Сливнишки герой (Сливница)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Сливнишки герой възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Сливница най-известна е ДСО Урожай, създадената през 1953 г. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Сливнишки герой е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “Героя” или “героите”.

Адрес: Сливница 2200, ст. “Сливнишки герой”.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “Б” група: веднъж в Югозападна - 1954 г. (като Сборен отбор) и веднъж в Южна - 1974/1975 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1975/76 г.

Сливнишки герой (Сливница)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:1
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:0
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Германея (Сапарева баня) 1:0
02.09.2017 17:00 4 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 5:3
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:3
16.09.2017 17:00 6 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
23.09.2017 17:00 7 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 1:0
27.09.2017 17:00 8 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 0:2
30.09.2017 17:00 9 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:2
08.10.2017 16:00 10 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 0:0
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
21.10.2017 16:00 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:1
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 6:0
04.11.2017 14:00 14 кръг Д Банско (Банско) 2:1
11.11.2017 14:00 15 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 2:2
18.11.2017 14:00 16 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:3
25.11.2017 14:00 17 кръг Г Миньор (Перник) 3:2
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:4
14.03.2018 15:00 19 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:1
10.03.2018 15:00 20 кръг Г Германея (Сапарева баня) 2:2
17.03.2018 15:00 21 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 4:0
11.04.2018 16:00 22 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 2:3
31.03.2018 15:00 23 кръг Д Беласица (Петрич) 0:0
04.04.2018 16:00 24 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 2:1
07.04.2018 16:00 25 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 1:3
14.04.2018 16:00 26 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:0
21.04.2018 16:00 27 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 0:0
28.04.2018 16:00 28 кръг Г Септември (Симитли) -:-
02.05.2018 18:00 29 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
05.05.2018 18:00 30 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
12.05.2018 18:00 31 кръг Г Банско (Банско) -:-
19.05.2018 18:00 32 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
26.05.2018 18:00 33 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
02.06.2018 18:00 34 кръг Д Миньор (Перник) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Чавдар (Етрополе) 27 11 7 9 49:39 40
7 Миньор (Перник) 27 11 5 11 36:35 38
8 Сливнишки герой (Сливница) 27 10 7 10 38:35 37
9 Марек 1915 (Дупница) 27 10 5 12 30:34 35
10 Свобода 2011 (Пещера) 27 10 4 13 29:45 34
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
20.09.2017 17:00 - Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 2:0
Област София / Втори кръг
04.10.2017 16:00 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
Област София / Трети кръг
- -
почива
Област София / Финал
18.10.2017 16:00 - Г Чавдар (Етрополе) 0:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
21.07.2017 18:00 - Г Кариана (Ерден) 0:2
22.07.2017 18:00 - Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
23.07.2017 18:00 - Д Първа атомна (Козлодуй) 1:1
03.08.2017 19:00 - Г Раднички (Пирот, Сърбия, 2) 0:3
05.08.2017 18:30 - Г Гранит (Владая) 0:3
09.08.2017 20:00 - Г Левски (София) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
26.01.2018 13:00 - Г Кариана (Ерден) 1:4
04.02.2018 09:00 - Г ЦСКА /юн.ст./ (София) 2:1
10.02.2018 17:30 - Г Левски (София) 1:5

