Беласица (Петрич)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Беласица, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2001 г., съществува под това название от 1957 г.

Хроника: През отделни периоди в Петрич са съществували различни футболни отбори: Мануш войвода (1923 г.), Любен Весов (1928 г.), Македония (1931 г.) и др. След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 14 март 1946 г. трите физкултурни дружества в града - Любен Весов, Спартак и Антон Попов, са обединени под името Илинден. През 1948 г. то е преименувано на Спартак. В края на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Червено знаме, Строител, Торпедо, Спартак и др. В 1957 г. всички те, без Спартак, са обединени под името дружество за физическа култура и спорт Беласица. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Беласица. В 2001 г. Хебър 1920 (Пазарджик) премества седалището си в Петрич, за да се обедини с представителния местен тим. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името на Беласица.

Клубни цветове: бял и червен.

Прозвище: “комитите”.

Адрес: Петрич 2850, ул. “Стадионска” 2, ст. “Цар Самуил”.
Телефон: (+359 745) 23554.
E-mail: pfcbelasitsa@abv.bg.

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 2005/06 г.
полуфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1980/81 г.

Беласица (Петрич)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 1:1
19.08.2017 18:00 2 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:1
26.08.2017 18:00 3 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:1
02.09.2017 17:00 4 кръг Д Септември (Симитли) 0:4
09.09.2017 17:00 5 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:0
16.09.2017 17:00 6 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:0
23.09.2017 17:00 7 кръг Г Банско (Банско) 2:3
27.09.2017 17:00 8 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
30.09.2017 17:00 9 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
08.10.2017 16:00 10 кръг Д Миньор (Перник) 2:2
14.10.2017 16:00 11 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
21.10.2017 16:00 12 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:3
28.10.2017 16:00 13 кръг Г Германея (Сапарева баня) 0:2
04.11.2017 14:00 14 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:0
11.11.2017 14:00 15 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:3
18.11.2017 14:00 16 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
25.11.2017 14:00 17 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 1:0
24.02.2018 14:00 18 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
03.03.2018 15:00 19 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
10.03.2018 15:00 20 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
17.03.2018 15:00 21 кръг Г Септември (Симитли) -:-
24.03.2018 15:00 22 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
31.03.2018 15:00 23 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
04.04.2018 16:00 24 кръг Д Банско (Банско) -:-
07.04.2018 16:00 25 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
14.04.2018 16:00 26 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
21.04.2018 16:00 27 кръг Г Миньор (Перник) -:-
28.04.2018 16:00 28 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
02.05.2018 18:00 29 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
05.05.2018 18:00 30 кръг Д Германея (Сапарева баня) -:-
12.05.2018 18:00 31 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
19.05.2018 18:00 32 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
26.05.2018 18:00 33 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
02.06.2018 18:00 34 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Марек 1915 (Дупница) 17 6 5 6 21:17 23
11 Чавдар (Етрополе) 17 6 4 7 27:27 22
12 Беласица (Петрич) 17 6 4 7 16:27 22
13 Рилски спортист 2011 (Самоков) 17 6 3 8 27:28 21
14 Пирин (Гоце Делчев) 17 5 4 8 15:29 19
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Финал
23.08.2017 18:00 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 4:5
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
13.09.2017 17:00 - Д Банско (Банско) 1:0
Област Благоевград / Втори кръг
26.09.2017 11:00 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:4
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2017 10:00 - Г Пирин (Гоце Делчев) 2:0
20.07.2017 17:30 - Д Победа (Прилеп, Македония, 1) 1:2
22.07.2017 18:30 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:5
26.07.2017 18:00 - Д Пирин (Гоце Делчев) 1:0
29.07.2017 18:00 - Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
03.08.2017 17:00 - Д Кариана (Ерден) анл.
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2018 11:00 - Д Пирин /юн.ст./ (Благоевград) 2:1
27.01.2018 14:00 - Д Септември (Симитли) 0:1
31.01.2018 14:30 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:4
05.02.2018 15:30 - Д Кариана (Ерден) 0:1
07.02.2018 13:00 - Д Беласица /юн.ст./ (Струмица) 7:1
10.02.2018 13:00 - Д Беласица (Струмица, Македония, 2) 2:2
14.02.2018 14:00 - Д Лудогорец 1945 /юн.ст./ (Разград) 1:2
17.02.2018 14:00 - Г Пирин (Гоце Делчев) 0:2

Беласица (Петрич)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Д Локомотив 1929 (София) 2:2
10.09.2017 17:00 2 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:3
17.09.2017 17:00 3 кръг Д Барокко (София) 4:3
20.09.2017 13:30 4 кръг Г Левски (София) 0:6
- 5 кръг
почива
01.10.2017 16:00 6 кръг Д ДИТ Спорт (София) 0:1
05.10.2017 16:00 7 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:1
10.10.2017 16:00 8 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:2
15.10.2017 16:00 9 кръг Г Чавдар (Етрополе) анл.
19.10.2017 16:00 10 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) анл.
22.10.2017 16:00 11 кръг Г Миньор (Перник) анл.
29.10.2017 14:00 12 кръг Д Септември (Симитли) анл.
05.11.2017 14:00 13 кръг Г ЦСКА 1948 (София) анл.
09.11.2017 14:00 14 кръг Д Левски Раковски (София) анл.
12.11.2017 14:00 15 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) анл.
19.11.2017 14:00 16 кръг Д Септември (София) анл.
23.11.2017 14:00 17 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) анл.
26.11.2017 14:00 18 кръг Д Царско село 2015 (София) анл.
03.12.2017 12:30 19 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) анл.
   #   Отбор П Р З ГР Т
15 Септември (Симитли) 17 3 3 11 22:54 12
16 ЦСКА 1948 (София) 17 2 0 15 24:51 6
17 Оборище (Панагюрище) 17 1 2 14 14:65 5
18 Струмска слава 1927 (Радомир) 17 0 3 14 13:100 3
-- Беласица (Петрич) 7 1 2 4 9:18 -

Беласица (Петрич)

ЮМВ: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
24.09.2017 11:00 2 кръг Д Места (Хаджидимово) 3:2
01.10.2017 11:00 3 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:9
08.10.2017 11:00 4 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:3
15.10.2017 11:00 5 кръг Г Банско (Банско) 0:1
22.10.2017 11:00 6 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:2
29.10.2017 11:00 7 кръг Г Малеш 1940 (Микрево) 6:0
05.11.2017 11:00 8 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 4:0
12.11.2017 11:00 9 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 2:1
- 10 кръг
почива
25.03.2018 11:00 11 кръг Г Места (Хаджидимово) -:-
01.04.2018 11:00 12 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
15.04.2018 11:00 13 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
22.04.2018 11:00 14 кръг Д Банско (Банско) -:-
29.04.2018 11:00 15 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
06.05.2018 11:00 16 кръг Д Малеш 1940 (Микрево) -:-
13.05.2018 11:00 17 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
20.05.2018 11:00 18 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Пирин (Гоце Делчев) 8 6 0 2 32:13 18
4 Банско (Банско) 8 4 1 3 16:17 13
5 Беласица (Петрич) 8 4 0 4 16:18 12
6 Места (Хаджидимово) 8 3 0 5 16:20 9
7 Неврокоп (Гоце Делчев) 8 2 1 5 16:24 7

Беласица (Петрич)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 11:00 1 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 0:1
16.09.2017 11:00 2 кръг Д Мечетата (Петрич) 1:3
23.09.2017 11:00 3 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
30.09.2017 11:00 4 кръг Г Септември (Симитли) 3:0
07.10.2017 11:00 5 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 3:0
14.10.2017 11:00 6 кръг Г Банско (Банско) 2:3
21.10.2017 11:00 7 кръг Д Места (Хаджидимово) 6:0
28.10.2017 11:00 8 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 3:2
04.11.2017 11:00 9 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 2:4
11.11.2017 11:00 10 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 0:4
18.11.2017 11:00 11 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:0
17.03.2018 11:00 12 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
24.03.2018 11:00 13 кръг Г Мечетата (Петрич) -:-
31.03.2018 11:00 14 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
07.04.2018 11:00 15 кръг Д Септември (Симитли) -:-
14.04.2018 11:00 16 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
21.04.2018 11:00 17 кръг Д Банско (Банско) -:-
28.04.2018 11:00 18 кръг Г Места (Хаджидимово) -:-
05.05.2018 11:00 19 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
12.05.2018 11:00 20 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
19.05.2018 11:00 21 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
26.05.2018 11:00 22 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Вихрен 1925 (Сандански) 11 7 2 2 48:14 23
6 Пирин (Благоевград) 11 7 0 4 33:13 21
7 Беласица (Петрич) 11 5 0 6 24:19 15
8 Банско (Банско) 11 4 0 7 19:40 12
9 Пирин 1941 (Разлог) 11 2 0 9 18:44 6

Беласица (Петрич)

ДПГ13: София (столица) - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "А"
09.09.2017 13:30 1 кръг Д Метал 2002 (Перник) 1:0
16.09.2017 12:00 2 кръг Г Ком 98 (Годеч) 1:0
23.09.2017 12:00 3 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 1:3
30.09.2017 13:30 4 кръг Г Левски (София) 0:4
11.11.2017 12:00 5 кръг Д Национал спорт (София) 0:5
14.10.2017 12:00 6 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:0
21.10.2017 12:00 7 кръг Д Олимпия ФК (София) 1:0
28.10.2017 12:00 8 кръг Д Септември (София) 0:0
04.11.2017 12:00 9 кръг Г ЦСКА (София) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Национал спорт (София) 9 4 3 2 23:10 15
5 Метал 2002 (Перник) 9 4 1 4 14:11 13
6 Беласица (Петрич) 9 3 3 3 6:14 12
7 Септември (София) 9 3 1 5 14:23 10
8 Марек 1915 (Дупница) 9 2 2 5 4:18 8

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:12 сезона
"Б" група:23 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 5 място
2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 6 място
2013/2014 "В" група 9 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 "В" група 10 място
2009/2010 "В" група 9 място
2008/2009 "А" група 16 място
2007/2008 "А" група 13 място
2006/2007 "А" група 8 място

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници