Сливнишки герой (Сливница)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Сливнишки герой възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Сливница най-известна е ДСО Урожай, създадената през 1953 г. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Сливнишки герой е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “Героя” или “героите”.

Адрес: Сливница 2200, ст. “Сливнишки герой”.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “Б” група: веднъж в Югозападна - 1954 г. (като Сборен отбор) и веднъж в Южна - 1974/1975 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1975/76 г.

Сливнишки герой (Сливница)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2016 18:00 1 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:0
21.08.2016 18:00 2 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:0
28.08.2016 18:00 3 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 5:0
31.08.2016 18:00 4 кръг Г Миньор (Перник) 0:1
04.09.2016 17:00 5 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
11.09.2016 17:00 6 кръг Г Септември (Симитли) 0:1
18.09.2016 17:00 7 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 3:0
24.09.2016 17:00 8 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
02.10.2016 16:00 9 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:0
09.10.2016 16:00 10 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:0
16.10.2016 16:00 11 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 3:1
22.10.2016 16:00 12 кръг Д Чепинец (Велинград) 9:0
16.11.2016 14:00 13 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:1
02.11.2016 14:00 14 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 5:0
23.11.2016 14:00 15 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:4
20.11.2016 14:00 16 кръг Д Германея (Сапарева баня) 2:0
27.11.2016 14:00 17 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
25.02.2017 14:00 18 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:2
04.03.2017 15:00 19 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 4:2
11.03.2017 15:00 20 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:2
18.03.2017 15:00 21 кръг Д Миньор (Перник) 5:1
22.03.2017 15:00 22 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
01.04.2017 17:00 23 кръг Д Септември (Симитли) 2:2
05.04.2017 17:00 24 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:0
08.04.2017 17:00 25 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:2
15.04.2017 17:00 26 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:1
22.04.2017 17:00 27 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
29.04.2017 17:00 28 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 2:3
06.05.2017 18:00 29 кръг Г Чепинец (Велинград) 2:3
10.05.2017 18:00 30 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 3:2
13.05.2017 18:00 31 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 1:2
20.05.2017 18:00 32 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:2
27.05.2017 18:00 33 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:2
03.06.2017 18:00 34 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Миньор (Перник) 33 20 8 5 57:35 68
4 Беласица (Петрич) 33 16 11 6 52:32 59
5 Сливнишки герой (Сливница) 33 18 2 13 67:39 56
6 Хебър 1918 (Пазарджик) 33 17 4 12 66:40 55
7 Чавдар (Етрополе) 33 17 2 14 60:43 53
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / 1/4 финали
14.09.2016 16:30 - Д Чавдар (Етрополе) 2:0
Област София / 1/2 финали
21.09.2016 20:00 - Г Торнадо (Безден) 2:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
09.07.2016 18:00 - Г Локомотив 1929 (София) 1:1
15.07.2016 18:00 - Г Германея (Сапарева баня) 3:1
19.07.2016 18:00 - Д Оборище (Панагюрище) 2:3
26.07.2016 10:30 - Г Славия 1913 (София) 0:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
21.01.2017 13:30 - Д Ботев (Враца) 0:3

Сливнишки герой (Сливница)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група (Зона "Б")
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2016 17:00 1 кръг Д Металург 1957 (Перник) 3:1
15.09.2016 17:00 2 кръг Г Обеля (кв.Обеля, София) 5:0
22.09.2016 17:00 3 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 3:0
29.09.2016 17:00 4 кръг Д Дружба (Мещица) 1:0
06.10.2016 16:00 5 кръг Г Атлетик 11 (София) анл.
13.10.2016 16:00 6 кръг Д Академик 1947 (София) 0:3
20.10.2016 11:00 7 кръг Г БМ Спорт (София) 1:2
27.10.2016 14:00 8 кръг Д ЦСКА 1948 (София) анл.
05.11.2016 14:00 9 кръг Г Германея (Сапарева баня) 2:1
12.11.2016 14:00 10 кръг Д Миньор (Перник) 2:1
- 11 кръг
почива
15.03.2017 14:00 12 кръг Г Металург 1957 (Перник) 4:0
11.03.2017 14:00 13 кръг Д Обеля (кв.Обеля, София) 3:0
19.03.2017 14:00 14 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 3:1
25.03.2017 12:00 15 кръг Г Дружба (Мещица) 4:0
- 16 кръг
почива
11.04.2017 13:00 17 кръг Г Академик 1947 (София) 4:1
26.04.2017 16:00 18 кръг Д БМ Спорт (София) 2:2
- 19 кръг
почива
06.05.2017 17:00 20 кръг Д Германея (Сапарева баня) 9:0
17.05.2017 17:00 21 кръг Г Миньор (Перник) 3:5
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 16 12 2 2 77:22 38
2 БМ Спорт (София) 16 12 2 2 62:23 38
3 Сливнишки герой (Сливница) 16 12 1 3 49:17 37
4 Дружба (Мещица) 16 10 1 5 43:25 31
5 Академик 1947 (София) 16 7 3 6 43:22 24

Сливнишки герой (Сливница)

Деца: София - Областна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2016 17:00 1 кръг Д Спортист (Нови хан) -:-
24.09.2016 11:00 2 кръг Д Драгоман (Драгоман) -:-
01.10.2016 11:00 3 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) -:-
01.10.2016 11:00 4 кръг Д Левски (Долна баня) -:-
- 5 кръг
почива
22.10.2016 11:00 6 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) -:-
29.10.2016 11:00 7 кръг Г ФК Рилски спортист (Самоков) -:-
- 8 кръг Г Спортист (Нови хан) -:-
- 9 кръг Г Драгоман (Драгоман) -:-
- 10 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) -:-
- 11 кръг Г Левски (Долна баня) -:-
- 12 кръг
почива
- 13 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) -:-
- 14 кръг Д ФК Рилски спортист (Самоков) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Левски (Долна баня) - - - - -:- 0
2 Пирдоп (Пирдоп) - - - - -:- 0
2 Сливнишки герой (Сливница) - - - - -:- 0
2 Спортист (Нови хан) - - - - -:- 0
7 ФК Рилски спортист (Самоков) 1 0 0 1 0:2 0

Сливнишки герой (Сливница)

ДПГ12: София (столица) - Зонална група (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "В"
02.10.2016 10:20 1 кръг Г Орловец 2015 (Кокаляне) 3:2
07.10.2016 11:40 2 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 1:0
15.10.2016 11:40 3 кръг Г ЦСКА (София) 1:1
23.10.2016 13:00 4 кръг Д Миньор (Перник) 0:0
28.10.2016 10:20 5 кръг Г Лъвчетата (София) 1:1
05.11.2016 11:40 6 кръг Д Спортист 13 (София) 2:0
14.11.2016 13:00 7 кръг Г Победа 2013 (София) 5:0
- 8 кръг
почива
26.11.2016 10:20 9 кръг Д Витоша (Бистрица) 5:0
04.12.2016 09:00 10 кръг Г Славия 1913 (София) 0:1
09.12.2016 11:40 11 кръг Д ДИТ Спорт (София) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Славия 1913 (София) 10 8 2 0 60:3 26
3 ЦСКА (София) 10 7 2 1 41:11 23
4 Сливнишки герой (Сливница) 10 5 3 2 18:6 18
5 Пирин 2001 (Благоевград) 10 6 0 4 32:15 18
6 Миньор (Перник) 10 5 1 4 31:13 16
Втора фаза / Първа група
04.03.2017 12:00 1 кръг Г Академик 1947 (София) 0:0
11.03.2017 13:10 2 кръг Д София спорт (София) 0:1
18.03.2017 16:40 3 кръг Г Левски-Раковски (София) 0:1
25.03.2017 09:00 4 кръг Д Витоша 13 (София) 2:0
29.03.2017 16:00 5 кръг Г Септември (София) 0:4
01.04.2017 13:40 6 кръг Д Национал (София) 0:2
08.04.2017 16:00 7 кръг Г Левски (София) 1:1
12.04.2017 13:40 8 кръг Д Метал 2002 (Перник) 0:1
22.04.2017 14:50 9 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:0
29.04.2017 13:40 10 кръг Д Миньор (Перник) 0:2
06.05.2017 12:30 11 кръг Г ДИТ Спорт (София) 2:2
13.05.2017 09:00 12 кръг Д Славия 1913 (София) 0:5
20.05.2017 16:00 13 кръг Г ЦСКА (София) 4:0
24.05.2017 10:10 14 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 1:1
27.05.2017 14:50 15 кръг Д Царско село 2015 (София) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Левски-Раковски (София) 15 4 3 8 11:24 15
11 Септември (София) 15 4 1 10 12:33 13
12 Сливнишки герой (Сливница) 15 3 4 8 11:23 13
13 ЦСКА (София) 15 3 3 9 18:50 12
14 Локомотив 1929 (София) 15 3 2 10 9:29 11

Сливнишки герой (Сливница)

ДПГ10: София (столица) - Зонална група (Футбол 7)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "Б"
02.10.2016 14:10 1 кръг Г Урвич (Панчарево) 2:0
07.10.2016 10:40 2 кръг Г Щурче (София) 6:0
16.10.2016 14:10 3 кръг Д РД Спорт (София) 2:1
23.10.2016 09:30 4 кръг Г Лъвчетата (София) 0:1
30.10.2016 10:40 5 кръг Д София спорт (София) 5:0
07.11.2016 09:30 6 кръг Г Левски (София) 0:5
14.11.2016 10:40 7 кръг Д Победа 2013 (София) 1:1
20.11.2016 11:50 8 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:5
27.11.2016 10:40 9 кръг Д Национал (София) 1:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Лъвчетата (София) 9 6 2 1 26:8 20
4 Марек 1915 (Дупница) 9 5 1 3 37:20 16
5 Сливнишки герой (Сливница) 9 4 1 4 18:17 13
6 РД Спорт (София) 9 4 1 4 20:18 13
7 Победа 2013 (София) 9 2 3 4 17:25 9
Втора фаза / Първа група
04.03.2017 11:20 1 кръг Г НСА (София) 0:4
11.03.2017 13:40 2 кръг Д Левски-Раковски (София) 3:1
18.03.2017 12:30 3 кръг Г Олимпия ФК (София) 0:1
25.03.2017 13:40 4 кръг Д Национал (София) 2:4
01.04.2017 14:50 5 кръг Г Левски (София) 1:5
08.04.2017 09:00 6 кръг Д Лъвчетата (София) 2:1
22.04.2017 13:40 7 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:1
29.04.2017 16:00 8 кръг Г Ферион (София) 7:3
06.05.2017 11:20 9 кръг Д РД Спорт (София) 1:3
13.05.2017 09:00 10 кръг Г Ком 98 (Годеч) 0:0
20.05.2017 14:50 11 кръг Д Славия 1913 (София) 0:2
27.05.2017 13:40 12 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:3
28.05.2017 17:10 13 кръг Д Метал 2002 (Перник) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 РД Спорт (София) 12 4 2 6 17:28 14
10 Левски-Раковски (София) 11 3 3 5 18:24 12
11 Сливнишки герой (Сливница) 13 3 2 8 17:31 11
12 Лъвчетата (София) 12 3 0 9 18:25 9
13 Ком 98 (Годеч) 12 1 2 9 10:31 5

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 3 място
2014/2015 "В" група 5 място
2013/2014 "В" група 5 място
2012/2013 "В" група 4 място
2011/2012 "Б" група 8 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "В" група 3 място
2008/2009 "В" група 11 място
2007/2008 "В" група 12 място
2006/2007 "В" група 15 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 11.562 52
октомври 2016 15.561 36
септември 2016 15.429 34
август 2016 18.982 26
май 2016 19.151 24
април 2016 13.997 32
март 2016 12.307 38
ноември 2015 13.243 34
октомври 2015 14.435 31
август 2015 18.311 23
май 2015 10.386 49
април 2015 12.068 44
март 2015 12.700 40
декември 2014 17.126 26
октомври 2014 9.773 57
септември 2014 17.416 28
май 2014 15.630 35
април 2014 12.398 46
март 2014 9.496 51
ноември 2013 17.281 34
септември 2013 20.620 26
август 2013 16.048 41
май 2013 9.998 54
април 2013 13.232 44
март 2013 12.425 50
ноември 2012 17.290 29
октомври 2012 18.540 27
септември 2012 12.739 44
май 2012 47.452 7
април 2012 4.274 87
март 2012 3.860 88
ноември 2011 12.505 61
октомври 2011 39.097 10
септември 2011 31.293 14
август 2011 4.220 93
май 2011 14.803 44
април 2011 15.382 38
март 2011 17.626 35
ноември 2010 18.246 33
октомври 2010 10.573 71
септември 2010 15.211 42
август 2010 14.066 51
всички

Интернет страници