Марек 1915 (Дупница)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1947 г. под името Марек - след обединение на Левски (1922 г.), Атлетик (1923 г.) и Славия (1931 г.).

Хроника: В Дупница (от юли 1949 до ноември 1950 г. - Марек, от 1950 до 1992 г. - Станке Димитров) са съществували различни футболни отбори. До 1947 г. най-популярни са Левски (1922 г.), Атлетик (1923 г. - след обединение на Ботев и Вихър) и Славия (1931 г. - наследник на Победа, БП 24 и Родина). На тяхна основа възниква Марек. По-късно към него се присъединява и Локомотив (1938 г., до 1945 г. - ЖСК). През 1949 г. реформите продължават. В града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те се вливат във възстановеното физкултурно дружество Марек. В 1985 г. то е преименувано на Дупница. На негова база през същата година се образува футболен клуб Рила. След 1989 г. променя названието си последователно на Марек (до лятото на 1992 г.), АСЛ 1919 и Дупница. От април 1994 г. отново приема името Марек, а през 2010 г., след като футболният клуб става общински, към името му е добавена и годината 2010.

Клубни цветове: червен, бял и син.

Прозвище: -

Адрес: Дупница 2600, ул. ”Саморанско шосе” № 9.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “А” група: 1976/77 г. (като Марек).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1977/78 г. (като Марек).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1977/78 г. (като Марек).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1978/79 г. (като Марек).

Марек 1915 (Дупница)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 18:00 1 кръг Г Левски (Чепинци) 1:0
15.08.2020 18:00 2 кръг Д Надежда (Доброславци) 6:1
22.08.2020 18:00 3 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:0
29.08.2020 18:00 4 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 4:0
05.09.2020 17:00 5 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:3
12.09.2020 17:00 6 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 2:0
19.09.2020 17:00 7 кръг Г Беласица (Петрич) 2:2
07.10.2020 16:00 8 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 3:2
03.10.2020 16:00 9 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
10.10.2020 16:00 10 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:0
17.10.2020 16:00 11 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 3:1
24.10.2020 16:00 12 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 2:0
31.10.2020 15:00 13 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:1
07.11.2020 14:00 14 кръг Д Банско (Банско) 2:0
14.11.2020 14:00 15 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
21.11.2020 14:00 16 кръг Д Гранит (Владая) 6:0
28.11.2020 14:00 17 кръг Г Вихрен (Сандански) 1:1
24.02.2021 14:00 18 кръг Д Левски (Чепинци) 6:0
27.02.2021 14:00 19 кръг Г Надежда (Доброславци) 1:1
06.03.2021 15:00 20 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 3:0
13.03.2021 15:00 21 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 2:0
20.03.2021 15:00 22 кръг Д Оборище (Панагюрище) 3:2
21.04.2021 17:00 23 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 6:1
27.03.2021 15:10 24 кръг Д Беласица (Петрич) 3:1
07.04.2021 16:00 25 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:0
10.04.2021 16:00 26 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 0:0
17.04.2021 16:00 27 кръг Г Чавдар (Етрополе) 2:2
24.04.2021 16:00 28 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 5:0
28.04.2021 16:00 29 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 3:1
08.05.2021 18:00 30 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:0
12.05.2021 18:00 31 кръг Г Банско (Банско) -:-
15.05.2021 18:00 32 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
22.05.2021 18:00 33 кръг Г Гранит (Владая) -:-
29.05.2021 18:00 34 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Марек 1915 (Дупница) 30 21 7 2 75:21 70
2 Беласица (Петрич) 30 20 8 2 54:26 68
3 Вихрен (Сандански) 30 21 5 4 55:20 68
4 Кюстендил (Кюстендил) 30 22 4 4 53:13 67
5 Балкан 1929 (Ботевград) 30 14 9 7 54:30 51
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
09.09.2020 17:00 - Д Оборище (Панагюрище) 0:1
Купа на Аматьорската футболна лига
Дата Фаза Противник Рез.
1/2 финали
12.05.2021 17:00 - Г Дунав (Русе) -:-
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Кюстендил / 1/2 финали
23.09.2020 16:30 - Д Кюстендил (Кюстендил) 3:0
Област Кюстендил / Финал
30.09.2020 16:30 - Д Велбъжд (Кюстендил) 8:0
Югозападна България / Първи кръг
18.11.2020 14:00 - Д Пирин 1941 (Разлог) 3:1
Югозападна България / 1/2 финали
25.11.2020 14:00 - Г Железница (Железница) 3:0
Югозападна България / Финал
05.12.2020 14:00 - Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
01.07.2020 18:00 - Г Велбъжд (Кюстендил) 2:2
03.07.2020 18:00 - Г Миньор (Перник) 1:2
08.07.2020 18:30 - Д Велбъжд (Кюстендил) 5:1
11.07.2020 11:00 - Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 2:1
17.07.2020 10:30 - Г Банско (Банско) 1:1
22.07.2020 18:00 - Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
25.07.2020 11:00 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 4:2
29.07.2020 18:00 - Г Пирин 1941 (Разлог) 2:2
01.08.2020 19:00 - Г Септември (Симитли) 3:4
18.08.2020 10:00 - Г Пирин /юн.ст./ (Благоевград) 0:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
16.01.2021 14:00 - Г Миньор (Перник) 0:4
19.01.2021 12:00 - Г Пирин (Благоевград) 1:5
23.01.2021 13:00 - Д Гранит (Владая) 3:2
30.01.2021 15:00 - Г Пирин 1941 (Разлог) 4:2
03.02.2021 13:00 - Г Вихрен (Сандански) 5:1
06.02.2021 11:00 - Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:2
06.02.2021 15:00 - Д Сливнишки герой (Сливница) 2:1
09.02.2021 15:00 - Г Велбъжд (Кюстендил) 3:0
13.02.2021 13:00 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
30.03.2021 15:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 3:0

Марек 1915 (Дупница)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Зона II
29.08.2020 13:00 1 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:5
04.09.2020 10:00 2 кръг Г Септември (София) 1:3
12.09.2020 13:00 3 кръг Д РД Спорт (София) 3:1
18.09.2020 10:00 4 кръг Г Малеш (Микрево) 1:1
26.09.2020 13:00 5 кръг Д Витоша 13 (София) 0:2
03.10.2020 13:00 6 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 0:4
10.10.2020 13:00 7 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 1:1
17.10.2020 16:00 8 кръг Г Левски Раковски (София) 0:1
26.11.2020 15:00 9 кръг Д Миньор (Перник) 0:0
31.10.2020 13:00 10 кръг Г Левски (София) 0:6
- 11 кръг
почива
29.10.2020 17:00 12 кръг Д Царско село 2015 (София) 0:0
21.11.2020 13:00 13 кръг Г Беласица (Петрич) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Беласица (Петрич) 12 3 2 7 9:24 11
10 ФК ЦСКА 1948 (София) 12 2 4 6 12:16 10
11 РД Спорт (София) 12 3 1 8 14:26 10
12 Марек 1915 (Дупница) 12 1 4 7 9:27 7
13 Малеш (Микрево) 12 1 1 10 16:53 4
Втора фаза / Зона II
- 1 кръг
почива
13.03.2021 13:00 2 кръг Г Малеш (Микрево) 1:1
14.04.2021 16:00 3 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 4:1
27.03.2021 13:00 4 кръг Г РД Спорт (София) 0:2
31.03.2021 14:00 5 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
10.04.2021 11:00 6 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 1:1
17.04.2021 13:00 7 кръг Д Гранит (Владая) 2:2
24.04.2021 11:00 8 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
28.04.2021 16:00 9 кръг Д Национал (София) -:-
09.05.2021 13:00 10 кръг Г Банско (Банско) -:-
15.05.2021 13:00 11 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
19 Кюстендил (Кюстендил) 6 3 1 2 8:7 10
20 Национал (София) 6 3 0 3 12:7 9
21 Марек 1915 (Дупница) 6 2 3 1 10:7 9
22 Банско (Банско) 6 1 3 2 8:12 6
23 Локомотив София 1929 (София) 6 1 1 4 7:16 4

Марек 1915 (Дупница)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
07.10.2020 16:00 - Д Септември (София) 0:6

Марек 1915 (Дупница)

Деца: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2020 11:00 1 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:1
05.09.2020 11:00 2 кръг Г Беласица (Петрич) 2:1
12.09.2020 11:00 3 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:1
19.09.2020 14:30 4 кръг Г Национал (София) 3:2
26.09.2020 11:00 5 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 1:2
03.10.2020 11:00 6 кръг Г Ботев 57 СУ (София) 0:1
10.10.2020 11:00 7 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 2:1
16.10.2020 16:00 8 кръг Г Левски Раковски (София) 2:1
24.10.2020 11:00 9 кръг Д Миньор (Перник) 2:2
31.10.2020 11:00 10 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 2:1
07.11.2020 11:00 11 кръг Д Металург 1957 (Перник) 3:0
06.03.2021 11:00 12 кръг Г Пирин (Благоевград) 9:0
13.03.2021 11:00 13 кръг Д Беласица (Петрич) 3:1
20.03.2021 11:00 14 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:3
27.03.2021 11:00 15 кръг Д Национал (София) 3:2
31.03.2021 17:00 16 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 1:2
10.04.2021 11:00 17 кръг Д Ботев 57 СУ (София) 2:1
17.04.2021 11:00 18 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 0:2
24.04.2021 11:00 19 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
28.04.2021 14:00 20 кръг Г Миньор (Перник) -:-
08.05.2021 11:00 21 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
15.05.2021 11:00 22 кръг Г Металург 1957 (Перник) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив София 1929 (София) 18 16 2 0 50:12 50
2 Хебър 1918 (Пазарджик) 18 14 3 1 44:8 45
3 Марек 1915 (Дупница) 18 12 1 5 41:24 37
4 Ботев 57 СУ (София) 18 10 2 6 41:18 32
5 Левски Раковски (София) 18 7 5 6 30:27 26

Марек 1915 (Дупница)

Деца: Перник - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
27.09.2020 10:30 1 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 2:1
04.10.2020 10:30 2 кръг Г Миньор (Перник) 6:0
11.10.2020 10:30 3 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 5:0
18.10.2020 10:30 4 кръг Д Метал 2002 (Перник) 8:1
25.10.2020 10:30 5 кръг Г Миньор 2019 (Бобов дол) 8:3
01.11.2020 10:30 6 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 0:0
08.11.2020 10:30 7 кръг Д Миньор (Перник) 3:2
28.03.2021 10:30 8 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 9:0
11.04.2021 10:30 9 кръг Г Метал 2002 (Перник) 1:4
18.04.2021 10:30 10 кръг Д Миньор 2019 (Бобов дол) -:-
25.04.2021 10:30 11 кръг Д Миньор (Перник) -:-
09.05.2021 10:30 12 кръг Д Метал 2002 (Перник) -:-
16.05.2021 10:30 13 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
23.05.2021 10:30 14 кръг Д Миньор 2019 (Бобов дол) -:-
30.05.2021 10:30 15 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Метал 2002 (Перник) 9 8 0 1 42:14 24
2 Марек 1915 (Дупница) 9 7 1 1 42:11 22
3 Миньор (Перник) 9 4 0 5 28:29 12
4 Велбъжд (Кюстендил) 9 3 2 4 39:11 11
5 Миньор 2019 (Бобов дол) 9 2 1 6 25:37 7

Марек 1915 (Дупница)

ДПГ13: София (столица) - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "А"
26.09.2020 13:30 1 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 4:0
03.10.2020 09:00 2 кръг Г Левски (София) 0:8
10.10.2020 13:30 3 кръг Д Левски Спартак 1962 (София) 2:1
17.10.2020 12:00 4 кръг Г Миньор (Перник) 2:1
- 5 кръг
почива
31.10.2020 10:30 6 кръг Г Национал (София) 0:4
07.11.2020 13:30 7 кръг Д Септември (София) 2:2
14.11.2020 13:30 8 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 0:4
21.11.2020 10:30 9 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Национал (София) 8 5 1 2 22:9 16
4 Септември (София) 8 4 2 2 19:19 14
5 Марек 1915 (Дупница) 8 4 1 3 12:21 13
6 Локомотив София 1929 (София) 7 2 0 5 13:16 6
7 Левски Спартак 1962 (София) 8 1 1 6 8:25 4
Втора фаза / Група "А"
13.03.2021 12:00 1 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 0:6
10.04.2021 10:30 2 кръг Д ЦСКА (София) 0:6
17.04.2021 13:30 3 кръг Г Национал (София) 0:7
24.04.2021 10:30 4 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) -:-
- 5 кръг Д Септември (София) -:-
- 6 кръг Г Левски (София) -:-
- 7 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Пловдив 2015 (Пловдив) 3 1 2 0 8:2 5
5 Славия 1913 (София) 3 1 1 1 7:5 4
6 ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 3 0 2 1 3:5 2
7 Септември (София) 3 0 1 2 2:6 1
8 Марек 1915 (Дупница) 3 0 0 3 0:19 0

Марек 1915 (Дупница)

ДПГ12: София (столица) - Зонална група (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "В"
26.09.2020 10:30 1 кръг Д РД Спорт (София) 0:3
03.10.2020 15:00 2 кръг Г Олимпиец (София) 6:2
10.10.2020 09:00 3 кръг Д Елит София (София) 1:5
17.10.2020 15:00 4 кръг Д Арес (София) 4:3
24.10.2020 12:00 5 кръг Г Ботев 57 СУ (София) 12:2
31.10.2020 12:00 6 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 1:3
07.11.2020 12:00 7 кръг Г Кремиковци (кв.Кремиковци, Сф) 0:2
14.11.2020 15:00 8 кръг Д Възраждане 2020 (София) 1:2
21.11.2020 13:30 9 кръг Г София спорт (София) 6:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Кремиковци (кв.Кремиковци, София) 7 5 0 2 40:6 15
5 Локомотив София 1929 (София) 9 5 0 4 21:10 15
6 Марек 1915 (Дупница) 9 4 0 5 31:24 12
7 Олимпиец (София) 8 3 1 4 13:18 10
8 РД Спорт (София) 7 3 0 4 18:21 9
Втора фаза / Група "В"
13.03.2021 12:00 1 кръг Д Развитие МФ (София) 1:4
- 2 кръг
почива
17.04.2021 12:00 3 кръг Д Левски (Чепинци) 1:1
- 4 кръг Г Спорт за всички (София) -:-
- 5 кръг Д Металург 1957 (Перник) -:-
- 6 кръг Д Щурче (София) -:-
- 7 кръг Г Победа 2013 (София) -:-
- 8 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 9 кръг Г РД Спорт (София) -:-
- 10 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 11 кръг Г ДИТ Спорт II (кв.Драгалевци, София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
24 Левски (Чепинци) 2 1 1 0 8:1 4
25 Локомотив София 1929 (София) 3 1 1 1 7:7 4
26 Марек 1915 (Дупница) 2 0 1 1 2:5 1
27 Щурче (София) 2 0 1 1 3:7 1
28 Спорт за всички (София) 1 0 0 1 2:6 0

Марек 1915 (Дупница)

ДПГ10: София (столица) - Зонална група (Футбол 7)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "В"
27.09.2020 10:10 1 кръг Д Ботев 57 СУ (София) 2:2
04.10.2020 11:20 2 кръг Г Шампион (София) 8:0
11.10.2020 11:20 3 кръг Д Надежда (Доброславци) 5:0
18.10.2020 11:20 4 кръг Г Витоша 13 (София) 0:3
25.10.2020 09:00 5 кръг Д ДИТ Спорт II (кв.Драгалевци, София) 2:1
01.11.2020 12:30 6 кръг Д Вива (София) 2:1
08.11.2020 10:10 7 кръг Г Барокко (София) 4:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Вива (София) 7 6 0 1 27:9 18
2 Марек 1915 (Дупница) 7 5 1 1 23:9 16
3 ДИТ Спорт II (кв.Драгалевци, София) 7 5 0 2 27:8 15
4 Витоша 13 (София) 7 5 0 2 35:7 15
5 Шампион (София) 7 3 0 4 20:23 9
Втора фаза / Група "А"
13.03.2021 10:10 1 кръг Г Левски (София) 1:9
10.04.2021 12:30 2 кръг Д Национал (София) 10:1
17.04.2021 11:20 3 кръг Г Олимпия ФК (София) 0:3
- 4 кръг Д Септември (София) -:-
- 5 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 6 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 7 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 8 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) -:-
- 9 кръг
почива
- 10 кръг Г Лъвчетата (София) -:-
- 11 кръг Д Талант (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Левски (София) 2 1 1 0 11:3 4
6 Талант (София) 2 1 0 1 5:5 3
7 Марек 1915 (Дупница) 3 1 0 2 11:13 3
8 Локомотив София 1929 (София) 3 1 0 2 9:12 3
9 ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 3 0 0 3 3:9 0

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Марек 1915 (Дупница)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:29 сезона
"Б" група:23 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Трета лига 14 място
2018/2019 Трета лига 10 място
2017/2018 Трета лига 14 място
2016/2017 Трета лига 8 място
2015/2016 А ОФГ КН 1 място
2014/2015 "А" група 11 място
2013/2014 "Б" група 1 място
2012/2013 "В" група 1 място
2011/2012 "В" група 5 място
2010/2011 А ОФГ КН 1 място

Месечна ранглиста

Интернет страници