Дунав 2010 (Русе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Дунав, чието име и база наследява настоящият клуб, е създаден на 16 февруари 1949 г. - след обединение на физкултурните дружества Динамо (1944 г.), Локомотив (учредено през 1930 г. като ЖСК) и Русенец (1947 г.).

Имена: Дунав (през 1949 г.), Торпедо (от 1949 до 1957 г.), Дунав (от 1957 до 1997 г.), Дунав-Раковски (1997 г. - след обединение с Раковски), Дунав'98 (от 1998 г. - след възстановяване на самостоятелността си и обединение с Приста от квартал Средна кула), ПФК Дунав (от 1999 г. - след обединение с новоучредения ОФК Дунав'56; съществува до 2004 г.), ФК Дунав (от 5 август 2003 г. - след обединение на спортно-техническите ръководства и състезателите на Локомотив 2001 и Левски 2000). През 2011 г. ФК Дунав прекратява своето съществуване. Година по-рано за пореден път в Русе е учреден нов футболен клуб, носещ популярното име Дунав, като към него е добавена и годината 2010.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: „драконите”.

Адрес: Русе 7005.
Телефон:
-
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 1974/75 г. (като Дунав).
финалист в турнира за Националната купа:
по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като Дунав).
два пъти носител на Купата на Аматьорската футболна лига:
2003/04 (като ФК Дунав) и 2014/15 г.
1/32-финалист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Дунав).

Дунав 2010 (Русе)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
17.07.2017 20:30 1 кръг Г Септември (София) 2:0 Диема спорт
24.07.2017 20:30 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
28.07.2017 18:15 3 кръг Г Черно море (Варна) 0:1 Диема
07.08.2017 20:30 4 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:0 Диема спорт
13.08.2017 21:00 5 кръг Г Левски (София) 0:2 Диема спорт
20.08.2017 21:00 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:5 Диема спорт
25.08.2017 21:00 7 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2 Диема спорт
10.09.2017 17:30 8 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:0 Диема спорт
16.09.2017 17:45 9 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:2 Диема
22.09.2017 20:00 10 кръг Г ЦСКА (София) 0:3 Диема спорт
30.09.2017 20:00 11 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:0 Диема спорт
14.10.2017 15:30 12 кръг Г Славия 1913 (София) 0:3 Диема
20.10.2017 19:45 13 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:0 Диема спорт
30.10.2017 16:30 14 кръг Д Септември (София) 0:1 Диема спорт
04.11.2017 15:00 15 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
19.11.2017 12:30 16 кръг Д Черно море (Варна) 0:1 Диема спорт
26.11.2017 17:45 17 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:0 Диема спорт
29.11.2017 17:30 18 кръг Д Левски (София) 0:4 Диема спорт
04.12.2017 17:30 19 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2 Диема спорт
10.12.2017 13:00 20 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:2 Диема спорт
19.02.2018 17:30 21 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:1 Диема спорт
24.02.2018 13:00 22 кръг Д Верея (Стара Загора) 2:0 Нова спорт
05.03.2018 15:00 23 кръг Д ЦСКА (София) 0:2 Диема спорт
08.03.2018 15:00 24 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:1 Диема спорт
14.03.2018 17:30 25 кръг Д Славия 1913 (София) 0:1 Диема спорт
17.03.2018 17:30 26 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Черно море (Варна) 26 7 6 13 24:32 27
11 Пирин (Благоевград) 26 6 8 12 20:28 26
12 Дунав 2010 (Русе) 26 5 6 15 17:38 21
13 Етър ВТ (Велико Търново) 26 4 9 13 24:45 21
14 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 26 0 8 18 12:51 8
Втора фаза / Втора осмица - група "Б"
01.04.2018 20:00 27 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:2 Диема спорт
09.04.2018 17:30 28 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:2 Нова спорт
15.04.2018 17:30 29 кръг Д Септември (София) 0:2 Диема спорт
19.04.2018 19:30 30 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0 Диема спорт
22.04.2018 20:00 31 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0 Диема спорт
27.04.2018 17:30 32 кръг Г Септември (София) 2:0 Нова спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Септември (София) 32 12 5 15 32:48 41
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 32 9 10 13 26:43 37
3 Дунав 2010 (Русе) 32 8 7 17 24:44 31
4 Етър ВТ (Велико Търново) 32 6 10 16 31:52 28
Втора фаза / 1/2 финали за 11-14 място
06.05.2018 17:30 1-ви мач Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0 Диема спорт
14.05.2018 17:30 реванш Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:1 Диема спорт
Втора фаза / Финал за 11-мо място
17.05.2018 20:00 1-ви мач Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2 Диема спорт
21.05.2018 20:30 реванш Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2 Диема спорт
Баражи за Първа лига
Дата Фаза Противник Рез.
24.05.2018 17:30 - Д Царско село 2015 (София) 2:1 Диема спорт
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
19.09.2017 16:00 - Г Сокол (Марково) 4:1
Втори кръг (1/8 финали)
24.10.2017 18:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:0
Трети кръг (1/4 финали)
15.12.2017 16:30 - Д Левски (София) 0:2 Диема спорт
Лига Европа
Дата Фаза Противник Рез.
Първи квалификационен кръг
29.06.2017 17:00 1-ви мач Г Иртиш (Павлодар, Казахстан, 1) 0:1 Евроком
06.07.2017 20:00 реванш Д Иртиш (Павлодар, Казахстан, 1) 0:2 Евроком
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
16.06.2017 18:30 - Г Берое (Стара Загора) 2:2
23.06.2017 20:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
06.10.2017 16:00 - Г Локомотив (Горна Оряховица) 3:2
11.11.2017 13:00 - Г Конкордия (Кяжна, Румъния, 1) 2:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
18.01.2018 13:00 - Д Ботев (Гълъбово) 3:1
22.01.2018 16:00 - Д Санкт Пьолтен (Санкт Пьолтен, Ав, 1) 0:1
25.01.2018 15:30 - Д Кайсар (Къзълорда, Казахстан, 1) 0:1
27.01.2018 16:30 - Д Черноморец (Одеса, Украйна, 1) 3:1
31.01.2018 10:00 - Д Криля Советов (Самара, Русия, 2) 0:0
03.02.2018 15:00 - Д Шинник (Ярославъл, Русия, 2) 0:0
07.02.2018 14:30 - Д Несебър (Несебър) 4:1
10.02.2018 13:00 - Г Лудогорец 1945 II (Разград) 4:3
24.03.2018 15:00 - Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:2

Дунав 2010 (Русе)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
20.07.2017 19:00 - Д Локомотив (Русе) 2:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
03.02.2018 13:00 - Г Янтра Габрово (Габрово) 2:3
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Ботев (Враца) 1:1
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 8:1
02.09.2017 17:30 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:6
09.09.2017 16:00 5 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 4:1
16.09.2017 16:00 6 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
24.09.2017 16:00 7 кръг Д Септември (София) 1:1
01.10.2017 16:00 8 кръг Г ЦСКА (София) 0:1
12.10.2017 15:30 9 кръг Д Черно море (Варна) 0:1
15.10.2017 15:30 10 кръг Г Славия 1913 (София) 0:0
18.10.2017 15:00 11 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:0
22.10.2017 15:00 12 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:0
29.10.2017 14:00 13 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 2:0
18.11.2017 14:00 14 кръг Д Левски (София) 1:1
25.11.2017 12:30 15 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
25.02.2018 13:30 16 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
06.03.2018 14:30 17 кръг Д Ботев (Враца) 8:0
10.03.2018 14:30 18 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:1
14.03.2018 14:30 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
01.04.2018 15:00 20 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 3:1
05.04.2018 15:30 21 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
14.04.2018 15:30 22 кръг Г Септември (София) 2:1
21.04.2018 15:30 23 кръг Д ЦСКА (София) 1:1
29.04.2018 15:30 24 кръг Г Черно море (Варна) 1:2
03.05.2018 16:00 25 кръг Д Славия 1913 (София) 0:3
07.05.2018 16:30 26 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2
12.05.2018 17:30 27 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:0
19.05.2018 17:30 28 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 3:0
26.05.2018 17:30 29 кръг Г Левски (София) 0:3
02.06.2018 17:30 30 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Берое (Стара Загора) 30 12 9 9 56:38 45
8 Локомотив 1926 (Пловдив) 30 11 9 10 60:36 42
9 Дунав 2010 (Русе) 30 11 8 11 46:36 41
10 Славия 1913 (София) 30 10 8 12 62:56 38
11 Пирин (Благоевград) 30 11 5 14 42:47 38

Дунав 2010 (Русе)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Д Берое (Стара Загора) 0:4
07.11.2017 14:00 реванш Г Берое (Стара Загора) 0:5
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Североизточна България / Финали
- -
почива

Дунав 2010 (Русе)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2017 10:30 1 кръг Д Левски (София) 0:1
27.08.2017 10:30 2 кръг Г Левски Раковски (София) 0:1
30.08.2017 10:30 3 кръг Д Септември (София) 0:1
03.09.2017 10:30 4 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 3:0
10.09.2017 10:30 5 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:1
17.09.2017 16:00 6 кръг Г Славия 1913 (София) 0:0
23.09.2017 16:00 7 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:2
01.10.2017 10:30 8 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
19.10.2017 15:00 9 кръг Г ЦСКА (София) 0:3
01.11.2017 11:00 10 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:1
22.10.2017 15:00 11 кръг Г Сокол (Марково) 1:1
28.10.2017 11:00 12 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:0
05.11.2017 14:00 13 кръг Г Черно море (Варна) 0:1
11.11.2017 14:00 14 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
18.11.2017 14:00 15 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:1
24.02.2018 13:30 16 кръг Г Левски (София) 0:3
07.03.2018 11:00 17 кръг Д Левски Раковски (София) 1:1
11.03.2018 14:30 18 кръг Г Септември (София) 0:2
17.03.2018 13:00 19 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:0
25.03.2018 14:30 20 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2
31.03.2018 11:00 21 кръг Д Славия 1913 (София) 0:0
04.04.2018 15:30 22 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
15.04.2018 14:00 23 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
21.04.2018 11:00 24 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
28.04.2018 15:30 25 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
06.05.2018 10:30 26 кръг Д Сокол (Марково) 0:1
13.05.2018 10:30 27 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
20.05.2018 17:30 28 кръг Д Черно море (Варна) 0:3
27.05.2018 17:30 29 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
01.06.2018 17:30 30 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Монтана 1921 (Монтана) 30 6 7 17 28:74 25
12 Етър ВТ (Велико Търново) 30 6 6 18 43:76 24
13 Дунав 2010 (Русе) 30 6 6 18 22:40 24
14 Левски Раковски (София) 30 4 8 18 25:57 20
15 Пирин (Благоевград) 30 4 8 18 25:59 20

Дунав 2010 (Русе)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Североизточна България / Финали
21.09.2017 16:30 - Г Черно море (Варна) 0:1
ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2017 10:00 1 кръг Д Ботев (Нови пазар) 4:0
17.09.2017 10:00 2 кръг Г Черноломец 2017 (Попово) 6:1
24.09.2017 10:00 3 кръг Д Черно море (Варна) 0:2
01.10.2017 11:00 4 кръг Г Добруджа 1919 II (Добрич) 0:4
08.10.2017 10:00 5 кръг Д Олимпик (Варна) 2:3
15.10.2017 10:00 6 кръг Г Атлетик (Провадия) 4:0
21.10.2017 14:00 7 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 2:2
29.10.2017 10:00 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:3
04.11.2017 10:00 9 кръг Д Волов (Шумен) 4:1
12.11.2017 11:00 10 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:2
19.11.2017 10:00 11 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) 3:2
26.11.2017 10:00 12 кръг Д Олимпик II (Варна) 4:0
03.12.2017 11:00 13 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 7:0
11.04.2018 14:00 14 кръг Г Ботев (Нови пазар) 3:0
11.03.2018 13:00 15 кръг Д Черноломец 2017 (Попово) 2:1
18.03.2018 10:00 16 кръг Г Черно море (Варна) 0:3
24.05.2018 15:00 17 кръг Д Добруджа 1919 II (Добрич) 3:0
31.03.2018 11:00 18 кръг Г Олимпик (Варна) 0:5
04.04.2018 10:00 19 кръг Д Атлетик (Провадия) 4:0
14.04.2018 10:00 20 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 0:6
22.04.2018 10:00 21 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 2:5
29.04.2018 10:00 22 кръг Г Волов (Шумен) 1:2
07.05.2018 10:00 23 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:4
13.05.2018 10:00 24 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) 3:0
20.05.2018 10:00 25 кръг Г Олимпик II (Варна) 0:1
27.05.2018 10:00 26 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Олимпик (Варна) 26 21 0 5 100:28 63
5 Волов (Шумен) 26 13 2 11 67:70 41
6 Дунав 2010 (Русе) 26 13 1 12 61:47 40
7 Доростол Силистра (Силистра) 26 13 0 13 61:54 39
8 Шумен 2007 (Шумен) 26 10 4 12 65:87 34

Дунав 2010 (Русе)

Елитна група (U-15) - Североизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 14:00 1 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 4:2
16.09.2017 10:00 2 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
23.09.2017 14:00 3 кръг Г Черно море (Варна) 0:2
30.09.2017 14:00 4 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:1
07.10.2017 14:00 5 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:2
14.10.2017 14:00 6 кръг Д Черноморец (Балчик) 16:0
21.10.2017 14:00 7 кръг Г Аристон (Русе) 1:0
28.10.2017 14:00 8 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:1
31.10.2017 14:00 9 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
12.11.2017 11:00 10 кръг Д Черно море (Варна) 0:1
18.11.2017 14:00 11 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 2:0
10.03.2018 11:00 12 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:3
17.03.2018 14:00 13 кръг Г Черноморец (Балчик) 9:0
31.03.2018 14:00 14 кръг Д Аристон (Русе) 0:3
09.04.2018 14:30 15 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 1:4
14.04.2018 12:30 16 кръг Г Черноморец (Балчик) 10:1
21.04.2018 14:00 17 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:0
28.04.2018 14:00 18 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 5:0
04.05.2018 17:00 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:0
12.05.2018 14:00 20 кръг Г Черно море (Варна) 0:2
18.05.2018 17:30 21 кръг Д Аристон (Русе) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Аристон (Русе) 21 11 3 7 91:28 36
4 Спартак 1918 (Варна) 21 11 3 7 53:27 36
5 Дунав 2010 (Русе) 21 10 3 8 56:29 33
6 Добруджа 1919 (Добрич) 21 8 0 13 55:50 24
7 Светкавица Търговище (Търговище) 21 4 1 16 52:78 13

Дунав 2010 (Русе)

Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2017 11:30 1 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:5
17.09.2017 11:30 2 кръг Г Черноломец 2017 (Попово) 1:1
24.09.2017 11:30 3 кръг Д Черно море (Варна) 1:6
01.10.2017 12:30 4 кръг Г Добруджа 1919 II (Добрич) 2:5
08.10.2017 11:30 5 кръг Д Олимпик (Варна) 3:3
15.10.2017 11:30 6 кръг Г Атлетик (Провадия) 2:2
21.10.2017 15:30 7 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 0:7
29.10.2017 11:30 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:17
04.11.2017 11:30 9 кръг Д Волов (Шумен) 1:3
12.11.2017 12:30 10 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:3
19.11.2017 11:30 11 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) 0:10
26.11.2017 11:30 12 кръг Д Олимпик II (Варна) 8:0
03.12.2017 12:30 13 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:5
11.04.2018 15:30 14 кръг Г Ботев (Нови пазар) 0:9
11.03.2018 14:30 15 кръг Д Черноломец 2017 (Попово) 0:1
18.03.2018 11:30 16 кръг Г Черно море (Варна) 0:4
24.05.2018 16:30 17 кръг Д Добруджа 1919 II (Добрич) 4:1
31.03.2018 12:30 18 кръг Г Олимпик (Варна) 1:1
04.04.2018 11:30 19 кръг Д Атлетик (Провадия) 6:2
14.04.2018 11:30 20 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 0:8
22.04.2018 11:30 21 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:5
29.04.2018 11:30 22 кръг Г Волов (Шумен) 0:1
07.05.2018 11:30 23 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:5
13.05.2018 11:30 24 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) 1:2
20.05.2018 11:30 25 кръг Г Олимпик II (Варна) 3:0
27.05.2018 11:30 26 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Черноломец 2017 (Попово) 26 6 6 14 27:56 24
11 Атлетик (Провадия) 26 5 5 16 22:75 20
12 Дунав 2010 (Русе) 26 5 4 17 41:106 19
13 Олимпик (Варна) 26 5 3 18 31:101 18
14 Олимпик II (Варна) 26 1 2 23 17:134 5

Дунав 2010 (Русе)

ДПГ13: Варна - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:1
16.09.2017 11:00 2 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 6:0
24.09.2017 10:30 3 кръг Г Черно море II (Варна) 2:1
30.09.2017 11:30 4 кръг Г Черноморец (Балчик) 1:1
07.10.2017 10:30 5 кръг Д Светкавица 2014 (Търговище) 4:0
14.10.2017 11:00 6 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
21.10.2017 12:00 7 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) 5:0
28.10.2017 11:30 8 кръг Г Одесос 2014 (Варна) 0:0
01.11.2017 10:30 9 кръг Д Локомотив (Русе) 8:0
04.11.2017 10:30 10 кръг Г Черно море (Варна) 1:3
- 11 кръг
почива
15.11.2017 14:00 12 кръг Г Олимпик (Варна) 0:1
18.11.2017 10:30 13 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 10:0
25.11.2017 10:30 14 кръг Г Калиакра (Каварна) 7:1
02.12.2017 11:00 15 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
10.03.2018 12:00 16 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:2
17.03.2018 12:30 17 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) 6:0
24.05.2018 11:30 18 кръг Д Черно море II (Варна) 1:1
31.03.2018 10:30 19 кръг Д Черноморец (Балчик) 8:0
03.04.2018 11:30 20 кръг Г Светкавица 2014 (Търговище) 2:0
25.04.2018 14:00 21 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:2
21.04.2018 12:30 22 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) 2:1
28.04.2018 10:30 23 кръг Д Одесос 2014 (Варна) 3:0
05.05.2018 10:30 24 кръг Г Локомотив (Русе) 5:0
12.05.2018 10:30 25 кръг Д Черно море (Варна) 0:4
- 26 кръг
почива
26.05.2018 10:30 27 кръг Д Олимпик (Варна) 2:1
02.06.2018 10:30 28 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) 3:0
09.06.2018 10:30 29 кръг Д Калиакра (Каварна) 13:0
13.06.2018 17:00 30 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Черно море II (Варна) 28 20 2 6 101:16 62
5 Добруджа 1919 (Добрич) 28 19 1 8 82:24 58
6 Дунав 2010 (Русе) 28 16 3 9 92:25 51
7 Олимпик (Варна) 28 14 2 12 84:38 44
8 Светкавица 2014 (Търговище) 28 12 1 15 51:64 37

Дунав 2010 (Русе)

ДПГ12: Републиканско първенство (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Групова фаза / Група "Б"
12.06.2018 17:30 - Д Респект (Хасково) 0:3
13.06.2018 11:00 - Д Севлиево (Севлиево) 3:2
13.06.2018 17:30 - Д Витоша 13 (София) 0:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Витоша 13 (София) 3 3 0 0 11:2 9
2 Респект (Хасково) 3 2 0 1 7:4 6
3 Дунав 2010 (Русе) 3 1 0 2 3:9 3
4 Севлиево (Севлиево) 3 0 0 3 3:9 0
Финал за 5-то място
14.06.2018 09:30 - Г Ботев (Враца) 1:1


Клубна емблема

Химн

Стадион

Стадион "Дунав"

Стадион "Дунав"
(в в ж. к. “Здравец”)

Стадион "Градски"

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Градски"
в гр. Русе
,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:27 сезона
"Б" група:29 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Първа лига 12 място
2016/2017 Първа лига 4 място
2015/2016 "Б" група 1 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "Б" група 13 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 "В" група 6 място
2010/2011 ОГ РС 1 място
2009/2010 "Б" група 3 място
2008/2009 "Б" група 5 място

Месечна ранглиста

Интернет страници