Дунав 2010 (Русе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Дунав, чието име и база наследява настоящият клуб, е създаден на 16 февруари 1949 г. - след обединение на физкултурните дружества Динамо (1944 г.), Локомотив (учредено през 1930 г. като ЖСК) и Русенец (1947 г.).

Имена: Дунав (през 1949 г.), Торпедо (от 1949 до 1957 г.), Дунав (от 1957 до 1997 г.), Дунав-Раковски (1997 г. - след обединение с Раковски), Дунав'98 (от 1998 г. - след възстановяване на самостоятелността си и обединение с Приста от квартал Средна кула), ПФК Дунав (от 1999 г. - след обединение с новоучредения ОФК Дунав'56; съществува до 2004 г.), ФК Дунав (от 5 август 2003 г. - след обединение на спортно-техническите ръководства и състезателите на Локомотив 2001 и Левски 2000). През 2011 г. ФК Дунав прекратява своето съществуване. Година по-рано за пореден път в Русе е учреден нов футболен клуб, носещ популярното име Дунав, като към него е добавена и годината 2010.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: „драконите”.

Адрес: Русе 7005.
Телефон:
-
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 1974/75 г. (като Дунав).
финалист в турнира за Националната купа:
по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като Дунав).
два пъти носител на Купата на Аматьорската футболна лига:
2003/04 (като ФК Дунав) и 2014/15 г.
1/32-финалист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Дунав).

Дунав 2010 (Русе)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
17.07.2017 20:30 1 кръг Г Септември (София) 2:0 Диема спорт
24.07.2017 20:30 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
28.07.2017 18:45 3 кръг Г Черно море (Варна) -:- Диема спорт
05.08.2017 4 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
12.08.2017 5 кръг Г Левски (София) -:-
19.08.2017 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
26.08.2017 7 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
09.09.2017 8 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
16.09.2017 9 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
23.09.2017 10 кръг Г ЦСКА (София) -:-
30.09.2017 11 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
14.10.2017 12 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
21.10.2017 13 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
28.10.2017 14 кръг Д Септември (София) -:-
04.11.2017 15 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
18.11.2017 16 кръг Д Черно море (Варна) -:-
25.11.2017 17 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
29.11.2017 18 кръг Д Левски (София) -:-
02.12.2017 19 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
09.12.2017 20 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
17.02.2018 21 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
24.02.2018 22 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
28.02.2018 23 кръг Д ЦСКА (София) -:-
03.03.2018 24 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
10.03.2018 25 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
17.03.2018 26 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черно море (Варна) 2 2 0 0 5:0 6
2 Дунав 2010 (Русе) 2 1 1 0 3:1 4
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 2 1 1 0 2:1 4
4 Септември (София) 2 1 0 1 1:2 3
5 Пирин (Благоевград) 2 1 0 1 1:1 3
Лига Европа
Дата Фаза Противник Рез.
Първи квалификационен кръг
29.06.2017 17:00 1-ви мач Г Иртиш (Павлодар, Казахстан, 1) 0:1 Евроком
06.07.2017 20:00 реванш Д Иртиш (Павлодар, Казахстан, 1) 0:2 Евроком
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
16.06.2017 18:30 - Г Берое (Стара Загора) 2:2
23.06.2017 20:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2

Дунав 2010 (Русе)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
20.07.2017 19:00 - Д Локомотив (Русе) 2:2


Клубна емблема

Химн

Стадион

Стадион "Дунав"

Стадион "Дунав"
(в в ж. к. “Здравец”)

Стадион "Градски"

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Градски"
в гр. Русе
,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:26 сезона
"Б" група:29 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 4 място
2015/2016 "Б" група 1 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "Б" група 13 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 "В" група 6 място
2010/2011 ОФГ РС 1 място
2009/2010 "Б" група 3 място
2008/2009 "Б" група 5 място
2007/2008 "Б" група 5 място

Месечна ранглиста

Интернет страници