Не развиват дейност

Агротрон (Плъстина)

Академик (Варна)

Академик (Варна) /1949-69/

Академик (София)

Академик - Гео Милев (София)

Аксаково 1948 (Аксаково)

Акфикс (София)

Алеко (Алеко Константиново)

Алмус Биър (Стал. махала)

Алтай (Карагеоргиево)

Алтай спорт (Асеновград)

Анхиало (Поморие)

Аполония (Созопол)

Арива (Пловдив)

Аспарухово 2000 (Варна)

Атлетик (Благоевград)

Атлетик 09 (Усойка)

Ахелой (Ахелой)

Аякс (Ореш)

Базел 2014 (Мърчево)

Байкал (Широко поле)

Бакаджик (Войника)

Балик (Балчик)

Балкан (Аспарухово)

Балкан (Ботевград)

Балкан (Горица)

Балкан (Горна Брезница)

Балкан (Орешак)

Балкан (Прилеп)

Балкан (Церово)

Балкан 04 (Иново)

Балкански кът (Стеврек)

Баня (Баня)

Батишница (Батишница)

Безмер (Безмер)

Беласица 1923 (Петрич)

Белащица (Белащица)

Белите гълъби (Гълъбец)

Белите орли (Плевен)

Беломорец (Светлен)

Бенковски (Габровница)

Бенковски (Лесковец)

Бенковски (Николаево)

Бенковски (Пазарджик)

Бенковски (Пищигово)

Бенковски (Салманово)

Бенковски (Септемврийци)

Бенковски 2007 (Крива бара)

Бенковски 53 (Сапарево)

Бирлик (Левски)

Бистрица 2008 (Абланица)

Борба 10 (Шияково)

Боров дол (Боров дол)

Ботев (Голямо Враново)

Ботев (Долна Митрополия)

Ботев (Крайници)

Ботев (Левски)

Ботев (Летница)

Ботев (Попица)

Ботев (Рупци)

Ботев (Стара Загора)

Ботев (Черногорово)

Ботев 1949 (Кермен)

Ботев 2012 (Пудрия)

Бояджик 2004 (Бояджик)

Брадвари 08 (Брадвари)

Бригадир (Бургас)

Бузлуджа (Кюстендил)

Бузово кале (Бузовград)

Буково (Буково)

Булдог (Айтос)

Бургас (Бургас)

Бургос (Ливада)

Бургос лейдис (Бургас)

Буря (Градско)

Бутан (Бутан)

ВВС (София)

Ведраре (Ведраре)

Велбъжд Кн (Кюстендил)

Венец (гара Орешец)

Веселина (Веселина)

Ветрино (Ветрино)

Видима (Душево)

Видима-Раковски (Севлиево)

Вит (Дерманци)

Витановци (Витановци)

Витски орли (Д.Митрополия)

Вихър (Алдомировци)

Вихър (Баховица)

Вихър (Борима)

Вихър (Владимировци)

Вихър (Йонково)

Вихър (кв.Горубляне, София)

Вихър (Лопян)

Вихър (Мараш)

Вихър (Семерджиево)

Вихър 97 (Превала)

Вихър С (Сенокос)

Владислав (Варна)

Върбица 2008 (Ореше)

Вършец 99 (Вършец)

Въча (Йоаким Груево)

Въча (Кадиево)

Габер (Габровдол)

Габър (Габерово)

Галактика (Черник)

Галатасарай (Малко Йонково)

Герена (Кюстендил)

Големи връх (Долна Секирна)

Голое (Лозарево)

Голямоизворските тигри (Г.изв)

Гранит (Годешево)

Гранит (Кънчево)

Гранит (Слатина)

Гранит (Широки дол)

Гранит 2012 (Скобелево)

Граничар (Туховища)

Граничар 2008 (Доспат)

Грифид (Варна)

Гълъбец (Гълъбец)

Давидово (Давидово)

Девин (Девин)

Девня (Девня)

Диана 1924 (Правда)

Дивотино (Дивотино)

Димитровград II (Димитровгр.)

Димитровец 1 (Ковачевци)

Димча (Димча)

Динамо (София)

Динамо 2011 (Стамболово)

ДИТ Спорт (София)

Добромирка (Добромирка)

Добруджанец (Паскалево)

Долен (Долен)

Драгалевци (София)

Дрен 2011 (Дрен)

Дружба (Добровница)

ДСНМ (Своге)

ДСО Динамо (Враца)

ДСО Динамо (Лом)

ДСО Динамо (Пазарджик)

ДСО Динамо (Плевен)

ДСО Динамо (Пловдив)

ДСО Динамо (Русе)

ДСО Динамо (Ямбол)

ДСО Спартак (Шумен)

ДСО Строител (Видин)

ДСО Строител (Димитровград)

ДСО Строител (Свищов)

ДСО Торпедо (Русе)

ДСО Торпедо (Хасково)

ДСО Ударник (Шумен)

ДСО Червено знаме (Габрово)

ДСО Червено знаме (Дупница)

ДСО Червено знаме (Поморие)

ДСО Червено знаме (Самоков)

ДСО Червено знаме (Силистра)

ДСО Червено знаме (Ямбол)

Дунав (Вардим)

Дунав (Дунавци)

Дунав 09 (Лесковец)

Дянково (Дянково)

Единство (Китанчево)

Езерче (Езерче)

Елит (София)

Ера I (Севлиево)

Етър (Велико Търново)

Етър 1924 (Велико Търново)

Жиленци (Жиленци)

ЖСК Ихтиман (Ихтиман)

ЖФК Оборище (Панагюрище)

Завод 12 (София)

Загоре (Загоре)

Западно ехо (Бегуновци)

Заря (Крушаре)

Заря (Тодор Икономово)

Здравец (Груево)

Зенит (Памукчии)

Зенит 2012 (Православен)

ЗКМО (Бараково)

Златен клас (Благоево)

Златоград (Златоград)

Игнатиево (Игнатиево)

Илинден (Ключ)

Илинден 2005 (Илинден)

Имренчево (Имренчево)

Искра (Голямо градище)

Искра (Искрец)

Кабиюк (Коньовец)

Каблешково 07 (Каблешково)

Казичене (Казичене)

Кале (Крепча)

Кале (Руйно)

Калчево (Калчево)

Каменар (Каменар)

Камчийски сокол (Дъбравино)

Керамик (гара Елин Пелин)

Килифарево 2003 (Килифарево)

Ком-Миньор (Берковица)

Коматево 2001 (Пловдив)

Комуна 2011 (Черногорово)

Копривлен (Копривлен)

Космос (Каменец)

Костиево (Костиево)

Краище (Краище)

Лавров (Горни Дъбник)

Лазур (Сирищник)

Лайтс (Велико Търново)

Левски (Младово)

Левски (Одърне)

Левски (Пазарджик)

Левски (Чепинци, обл.Смолян)

Левски 2012 (Лом)

Левски (кв.Драгалевци)

Лисец (Осиково)

Ловско (Ловско)

Лозен (Лозен, обл.ВТ)

Локомотив (Вакарел)

Локомотив (Мездра)

Локомотив (Самуил)

Локомотив (София)

Локомотив (Стара Загора)

Локомотив (Хан Крум)

Локомотив (Черноград)

Локомотив 101 (София)

Локомотив 1929 (Мездра)

Локомотив 2012 (Мездра)

Лудогорец (Доброплодно)

Лудогорец (Разград)

Любимец 2007 (Любимец)

Люляк (Люляково)

Мадан (Мадан)

Манастирище (Манастирище)

Маниш (кв.Църква, Перник)

Марек 2007 (Дупница)

Марисан (Русе)

Марица (Крум)

Марица (Мененкьово)

Марица (Огняново)

Мария Луиза (Лом)

Месамбрия (Несебър)

МИГ 2010 (Девня)

Мизия (Мизия)

Миланово 2007 (Миланово)

Милковица 09 (Милковица)

Минерал (Овощник)

Минерал (Огняново)

Минерал (Рударци)

Миньор (Рудник)

Миньор 1919 (Перник)

Миньор 1934 (Рудник)

Мокреш 2005 (Мокреш)

Морена (Кладница)

Мортагоново (Мортагоново)

Мост (Мост)

Надежда 1926 (Оряхово)

Надежди (Сливен)

Неизвестен

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Ник (Изгрев)

Нова Черна (Нова Черна)

Нови Искър (Нови Искър)

Нови Искър 2005 (Нови Искър)

Новосел (Новосел)

Обединение (Василево)

Олд Хаус (Каварна)

Олимпик (Бургас)

Олимпия (София)

Орел (Глухар)

Орел 19 (Оряхово)

Оризаре (Оризаре)

Орлите (Надарево)

Орлите (Стефан Караджа)

Оскар ЕЛ (София)

Осмар (Осмар)

Пазарджик 2012 (Пазарджик)

Паламара (Венец)

Партизани (Градина)

Пауталия (Соволяно)

ПГГС "Хр.Ботев" (Велинград)

Пелезо (Пелишат)

Перун (Кресна)

Пирин Бл (Благоевград)

Плевен 2009 (Плевен)

Победа (Вресово)

Победа (Градница)

Победа (Колобър)

Победа (Паламарца)

Пордим (Пордим)

Пороминово (Пороминово)

Прециз Интер (Иваново)

Просеник (Просеник)

Раковски (Ивайловград)

Раковски (Русе)

Рапид (кв.Дивдядово, Шумен)

Реал (Божурово)

Републиканец (Енево)

Републиканец (Лисец)

Рила (Белица)

Рилски орли (Бистрица)

Родопа 1927 (Смолян)

Родопи (Сатовча)

Родопски сокол (Кърджали)

Рома (Тополчане)

Рома 2014 (Тервел)

Росица (Стоките)

Рудничар (Перник)

Руен 2008 (Руен)

Рьофикс (Симеоновец)

Свети Влас 08 (Свети Влас)

Светкавица (Баните)

Светкавица 1922 (Търговище)

Светкавица 2004 (Гюльовца)

Свраките (Гълъбник)

Сейдол (Сейдол)

Селтик (Овчарово)

Септември (Градец)

Септември (Краводер)

Септември (Плевен)

Септември 2005 (Жабокрът)

Силистра 2009 (Силистра)

Сини вир (Цонево)

Синя вода (Синя вода)

Сион (Каблешково)

СК Марица (Пловдив)

Скала (гара Бов)

Скала (Камен)

Скалите (Русе)

Слава (Севар)

Слави мес (Ловеч)

Славилов (Търговище)

Славия (Асеновци)

Славия (Пловдив)

Смолян 2000 (Смолян)

Смоляновци (Смоляновци)

Сокол (Каравелово)

Сокол 2008 (Зърнево)

Сокол 2009 (Еленино)

Солей 97 (кв.Калкас, Перник)

СОУ "Кл.Охридски" (Ракитово)

София 2010 (София)

Спарта (Бургас)

Спарта (Самоводене)

Спартак (Бъзън)

Спартак (Бяла)

Спартак (Муселиево)

Спартак (Пещера)

Спартак (Подгумер)

Спартак (Самоков)

Спартак (Сливен)

Спартак (София)

Спартак (Триводици)

Спартак (Търнава)

Спартак 2001 (Пирдоп)

Спартак 2012 (Славеево)

Спортист (Баниска)

Спортист (Бата)

Спортист (Бели извор)

Спортист (Добрич)

Спортист (Книжовник)

Спортист (Петко Славейков)

Спортист (Преславци)

Спортист (София)

Старчево 2010 (Старчево)

Стефаново (Стефаново)

Стоби (Стоб)

Столипиново (Пловдив)

Сторгозия (Плевен)

Стражица 2012 (Стражица)

Стрела (Доброславци)

Стрела (Дъбник)

Стрела (Обединение)

Стрелец (Стрелча)

Строител (София)

Струма (Кралев дол)

Струма 2005 (Струмяни)

Струмски сокол (Калище)

Стряма 2001 (Стряма)

Съкровището на (Кралево)

Титан (Лесново)

Тича (Варна)

Тича 1948 (Долни чифлик)

Тополите (Тополи)

Тополите 2005 (Тополчане)

Топчийско (Топчийско)

Торпедо (Косово)

Тракиец (Говедаре)

Тракия 2012 (Бяла река)

Трапище (Трапище)

Тръстиково (Тръстиково)

Тунджа (Веселиново)

Тунджа 2007 (Желю войвода)

Тунджа спорт (Елхово)

Удар 99 (Петко Каравелово)

Ураган (Белинци)

Ураган (Бъзовец)

Ураган (Владимир)

Ураган (Манастирци)

Ураган (Патреш)

Урожай (Българово)

Урума (Хасково)

Устрем (Белодол)

Устрем (Дропла)

Устрем (Пет могили)

Устрем (Раковски)

Фабрика "Първи май" (Варна)

Феникси (Варна)

ФК Берое (Стара Загора)

ФК Костинброд (Костинброд)

ФК Несебър (Несебър)

Х. Димитър (Хаджидимитрово)

Хебър (Пазарджик)

Хебър 2011 (Пазарджик)

Химик (Димитровград)

Христо Ботев (Чешнегирово)

Церово 2006 (Церово)

ЦеСеKа (Лесичери)

Чавдар (Бяла Слатина)

Чавдар (Ковачите)

Чайка Конуш 2000 (Конуш)

Чарган (Чарган)

Челник (Реселец)

Чепинци (Чепинци)

Червена звезда (Глава)

Червено знаме (София)

Черно море (Топола)

Черно море (Черно море)

Чернолик (Чернолик)

Черноломец (Горско Абланово)

Черноломец (Острица)

Черноморец (Поморие)

Черноморец 2003 (Бяла)

Чиракман (Селце)

Шабла (Шабла)

Шемшево (Шемшево)

Шерба (Гроздьово)

Шипка (Стара Загора)

Шипка 1955 (Мало Конаре)

Шипченски сокол (Варна)

Шумен 2010 (Шумен)

Юнак (Юнаците)

Юнак 2000 (Ардино)

Юстина (Устина)

Яков (Яворница)

Якоруда 2007 (Якоруда)

Янково (Янково)

Ястреб (Страцин)

Нефтохимик 1962 (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Нефтохимик, чието име и символи наследява настоящият клуб, е основан е през 1964 г. като ведомствен отбор към тогавашния НХК (днес “ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас” АД).

Хроника: До 1981 г. Нефтохимик е в състава на единственото по това време дружество за физическа култура и спорт в града - Черноморец. Физкултурно дружество Нефтохимик е създадено на 6 май 1981 г. - след обединение на “шейховете” с местния Локомотив (железничарски спортен клуб, основан 1932 г. - през август 1969 г. е присъединен към ДФС Черноморец, но запазва своята идентичност, няколко сезона преди това, през 1964 г. - с Локомотив се слива Миньор). В началото на 1986 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Нефтохимик, който започва да се развива самостоятелно. През 2002 г. се преименува на Нафтекс. През лятото на 2009 г. отборът е на практика закрит. По същото време друг бургаски отбор - Атлетик (основан през 2007 г.) е преименуван на Нефтохимик 1986 и от този момент се счита за продължител на традициите на Нефтохимик. От сезон 2011/12 - годината в наименованието му е променена на 1962.

Клубни цветове: зелен и жълт.

Прозвище: “шейховете”.

Адрес: Бургас 8000, Бизнес Център "Вая", ет.2, офис 32.
Телефон: (+359 56) 895982.
E-mail: -

Клубни върхове:
вицешампион на България: 1996/97 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1999/2000 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Купата на Българския футболен съюз: 1990/1991 г. (като Нефтохимик).
два пъти носител на Купата на Професионалната футболна лига: 1995/96 и 1996/97 г. (като Нефтохимик).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2010/11 г.
първи кръг в турнира за Купата на УЕФА: 2000/01 г. (като Нефтохимик).

Нефтохимик 1962 (Бургас)

"Б" ОФГ Бургас - централна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2014 17:00 1 кръг Д Черно море (Черно море) 6:2
28.09.2014 17:00 2 кръг Д Аполония (Созопол) 3:0
04.10.2014 16:00 3 кръг Г Ветрен (кв.Ветрен, Бургас) 3:2
12.10.2014 16:00 4 кръг Д Равнец 2011 (Равнец) 3:2
19.10.2014 16:00 5 кръг Г Габър (Габерово) 5:1
09.11.2014 14:30 6 кръг Д Бяла река (Тополица) 8:1
02.11.2014 14:30 7 кръг Г Бургос (Ливада) 3:1
05.04.2015 17:00 8 кръг Г Черно море (Черно море) 3:0
14.05.2015 18:00 9 кръг Г Аполония (Созопол) 0:2
19.04.2015 17:00 10 кръг Д Ветрен (кв.Ветрен, Бургас) 5:1
26.04.2015 17:00 11 кръг Г Равнец 2011 (Равнец) 5:1
03.05.2015 18:00 12 кръг Д Габър (Габерово) 3:0
10.05.2015 18:00 13 кръг Г Бяла река (Тополица) 3:1
17.05.2015 18:00 14 кръг Д Бургос (Ливада) 6:0

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮСВ: Бургас - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
01.10.2014 16:00 1 кръг Д Несебър (Несебър) 0:3
09.10.2014 16:00 2 кръг Г Поморие (Поморие) 3:1
15.10.2014 16:00 3 кръг Д Карнобат (Карнобат) 4:1
23.10.2014 16:00 4 кръг Г Созопол (Созопол) 4:0
29.10.2014 14:30 5 кръг Д Бургас (Бургас) 3:0
06.11.2014 14:30 6 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 1:1
12.11.2014 14:30 7 кръг Г Тунджа 1915 (Ямбол) 2:0
01.04.2015 17:00 8 кръг Г Несебър (Несебър) 3:1
09.04.2015 17:00 9 кръг Д Поморие (Поморие) 2:3
15.04.2015 17:00 10 кръг Г Карнобат (Карнобат) 3:1
23.04.2015 17:00 11 кръг Д Созопол (Созопол) 2:1
29.04.2015 10:00 12 кръг Г Бургас (Бургас) 0:2
07.05.2015 17:00 13 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 0:1
13.05.2015 17:00 14 кръг Д Тунджа 1915 (Ямбол) 3:0

Клубна емблема

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Червено знаме"

Стадион "Червено знаме"
(в кв. "Долно Езерово")

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:13 сезона
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2014/2015 Б ОФГ БС 1 място
2013/2014 "А" група 12 място
2012/2013 "Б" група 1 място
2011/2012 "Б" група 3 място
2010/2011 "В" група 2 място
2009/2010 "В" група 3 място
2008/2009 "Б" група 2 място
2007/2008 "Б" група 8 място
2006/2007 "Б" група 2 място
2005/2006 Първа лига 15 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2014 22.750 18
април 2014 42.185 9
март 2014 7.603 63
декември 2013 9.248 13
ноември 2013 30.283 17
септември 2013 8.371 72
август 2013 30.621 16
май 2013 45.776 8
април 2013 39.580 10
март 2013 24.169 20
ноември 2012 30.511 16
октомври 2012 35.972 10
септември 2012 28.358 18
май 2012 47.012 8
април 2012 19.477 27
март 2012 47.385 7
ноември 2011 26.752 20
октомври 2011 23.592 23
септември 2011 15.535 41
август 2011 40.680 9
май 2011 11.233 62
април 2011 20.343 27
март 2011 11.489 57
ноември 2010 11.120 64
октомври 2010 14.023 51
септември 2010 8.609 84
август 2010 16.976 36
всички

Интернет страници