52.376 7
август 2017 24.409 24
май 2017 35.663 12
април 2017 33.372 15
март 2017 19.334 26
ноември 2016 17.316 29
октомври 2016 37.246 12
септември 2016 31.729 13
август 2016 21.777 17
май 2016 23.160 18
април 2016 26.356 14
март 2016 36.628 9
ноември 2015 23.054 19
октомври 2015 32.826 9
август 2015 50.346 5
май 2015 32.624 13
април 2015 40.388 9
март 2015 37.370 8
декември 2014 40.857 9
октомври 2014 38.892 9
септември 2014 44.675 7
май 2014 35.982 12
април 2014 26.646 17
март 2014 35.851 15
ноември 2013 30.534 16
септември 2013 35.416 14
август 2013 17.509 39
май 2013 22.474 22
април 2013 8.389 60
март 2013 17.464 29
ноември 2012 16.837 33
октомври 2012 37.639 8
септември 2012 33.011 13
май 2012 32.355 17
април 2012 37.513 12
март 2012 26.339 20
ноември 2011 20.861 27
октомври 2011 38.712 11
септември 2011 33.635 11
август 2011 23.361 22
май 2011 25.078 21
април 2011 33.925 14
март 2011 32.941 15
ноември 2010 7.281 92
октомври 2010 64.660 3
септември 2010 13.097 54
август 2010 39.072 9
всички

Интернет страници