Сливнишки герой (Сливница)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
10.09.2017 17:00 2 кръг Г Септември (София) 3:2
17.09.2017 17:00 3 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
20.09.2017 17:00 4 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:3
24.09.2017 17:00 5 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 0:1
01.10.2017 14:00 6 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:3
05.10.2017 16:00 7 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 5:3
08.10.2017 16:00 8 кръг Г Барокко (София) 2:3
13.10.2017 16:00 9 кръг Д Левски (София) 0:5
19.10.2017 16:00 10 кръг Г Беласица (Петрич) анл.
22.10.2017 16:00 11 кръг Д ДИТ Спорт (София) 1:0
29.10.2017 14:00 12 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:0
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
09.11.2017 14:00 14 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:1
- 15 кръг
почива
19.11.2017 14:00 16 кръг Д Миньор (Перник) 2:2
23.11.2017 14:00 17 кръг Г Септември (Симитли) 2:1
26.11.2017 14:00 18 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 2:0
03.12.2017 11:30 19 кръг Г Левски Раковски (София) 1:1
22.03.2018 14:00 20 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
19.04.2018 16:00 21 кръг Д Септември (София) 0:1
11.03.2018 14:00 22 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:2
15.03.2018 14:00 23 кръг Д Царско село 2015 (София) 0:0
18.03.2018 13:30 24 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 1:2
05.04.2018 16:00 25 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:2
29.03.2018 14:00 26 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
01.04.2018 16:00 27 кръг Д Барокко (София) 3:1
12.04.2018 16:00 28 кръг Г Левски (София) 0:2
- 29 кръг
почива
22.04.2018 16:00 30 кръг Г ДИТ Спорт (София) 1:3
29.04.2018 16:00 31 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
03.05.2018 17:00 32 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
06.05.2018 17:00 33 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 34 кръг
почива
17.05.2018 17:00 35 кръг Г Миньор (Перник) -:-
20.05.2018 17:00 36 кръг Д Септември (Симитли) -:-
27.05.2018 17:00 37 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
03.06.2018 17:00 38 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Ботев 57 СОУ (София) 28 11 3 14 43:44 36
12 Левски Раковски (София) 27 9 5 13 40:40 32
13 Сливнишки герой (Сливница) 27 9 4 14 28:41 31
14 ЦСКА 1948 (София) 27 9 1 17 56:63 28
15 Хебър 1918 (Пазарджик) 27 7 4 16 28:54 25

Сливнишки герой (Сливница)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2017 11:00 1 кръг Д Средногорец 2016 (Златица) 6:1
26.09.2017 17:00 2 кръг Г Ком 98 (Годеч) 3:2
03.10.2017 16:00 3 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) анл.
15.11.2017 14:00 4 кръг Г Звездец (Горна Малина) 10:0
10.10.2017 16:00 5 кръг Д Рилец (Говедарци) 9:1
17.10.2017 16:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 0:5
24.10.2017 16:00 7 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 6:1
29.10.2017 10:00 8 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 5:0
05.11.2017 11:00 9 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:2
07.11.2017 14:00 10 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 7:1
- 11 кръг
почива
19.11.2017 11:00 12 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 7:0
26.11.2017 11:00 13 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) 2:0
05.04.2018 11:00 14 кръг Г Средногорец 2016 (Златица) 3:1
02.04.2018 11:00 15 кръг Д Ком 98 (Годеч) 6:0
- 16 кръг
почива
15.04.2018 12:00 17 кръг Д Звездец (Горна Малина) 12:0
21.04.2018 11:00 18 кръг Г Рилец (Говедарци) -:-
29.04.2018 11:30 19 кръг Д Миньор (Перник) -:-
07.05.2018 13:00 20 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
13.05.2018 13:00 21 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
20.05.2018 16:00 22 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
27.05.2018 13:00 23 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
- 24 кръг
почива
10.06.2018 17:00 25 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
17.06.2018 17:00 26 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Сливнишки герой (Сливница) 14 12 0 2 76:14 36
2 Миньор (Перник) 14 11 2 1 54:12 35
3 Рилски спортист 2011 (Самоков) 13 11 0 2 58:12 33
4 Ком 98 (Годеч) 14 11 0 3 58:16 33
5 Бенковски (гр.Костенец) 14 7 2 5 43:29 23

Сливнишки герой (Сливница)

ДПГ13: София (столица) - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "В"
09.09.2017 15:00 1 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:0
- 2 кръг
почива
23.09.2017 15:00 3 кръг Д Ферион (София) 1:2
30.09.2017 09:00 4 кръг Г Победа 2013 (София) 7:0
25.11.2017 13:00 5 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) 9:0
14.10.2017 10:30 6 кръг Г Легия (София) 11:1
21.10.2017 12:00 7 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 1:1
28.10.2017 12:00 8 кръг Г Олимпиец (София) 0:1
04.11.2017 10:30 9 кръг Д Национал (София) 1:0
11.11.2017 13:30 10 кръг Г Елит София (София) 3:0
18.11.2017 09:00 11 кръг Д София спорт (София) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Елит София (София) 10 8 0 2 55:6 24
3 Национал (София) 10 7 0 3 36:19 21
4 Сливнишки герой (Сливница) 10 6 1 3 37:6 19
5 Олимпиец (София) 9 6 0 3 37:15 18
6 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 10 5 3 2 44:15 18
Втора фаза / Група "Б"
11.03.2018 10:30 1 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 2:1
18.03.2018 10:30 2 кръг Д Национал (София) 2:1
отложен 3 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
01.04.2018 10:30 4 кръг Д Левски Раковски (София) 2:1
15.04.2018 10:30 5 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
22.04.2018 10:30 6 кръг Д РД Спорт (София) 4:0
29.04.2018 15:00 7 кръг Г Олимпиец (София) -:-
06.05.2018 15:00 8 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
13.05.2018 10:30 9 кръг Г Септември (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Сливнишки герой (Сливница) 5 5 0 0 12:3 15
14 Септември (София) 5 3 2 0 14:2 11
15 Беласица (Петрич) 5 3 1 1 12:4 10
16 Левски Раковски (София) 5 3 0 2 15:7 9
17 РД Спорт (София) 4 2 0 2 8:9 6

Сливнишки герой (Сливница)

ДПГ11: София (столица) - Зонална група (Футбол 7)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "Б"
10.09.2017 14:50 1 кръг Д Победа 2013 (София) 2:1
17.09.2017 09:00 2 кръг Г ДИТ Спорт (София) 0:9
24.09.2017 13:40 3 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:0
01.10.2017 11:20 4 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 8:1
08.10.2017 12:30 5 кръг Д Н спорт (София) 0:5
15.10.2017 12:30 6 кръг Г Славия 1913 (София) 0:4
22.10.2017 11:20 7 кръг Д Витоша 13 (София) 4:2
29.10.2017 13:40 8 кръг Г Олимпия ФК (София) 3:5
26.11.2017 11:20 9 кръг Д Левски Раковски (София) 1:0
12.11.2017 14:50 10 кръг Г ЦСКА (София) 0:3
19.11.2017 09:00 11 кръг Д Гранит (Владая) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Гранит (Владая) 11 5 2 4 17:19 17
7 Левски Раковски (София) 11 4 4 3 18:16 16
8 Сливнишки герой (Сливница) 11 5 0 6 21:32 15
9 Витоша 13 (София) 11 2 2 7 16:52 8
10 Победа 2013 (София) 11 2 1 8 10:33 7
Втора фаза / Група "Б"
11.03.2018 12:30 1 кръг Д Победа 2013 (София) 2:1
18.03.2018 12:30 2 кръг Г Ферион (София) 1:1
25.03.2018 12:30 3 кръг Д Младост 2015 (София) 1:1
01.04.2018 12:30 4 кръг Г Миньор (Перник) 0:2
15.04.2018 12:30 5 кръг Д Гранит (Владая) 0:1
22.04.2018 13:40 6 кръг Г Септември (София) 3:5
29.04.2018 12:30 7 кръг Д Витоша 13 (София) -:-
06.05.2018 13:40 8 кръг Г Лъвчетата (София) -:-
13.05.2018 13:40 9 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
20.05.2018 13:40 10 кръг Г Елит София (София) -:-
27.05.2018 11:20 11 кръг Д Ком 98 (Годеч) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
18 Витоша 13 (София) 6 3 0 3 18:13 9
19 Лъвчетата (София) 6 2 2 2 11:13 8
20 Сливнишки герой (Сливница) 6 1 2 3 7:11 5
21 Ферион (София) 6 1 1 4 7:17 4
22 Ком 98 (Годеч) 6 1 0 5 6:17 3

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 4 място
2015/2016 "В" група 3 място
2014/2015 "В" група 5 място
2013/2014 "В" група 5 място
2012/2013 "В" група 4 място
2011/2012 "Б" група 8 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "В" група 3 място
2008/2009 "В" група 11 място
2007/2008 "В" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници