Вечна ранглиста на "А" група

"А" група (1948-2000 г. и 2003-2016 г.); Висша лига (2000-2003 г.) и Първа лига (2016-)

М Отбор 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 С
1 ЦСКА (София) 30 24 6 3 5 - - - - - 1 - - - - - - - 69
2 Левски (София) 21 27 11 3 5 2 1 - - - - - - - - - - - 70
3 Лудогорец 1945 (Разград) 7 - - - - - - - - - - - - - - - - - 7
4 Литекс (Ловеч) 4 1 3 7 3 - - - - - 1 - - - 1 - - - 20
5 Локомотив (София) 2 3 10 10 8 3 8 7 6 2 2 1 1 - - 1 - - 64
6 Славия 1913 (София) 1 7 10 10 13 5 5 4 5 2 4 1 - 2 - - - - 69
7 Ботев (Пловдив) 1 2 10 7 5 5 5 5 4 7 2 3 5 1 - 1 - - 63
8 Локомотив 1926 (Пловдив) 1 1 4 5 7 8 8 3 3 3 4 3 2 2 3 - - - 57
9 Берое (Стара Загора) 1 1 2 3 2 3 5 1 4 12 2 4 3 4 2 2 - - 51
10 Спартак 1947 (Пловдив) 1 1 - 2 - 4 1 - 5 1 - - 1 - - 1 - - 17
11 Етър (Велико Търново) 1 - 2 1 1 3 1 2 2 3 - 3 1 - 1 3 - - 24
12 Спартак (София) - 2 - 3 2 - 1 - 1 - 3 2 1 - - - - - 15
13 Нефтохимик 1962 (Бургас) - 1 - 3 1 2 1 3 - - - 1 1 - 1 - - - 14
14 Велбъжд (Кюстендил) - - 3 - - 1 - 2 - - - 1 - - - - - - 7
15 Черно море (Варна) - - 2 2 2 11 9 6 4 5 3 4 1 2 3 - - - 54
16 Академик (София) - - 2 2 2 1 - 1 1 - 3 1 - 1 2 2 - - 18
17 Спартак 1918 (Варна) - - 2 - 2 1 6 2 3 6 3 3 2 3 8 2 - - 43
18 Спартак (Плевен) - - 1 2 2 1 2 2 7 1 4 3 2 4 1 3 - - 35
19 Марек 1915 (Дупница) - - 1 - 1 2 2 2 3 2 3 3 3 3 1 2 1 - 29
20 Ботев (Враца) - - 1 - 1 1 3 5 1 1 2 5 5 2 - 1 - - 28
21 Миньор (Перник) - - - 2 2 2 2 6 3 4 3 - 3 5 5 1 - - 38
22 Дунав 2010 (Русе) - - - 2 1 3 1 2 2 2 3 4 2 1 2 2 - - 27
23 Черноморец Бургас (Бургас) - - - 1 1 2 1 1 - - 1 - - - - - - - 7
24 Волов (Шумен) - - - 1 - - - - - 1 1 - - 2 - 1 - 1 7
25 Завод 12 (София) - - - 1 - - - - - - 2 - - - - - - - 3
26 Черноморец 1919 (Бургас) - - - - 2 1 2 2 2 4 4 3 2 3 2 2 - - 29
27 Пирин (Благоевград) - - - - 1 2 2 1 2 2 3 5 3 1 2 2 - - 26
28 Септември (София) - - - - 1 - - - - 1 - - - 1 - 1 - - 4
29 Сливен 2000 (Сливен) - - - - - 3 2 2 2 2 2 2 5 1 2 2 - - 25
30 Червено знаме (София) - - - - - 2 - - - - - - - - - - - - 2
31 Верея (Стара Загора) - - - - - 1 1 - - - - - - - - - - - 2
32 Беласица (Петрич) - - - - - 1 - 1 - 1 2 2 3 1 - 1 - - 12
33 Добруджа 1919 (Добрич) - - - - - - 1 - 1 - 1 6 2 1 2 - - - 14
34 Славия (Пловдив) - - - - - - 1 - - - - - - - - - - - 1
35 Локомотив (Горна Оряховица) - - - - - - - 3 1 - 1 1 1 2 - 1 - - 10
36 Пирин Бл (Благоевград) - - - - - - - 1 1 1 - - 1 1 1 - - - 6
37 Янтра 1919 (Габрово) - - - - - - - 1 1 - 1 1 - 1 - 1 - 1 7
38 Септември (Плевен) - - - - - - - 1 - - 1 - 1 - - - - - 3
39 Хасково (Хасково) - - - - - - - 1 - - - 1 - 1 1 3 - - 7
40 ДСО Строител (София) - - - - - - - 1 - - - - 1 - - - - - 2
41 Локомотив Мездра (Мездра) - - - - - - - 1 - - - - - 1 - - - - 2
42 ВВС (София) - - - - - - - 1 - - - - - 1 - - - - 2
43 Монтана 1921 (Монтана) - - - - - - - - 2 1 2 - 2 - 2 - - - 9
44 Вихрен 1925 (Сандански) - - - - - - - - 2 1 - - - 1 - - - - 4
45 Хебър 1918 (Пазарджик) - - - - - - - - 1 - - - - 1 - 1 - - 3
46 Бдин 1923 (Видин) - - - - - - - - 1 - - - - - - - - - 1
47 Металург 1957 (Перник) - - - - - - - - - 2 - - - - - - - - 2
48 Родопа 1927 (Смолян) - - - - - - - - - 1 - 2 - - 1 - - - 4
49 Академик (Варна) /1949-69/ - - - - - - - - - 1 - - - - - - - - 1
50 Академик (Свищов) - - - - - - - - - - 1 - 1 - 1 1 - - 4
51 Пирин 1912 (Гоце Делчев) - - - - - - - - - - 1 - 1 - - - - - 2
52 Етър ВТ (Велико Търново) - - - - - - - - - - 1 - - - - - - - 1
53 Севлиево (Севлиево) - - - - - - - - - - - 1 - 3 - 1 - - 5
54 Калиакра (Каварна) - - - - - - - - - - - 1 - - 1 - - - 2
55 Тунджа 1915 (Ямбол) - - - - - - - - - - - - 1 - - 1 1 - 3
56 Раковски (Русе) - - - - - - - - - - - - 1 - - 1 - - 2
57 Витоша (Бистрица) - - - - - - - - - - - - 1 - - - - - 1
58 Марица 1921 (Пловдив) - - - - - - - - - - - - - 2 - 2 - - 4
59 Рилски спортист 2011 (Самоков) - - - - - - - - - - - - - 2 - - - - 2
60 Любимец 2000 (Любимец) - - - - - - - - - - - - - 1 - - - - 1
61 Павликени (Павликени) - - - - - - - - - - - - - 1 - - - - 1
62 Олимпик 2000 (Тетевен) - - - - - - - - - - - - - 1 - - - - 1
63 Спортист 2009 (Своге) - - - - - - - - - - - - - - 1 - - - 1
64 Несебър (Несебър) - - - - - - - - - - - - - - 1 - - - 1
65 Розова долина (Казанлък) - - - - - - - - - - - - - - 1 - - - 1
66 Конелиано 2005 (Герман) - - - - - - - - - - - - - - - 1 - - 1
67 Светкавица 1922 (Търговище) - - - - - - - - - - - - - - - 1 - - 1
68 Етър 1924 (Велико Търново) - - - - - - - - - - - - - - - 1 - - 1
69 Химик (Димитровград) - - - - - - - - - - - - - - - 1 - - 1
70 Димитровград (Димитровград) - - - - - - - - - - - - - - - 1 - - 1
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 С

Забележка:
• В колонката на всеки отбор е посочено по колко пъти е завършвал тимът на съответното място, както и общия брой сезони в "А" група. Отборите се подреждат според постигнато най-високо място. При достигнато еднакво най-високо място предимство има отборът, който повече пъти е завършил на това място. При равенство и по този показател предимство има отборът със следващ най-добър успех (така например Дунав (Русе) и Панайот Волов (Шумен) са с най-добро класиране от 4-то място, като и двата отбора са го постигнали веднъж. Дунав е класиран на по-предно място обаче, тъй като следващият най-добър успех на отбора е 5-то място, докато за Панайот Волов това е 10-то място.
• Постигнатото от Спартак (София) 7-мо място, е мястото, заемано от тима в есенното класиране на сезон 1968/69, след което активът му е поет от друг отбор, а Спартак е обединен с Левски (София) и Спортист (Кремиковци) в Левски-Спартак (София).