Нефтохимик 1962 (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Нефтохимик, чието име и символи наследява настоящият клуб, е основан е през 1964 г. като ведомствен отбор към тогавашния НХК (днес “ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас” АД).

Хроника: До 1981 г. Нефтохимик е в състава на единственото по това време дружество за физическа култура и спорт в града - Черноморец. Физкултурно дружество Нефтохимик е създадено на 6 май 1981 г. - след обединение на “шейховете” с местния Локомотив (железничарски спортен клуб, основан 1932 г. - през август 1969 г. е присъединен към ДФС Черноморец, но запазва своята идентичност, няколко сезона преди това, през 1964 г. - с Локомотив се слива Миньор). В началото на 1986 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Нефтохимик, който започва да се развива самостоятелно. През 2002 г. се преименува на Нафтекс. През лятото на 2009 г. отборът е на практика закрит. По същото време друг бургаски отбор - Атлетик (основан през 2007 г.) е преименуван на Нефтохимик 1986 и от този момент се счита за продължител на традициите на Нефтохимик. От сезон 2011/12 - годината в наименованието му е променена на 1962.

Клубни цветове: зелен и жълт.

Прозвище: “шейховете”.

Адрес: Бургас 8000, Бизнес Център "Вая", ет.2, офис 32.
Телефон: (+359 56) 895982.
E-mail: -

Клубни върхове:
вицешампион на България: 1996/97 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1999/2000 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Купата на Българския футболен съюз: 1990/1991 г. (като Нефтохимик).
два пъти носител на Купата на Професионалната футболна лига: 1995/96 и 1996/97 г. (като Нефтохимик).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2010/11 г.
първи кръг в турнира за Купата на УЕФА: 2000/01 г. (като Нефтохимик).

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 20:00 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
15.08.2020 18:00 2 кръг Г Септември (София) 0:3
19.08.2020 20:00 3 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 0:1
23.08.2020 18:00 4 кръг Г Миньор (Перник) 1:2
29.08.2020 20:00 5 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:0
12.09.2020 19:00 6 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
19.09.2020 17:00 7 кръг Д Кариана (Ерден) 0:4
25.09.2020 19:00 8 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:4
05.10.2020 20:15 9 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:- Диема спорт
17.10.2020 10 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 11 кръг
почива
31.10.2020 12 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
07.11.2020 13 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
21.11.2020 14 кръг Г Септември (Симитли) -:-
28.11.2020 15 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
05.12.2020 16 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
12.12.2020 17 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
13.02.2021 18 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
20.02.2021 19 кръг Д Септември (София) -:-
27.02.2021 20 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
06.03.2021 21 кръг Д Миньор (Перник) -:-
10.03.2021 22 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
13.03.2021 23 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
20.03.2021 24 кръг Г Кариана (Ерден) -:-
03.04.2021 25 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
10.04.2021 26 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
14.04.2021 27 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 28 кръг
почива
24.04.2021 29 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
01.05.2021 30 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
08.05.2021 31 кръг Д Септември (Симитли) -:-
12.05.2021 32 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
15.05.2021 33 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
22.05.2021 34 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Локомотив (Горна Оряховица) 8 1 2 5 4:13 5
15 Спортист 2009 (Своге) 8 1 2 5 6:16 5
16 Созопол (Созопол) 7 0 4 3 7:12 4
17 Нефтохимик 1962 (Бургас) 8 0 2 6 2:16 2
-- Дунав (Русе) - 0 0 0 0:0 -
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
30.09.2020 16:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2020 18:00 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 3:3
18.07.2020 10:00 - Д Карнобат (Карнобат) 3:0
22.07.2020 18:00 - Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 0:0
25.07.2020 10:30 - Г Созопол (Созопол) 0:2
30.07.2020 18:00 - Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:0
31.07.2020 18:00 - Г Розова долина (Казанлък) 1:0

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
17.07.2020 18:00 - Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:2
29.07.2020 18:00 - Г Карнобат (Карнобат) 1:2
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
19.08.2020 18:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:4 Б1Б Спорт
14.08.2020 18:00 2 кръг Д Левски (София) 1:1
22.08.2020 18:00 3 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:1
26.08.2020 18:00 4 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:1
29.08.2020 17:30 5 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
05.09.2020 17:00 6 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:5
11.09.2020 17:00 7 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:2
16.09.2020 17:00 8 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:0
25.09.2020 17:00 9 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:0
- 10 кръг
почива
05.10.2020 16:00 11 кръг Д Черно море (Варна) -:-
21.10.2020 12 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
24.10.2020 13 кръг Д Национал (София) -:-
31.10.2020 14 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
21.11.2020 15 кръг Д ЦСКА (София) -:-
28.11.2020 16 кръг Г Сокол (Марково) -:-
05.12.2020 17 кръг Д Септември (София) -:-
- 18 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Левски (София) -:-
- 20 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 21 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 22 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 23 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 24 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 25 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 26 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 27 кръг
почива
- 28 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 29 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 30 кръг Г Национал (София) -:-
- 31 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 32 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 33 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 34 кръг Г Септември (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 8 3 2 3 12:14 11
10 Царско село 2015 (София) 9 3 1 5 13:18 10
11 Нефтохимик 1962 (Бургас) 9 3 1 5 8:18 10
12 Берое (Стара Загора) 8 2 3 3 9:9 9
13 Хебър 1918 (Пазарджик) 9 2 1 6 7:23 7

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / Първи кръг
- -
почива
Област Бургас / Финал
08.09.2020 17:00 - Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:0

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / Първи кръг
01.09.2020 17:00 - Д Бургас спорт (Бургас) 0:1

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Източна група
07.08.2020 18:00 1 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0
15.08.2020 18:00 2 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 1:1
19.08.2020 17:00 3 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:3
23.08.2020 18:00 4 кръг Д Хасково (Хасково) 0:0
27.08.2020 09:30 5 кръг Г Дунав (Русе) 0:0
30.08.2020 17:00 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
12.09.2020 15:00 7 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:1
20.09.2020 11:00 8 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
29.09.2020 13:30 9 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
03.10.2020 13:00 10 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
10.10.2020 11 кръг Г Черно море (Варна) -:-
17.10.2020 12 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
24.10.2020 13 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
07.11.2020 14 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
21.11.2020 15 кръг Г Хасково (Хасково) -:-
28.11.2020 16 кръг Д Дунав (Русе) -:-
05.12.2020 17 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 18 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 19 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 20 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 21 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Черно море (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Дунав (Русе) 8 3 2 3 8:9 11
7 Черноморец 1919 (Бургас) 8 3 0 5 8:22 9
8 Нефтохимик 1962 (Бургас) 8 1 4 3 3:6 7
9 Спартак 1918 (Варна) 8 1 4 3 4:11 7
10 Хасково (Хасково) 8 1 3 4 4:12 6

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/2 финали
01.09.2020 17:00 - Г Звезденбург (Бургас) 0:2


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Лазур"

Стадион "Лазур"
(в кв. “Лазур”)
капацитет: 18 037 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:14 сезона
"Б" група:20 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Втора лига 5 място
2018/2019 Трета лига 1 място
2017/2018 Втора лига 16 място
2016/2017 Първа лига 12 място
2015/2016 "Б" група 12 място
2014/2015 Б ОФГ БС 1 място
2013/2014 "А" група 12 място
2012/2013 "Б" група 1 място
2011/2012 "Б" група 3 място
2010/2011 "В" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 33.521 14
октомври 2019 21.636 22
септември 2019 21.925 25
август 2019 30.851 18
май 2019 15.058 37
април 2019 14.700 39
март 2019 17.117 33
ноември 2018 14.508 39
октомври 2018 9.059 63
септември 2018 17.283 33
май 2018 3.590 88
април 2018 21.789 23
март 2018 5.979 81
ноември 2017 5.335 80
октомври 2017 4.413 84
септември 2017 9.740 63
август 2017 9.812 57
май 2017 49.215 9
април 2017 25.472 19
март 2017 54.795 4
ноември 2016 27.464 21
октомври 2016 61.075 3
септември 2016 14.085 41
август 2016 32.319 12
май 2016 22.019 21
април 2016 18.574 19
март 2016 21.035 19
ноември 2015 36.421 9
октомври 2015 14.227 33
август 2015 21.392 18
май 2014 22.750 18
април 2014 42.185 9
март 2014 7.603 63
декември 2013 9.248 13
ноември 2013 30.283 17
септември 2013 8.371 72
август 2013 30.621 16
май 2013 45.776 8
април 2013 39.580 10
март 2013 24.169 20
ноември 2012 30.511 16
октомври 2012 35.972 10
септември 2012 28.358 18
май 2012 47.012 8
април 2012 19.477 27
март 2012 47.385 7
ноември 2011 26.752 20
октомври 2011 23.592 23
септември 2011 15.535 41
август 2011 40.680 9
май 2011 11.233 62
април 2011 20.343 27
март 2011 11.489 57
ноември 2010 11.120 64
октомври 2010 14.023 51
септември 2010 8.609 84
август 2010 16.976 36
всички

Интернет страници