Беласица (Петрич)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Беласица, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2001 г., съществува под това название от 1957 г.

Хроника: През отделни периоди в Петрич са съществували различни футболни отбори: Мануш войвода (1923 г.), Любен Весов (1928 г.), Македония (1931 г.) и др. След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 14 март 1946 г. трите физкултурни дружества в града - Любен Весов, Спартак и Антон Попов, са обединени под името Илинден. През 1948 г. то е преименувано на Спартак. В края на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Червено знаме, Строител, Торпедо, Спартак и др. В 1957 г. всички те, без Спартак, са обединени под името дружество за физическа култура и спорт Беласица. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Беласица. В 2001 г. Хебър 1920 (Пазарджик) премества седалището си в Петрич, за да се обедини с представителния местен тим. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името на Беласица.

Клубни цветове: бял и червен.

Прозвище: “комитите”.

Адрес: Петрич 2850, ул. “Стадионска” 2, ст. “Цар Самуил”.
Телефон: (+359 745) 23554.
E-mail: pfcbelasitsa@abv.bg.

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 2005/06 г.
полуфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1980/81 г.

Беласица (Петрич)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2016 18:00 1 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 2:2
21.08.2016 18:00 2 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 3:1
28.08.2016 18:00 3 кръг Г Чепинец (Велинград) 5:1
31.08.2016 18:00 4 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
04.09.2016 17:00 5 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 1:1
11.09.2016 17:00 6 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:1
18.09.2016 17:00 7 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:0
25.09.2016 17:00 8 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 0:1
02.10.2016 16:00 9 кръг Д Чавдар (Етрополе) 1:0
09.10.2016 16:00 10 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:0
16.10.2016 16:00 11 кръг Д Пирин (Разлог) 2:1
16.11.2016 14:00 12 кръг Г ФК Миньор (Перник) 1:0
23.11.2016 14:00 13 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1
03.11.2016 17:00 14 кръг Г Септември (Симитли) 0:1
30.11.2016 14:00 15 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
20.11.2016 14:00 16 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
27.11.2016 14:00 17 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:0
19.02.2017 18 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 19 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 20 кръг Д Чепинец (Велинград) -:-
- 21 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 22 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) -:-
- 23 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 24 кръг Д Германея (Сапарева баня) -:-
- 25 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 26 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 27 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 28 кръг Г Пирин (Разлог) -:-
- 29 кръг Д ФК Миньор (Перник) -:-
- 30 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 31 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 32 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 33 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 34 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Сливнишки герой (Сливница) 17 13 0 4 39:9 39
2 Струмска слава 1927 (Радомир) 17 11 5 1 41:10 38
3 Беласица (Петрич) 17 10 5 2 26:12 35
4 ФК Миньор (Перник) 17 10 4 3 27:17 34
5 Пирин (Гоце Делчев) 17 10 3 4 31:13 33
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Финал
24.08.2016 17:30 - Д Пирин (Гоце Делчев) 0:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
- -
почива
Област Благоевград / 1/2 финали
28.09.2016 16:00 - Д Пирин (Разлог) 1:1
Област Благоевград / Финал
13.10.2016 16:00 - Г Септември (Симитли) 3:2
Поток Благоевград/Кюстендил/Перник / Първи кръг
- -
почива
Поток Благоевград/Кюстендил/Перник / Финал
- - Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
27.07.2016 18:00 - Г Пирин (Гоце Делчев) 2:2

Беласица (Петрич)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2016 17:00 1 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
12.09.2016 17:00 2 кръг Г БМ Спорт (София) 1:8
16.09.2016 17:00 3 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:5
19.09.2016 17:00 4 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 2:3
26.09.2016 17:00 5 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 2:1
03.10.2016 16:00 6 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 2:1
10.10.2016 16:00 7 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:7
17.10.2016 16:00 8 кръг Д Септември (Симитли) 3:2
24.10.2016 14:00 9 кръг Г Банско (Банско) 4:0
31.10.2016 14:00 10 кръг Д Септември (София) 1:3
07.11.2016 14:00 11 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:8
14.11.2016 14:00 12 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:2
21.11.2016 14:00 13 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 3:6
26.11.2016 14:00 14 кръг Д ДИТ Спорт (София) 1:2
03.12.2016 16:30 15 кръг Г Витоша (Бистрица) 4:4
- 16 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 17 кръг Д БМ Спорт (София) -:-
- 18 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 19 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 20 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 21 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 22 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 23 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 24 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 25 кръг Г Септември (София) -:-
- 26 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
- 27 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 28 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 29 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 30 кръг Д Витоша (Бистрица) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Хебър 1918 (Пазарджик) 15 5 3 7 24:24 18
12 Септември (Симитли) 15 5 2 8 31:25 17
13 Беласица (Петрич) 15 4 1 10 26:53 13
14 Оборище (Панагюрище) 14 3 2 9 18:42 11
15 ДИТ Спорт (София) 15 3 1 11 16:40 10

Беласица (Петрич)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2016 11:00 1 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 4:2
10.09.2016 11:00 2 кръг Г Банско (Банско) 0:0
17.09.2016 11:00 3 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 0:1
24.09.2016 11:00 4 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:3
01.10.2016 11:00 5 кръг Д ОФК Пирин (Благоевград) 2:0
08.10.2016 11:00 6 кръг Д Септември (Симитли) 13:0
15.10.2016 11:00 7 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 4:2
22.10.2016 11:00 8 кръг Д Места (Хаджидимово) 3:0
29.10.2016 11:00 9 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 0:3
05.11.2016 11:00 10 кръг Д Малеш 1940 (Микрево) 3:1
12.11.2016 11:00 11 кръг Г Мечетата (Петрич) 0:3
- 12 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
- 13 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 14 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 15 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 16 кръг Г ОФК Пирин (Благоевград) -:-
- 17 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 18 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 19 кръг Г Места (Хаджидимово) -:-
- 20 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 21 кръг Г Малеш 1940 (Микрево) -:-
- 22 кръг Д Мечетата (Петрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Мечетата (Петрич) 10 8 0 2 44:10 24
5 Банско (Банско) 11 6 2 3 30:11 20
6 Беласица (Петрич) 11 6 1 4 30:15 19
7 Пирин (Гоце Делчев) 11 6 0 5 46:19 18
8 Пирин 1941 (Разлог) 10 4 0 6 26:26 12

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:12 сезона
"Б" група:23 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 6 място
2013/2014 "В" група 9 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 "В" група 10 място
2009/2010 "В" група 9 място
2008/2009 "А" група 16 място
2007/2008 "А" група 13 място
2006/2007 "А" група 8 място
2005/2006 Първа лига 6 място

Месечна ранглиста

месец точки място
октомври 2016 15.052 39
септември 2016 13.784 43
август 2016 13.806 38
май 2016 17.034 28
април 2016 7.552 64
март 2016 9.925 51
ноември 2015 7.314 72
октомври 2015 4.089 86
август 2015 9.482 53
май 2015 15.370 26
април 2015 15.606 32
март 2015 1.927 85
декември 2014 13.281 41
октомври 2014 12.660 38
септември 2014 14.960 35
май 2014 12.132 51
април 2014 6.700 74
март 2014 6.358 74
ноември 2013 13.046 54
септември 2013 10.794 56
август 2013 19.334 35
май 2012 10.598 61
април 2012 6.714 82
март 2012 7.854 74
ноември 2011 7.962 81
октомври 2011 13.062 48
септември 2011 9.662 73
август 2011 8.142 77
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници