Ботев (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Ботев, чиито име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2010 г., е основан на 12 март 1912 г. като ученически футболен клуб.

Имена: Ботев (от учредяването си до 1949 г. - по време на балканските войни прекратява съществуването си, но след приключването им е възстановен), Ботев при ДНВ (от 1949 до 1950 г.), ДНВ (от 1950 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (от 1956 до 1957 г.), АСК Ботев (от 1957 до 1964 г.), КЦМ-Ботев (от 1964 до 1967 г.), Тракия (от 1967 г. - след обединение на КЦМ-Ботев, Спартак и Академик), АФД Тракия (от 1972 г.). През 1985 г. на основата на едноименното армейско физкултурно дружество се образува футболен клуб Тракия, който започва да се развива самостоятелно. В 1989 г. той възстановява своето традиционно име - Ботев, а на 29 юли 1999 г. се преобразува в АД и добавя към името си годината 1912. Единадесет години по-късно акционерното дружество е обявено в несъстоятелност, като след края на сезон 2009/10 Ботев 1912 на практика прекратява съществуването си. През 2010 г. в Пловдив е създаден нов футболен клуб, носещ популярното име Ботев. Преди началото на сезон 2010/11 той временно се обединява с Металик (Сопот), който към момента се състезава в по-горно ниво. Името на обединения клуб е Ботев (Пловдив). През 2011 г. футболният клуб от Сопот възстановява самостоятелността си под името Металик 1938.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “канарчетата” или “жълто-черните”.

Адрес: Пловдив 4017, бул."Източен" 10.
Телефон: (+359 32) 667799.
Е-mail: club@botevplovdiv.bg.

Клубни върхове:
пето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
два пъти шампион на България: 1929 и 1966/67 г.
4 пъти носител на Националната купа: на Царската купа - 1929 г. (в качеството си на държавен първенец); на Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като АСК Ботев) и 1980/81 г. (като АФД Тракия) и Купата на България - 2016/17 г.
носител на Суперкупата на България: 2017/18 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на националните купи:
1962/63 г. (като АСК Ботев).
носител на Балканската клубна купа: 1972 г. (като Тракия).

Ботев (Пловдив)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
24.07.2021 18:45 1 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1 Диема спорт
02.08.2021 18:45 2 кръг Г Черно море (Варна) 0:2 Диема спорт
07.08.2021 18:45 3 кръг Д Славия 1913 (София) 1:0 Диема спорт
16.08.2021 21:00 4 кръг Г Ботев (Враца) 1:1 Диема спорт
20.08.2021 21:00 5 кръг Д Левски (София) 3:1 Диема спорт
26.08.2021 18:00 6 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:0 Диема спорт
13.09.2021 20:30 7 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 2:1 Диема спорт
17.09.2021 20:30 8 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:1 Диема спорт
25.09.2021 16:15 9 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1 Диема спорт
01.10.2021 17:30 10 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 3:1 Диема спорт
17.10.2021 19:15 11 кръг Г ЦСКА (София) 2:3 Диема спорт
25.10.2021 18:30 12 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:- Диема спорт
30.10.2021 16:45 13 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:- Диема спорт
06.11.2021 14 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
20.11.2021 15 кръг Д Черно море (Варна) -:-
27.11.2021 16 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
01.12.2021 17 кръг Д Ботев (Враца) -:-
04.12.2021 18 кръг Г Левски (София) -:-
11.12.2021 19 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
19.02.2022 20 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
26.02.2022 21 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
05.03.2022 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
12.03.2022 23 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
19.03.2022 24 кръг Д ЦСКА (София) -:-
02.04.2022 25 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
09.04.2022 26 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 9 8 0 1 27:6 24
2 ЦСКА (София) 8 7 1 0 18:9 22
3 Ботев (Пловдив) 11 6 3 2 17:12 21
4 Славия 1913 (София) 12 5 5 2 13:10 20
5 Черно море (Варна) 12 4 6 2 14:9 18
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2021 18:45 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
27.06.2021 17:30 - Д Заря (Луганск, Украйна) 1:1
03.07.2021 18:00 - Г Левски (София) 1:1 Диема спорт

Ботев II (Пловдив)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
25.07.2021 20:00 1 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:1
30.07.2021 18:30 2 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
04.08.2021 20:00 3 кръг Д Левски 2020 (Лом) 3:0
09.08.2021 20:00 4 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 3:3
13.08.2021 20:00 5 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
18.08.2021 19:00 6 кръг Г Септември (Симитли) 2:2
23.08.2021 20:00 7 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 1:1
28.08.2021 18:00 8 кръг Г Миньор (Перник) 0:1
11.09.2021 19:00 9 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
18.09.2021 18:00 10 кръг Г Созопол (Созопол) 1:4
26.09.2021 19:00 11 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:0
03.10.2021 18:00 12 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 0:1
18.10.2021 17:30 13 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:1
26.10.2021 16:00 14 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
31.10.2021 14:30 15 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
03.11.2021 14:30 16 кръг Д Септември (София) -:-
06.11.2021 17 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
20.11.2021 18 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) -:-
27.11.2021 19 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
01.12.2021 20 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
04.12.2021 21 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
11.12.2021 22 кръг Г Левски 2020 (Лом) -:-
19.02.2022 23 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
26.02.2022 24 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
05.03.2022 25 кръг Д Септември (Симитли) -:-
09.03.2022 26 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
12.03.2022 27 кръг Д Миньор (Перник) -:-
19.03.2022 28 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
02.04.2022 29 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
06.04.2022 30 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
09.04.2022 31 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
16.04.2022 32 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
23.04.2022 33 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
30.04.2022 34 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
04.05.2022 35 кръг Г Септември (София) -:-
07.05.2022 36 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
14.05.2022 37 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) -:-
21.05.2022 38 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Созопол (Созопол) 14 4 6 4 15:13 18
12 ФК ЦСКА 1948 II (София) 13 4 3 6 15:19 15
13 Ботев II (Пловдив) 13 3 5 5 14:17 14
14 Септември (Симитли) 14 3 4 7 19:30 13
15 Марек 1915 (Дупница) 14 2 7 5 8:17 13
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
03.07.2021 09:30 - Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
10.07.2021 18:30 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-

Ботев (Пловдив)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2021 10:00 1 кръг Д Траките 2007 (Скутаре) 3:0
19.09.2021 12:00 2 кръг Г Тунджа (Павел баня) анл.
25.09.2021 11:00 3 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 7:0
29.09.2021 16:00 4 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 3:0
09.10.2021 16:00 5 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 3:1
17.10.2021 10:00 6 кръг Д Сокол (Марково) 2:3
24.10.2021 10:00 7 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
31.10.2021 11:00 8 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
04.11.2021 14:00 9 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
14.11.2021 11:00 10 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
17.11.2021 14:00 11 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 12 кръг Г Траките 2007 (Скутаре) -:-
- 13 кръг
почива
- 14 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) -:-
- 15 кръг Д Металик 1938 (Сопот) -:-
- 16 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 18 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
- 19 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 20 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 21 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 5 4 0 1 18:4 12
2 Арда 1924 (Кърджали) 5 4 0 1 22:9 12
3 Берое (Стара Загора) 4 3 1 0 12:4 10
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 6 3 0 3 24:19 9
5 Марица 1921 (Пловдив) 6 2 2 2 8:10 8

Ботев (Пловдив)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2021 16:00 - Г Сокол (Марково) 2:2

Ботев (Пловдив)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2021 18:00 1 кръг Г Славия 1913 (София) 0:1
28.08.2021 11:00 2 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 4:0
04.09.2021 17:00 3 кръг Г Септември (София) 1:0
11.09.2021 16:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:2
19.09.2021 17:00 5 кръг Г ЦСКА (София) 0:1
26.09.2021 15:00 6 кръг Д Национал (София) 5:0
03.10.2021 15:00 7 кръг Г Розова долина (Казанлък) 6:0
10.10.2021 13:00 8 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 3:1
17.10.2021 12:30 9 кръг Г Черно море (Варна) 3:0
24.10.2021 11:30 10 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
31.10.2021 14:00 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 12 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 13 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 14 кръг Г Левски (София) -:-
- 15 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 16 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 17 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 18 кръг Д Септември (София) -:-
- 19 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 20 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 21 кръг Г Национал (София) -:-
- 22 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
- 23 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 25 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 27 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 28 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 29 кръг Д Левски (София) -:-
- 30 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ЦСКА (София) 9 6 2 1 12:6 20
3 Левски (София) 9 6 1 2 29:7 19
4 Ботев (Пловдив) 9 6 0 3 23:5 18
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 10 5 2 3 16:16 17
6 Берое (Стара Загора) 9 4 3 2 16:12 15

Ботев (Пловдив)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
21.10.2021 14:30 1-ви мач Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:0
28.10.2021 14:30 реванш Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
- -
почива
Област Пловдив / Финал
15.09.2021 17:00 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2021 10:00 1 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 3:2
01.09.2021 11:00 2 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) 6:1
03.09.2021 11:00 3 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 3:1
11.09.2021 12:00 4 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 6:0
18.09.2021 10:00 5 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2
13.10.2021 16:00 6 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 4:1
отложен 7 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
06.10.2021 15:00 8 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 5:1
09.10.2021 11:00 9 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1
16.10.2021 14:00 10 кръг Д Сокол (Марково) 2:0
24.10.2021 12:30 11 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
31.10.2021 11:00 12 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
06.11.2021 10:00 13 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) -:-
12.11.2021 15:00 14 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
20.11.2021 12:00 15 кръг Д Бургас спорт (Бургас) -:-
28.11.2021 11:00 16 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
04.12.2021 11:00 17 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 18 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) -:-
- 20 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 21 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 24 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 26 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 27 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 28 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 29 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
- 30 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) -:-
- 31 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 32 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
- 33 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 34 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Сините камъни 2013 (Сливен) 11 8 1 2 24:10 25
2 Ботев (Пловдив) 9 7 1 1 30:9 22
3 Берое (Стара Загора) 10 6 2 2 13:8 20
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 7 6 0 1 22:5 18
5 Пловдив 2015 (Пловдив) 11 6 0 5 28:25 18

Ботев (Пловдив)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2021 16:00 1 кръг Г Славия 1913 (София) 1:4
28.08.2021 17:00 2 кръг Д Ботев (Враца) 2:1
04.09.2021 15:00 3 кръг Г Септември (София) 3:4
11.09.2021 14:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:2
19.09.2021 15:00 5 кръг Г ЦСКА (София) 1:3
26.09.2021 13:00 6 кръг Д Национал (София) 0:4
03.10.2021 10:30 7 кръг Г ФК Спартак 1919 (Плевен) 2:0
10.10.2021 11:00 8 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2
17.10.2021 10:30 9 кръг Г Черно море (Варна) 1:0
24.10.2021 10:30 10 кръг Г Дунав от Русе (Русе) 1:1
31.10.2021 12:00 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 12 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
- 13 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 14 кръг Г Левски (София) -:-
- 15 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 16 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 17 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 18 кръг Д Септември (София) -:-
- 19 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 20 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 21 кръг Г Национал (София) -:-
- 22 кръг Д ФК Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 23 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 25 кръг Д Дунав от Русе (Русе) -:-
- 26 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 27 кръг Д Звезденбург (Бургас) -:-
- 28 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 29 кръг Д Левски (София) -:-
- 30 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Дунав от Русе (Русе) 10 3 2 5 16:24 11
11 Локомотив София 1929 (София) 10 3 1 6 19:25 10
12 Ботев (Пловдив) 10 3 1 6 12:21 10
13 Черно море (Варна) 10 2 2 6 17:23 8
14 Ботев (Враца) 10 1 0 9 7:56 3

Ботев (Пловдив)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
21.10.2021 14:30 1-ви мач Д Спартак (Плевен) 7:0
28.10.2021 14:30 реванш Г Спартак (Плевен) -:-
Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2021 11:00 - Г Академик (Пловдив) 3:0
Област Пловдив / Финали
15.09.2021 16:00 - Г Спартак 1947 (Пловдив) 4:1
Деца: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
27.08.2021 10:00 1 кръг Г Академик (Пловдив) 11:0
01.09.2021 09:00 2 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) 1:1
03.09.2021 18:00 3 кръг Д Пловдив 2015 II (Пловдив) 0:0
11.09.2021 10:00 4 кръг Д Реал (Пловдив) 8:0
18.09.2021 12:00 5 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
25.09.2021 16:00 6 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 3:1
02.10.2021 12:00 7 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1
06.10.2021 14:00 8 кръг Г ФК Арда 999 (Кърджали) 2:2
09.10.2021 13:00 9 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1
16.10.2021 10:00 10 кръг Г Велд (Пловдив) 4:0
отложен 11 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
30.10.2021 10:00 12 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
06.11.2021 12:00 13 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) -:-
13.11.2021 10:00 14 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
20.11.2021 10:00 15 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
28.11.2021 13:00 16 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
04.12.2021 13:00 17 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 18 кръг Д Академик (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Пловдив 2015 II (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Реал (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 24 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д ФК Арда 999 (Кърджали) -:-
- 26 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 27 кръг Д Велд (Пловдив) -:-
- 28 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 29 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 30 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) -:-
- 31 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 32 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 33 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 34 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Пловдив 2015 II (Пловдив) 10 6 3 1 23:9 21
4 Пловдив сити (Пловдив) 9 6 2 1 21:7 20
5 Ботев (Пловдив) 10 5 4 1 33:8 19
6 Пловдив 2015 (Пловдив) 11 5 2 4 16:8 17
7 Сините камъни 2013 (Сливен) 9 4 4 1 30:6 16

Ботев (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Зонална група център
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2021 12:00 1 кръг Д Берое (Стара Загора) 6:3
19.09.2021 10:30 2 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 7:0
22.09.2021 10:00 3 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 6:0
25.09.2021 10:30 4 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 2:1
03.10.2021 10:30 5 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 4:1
отложен 6 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
отложен 7 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
24.10.2021 10:30 8 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
31.10.2021 13:00 9 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
07.11.2021 11:00 10 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 11 кръг
почива
21.11.2021 12:00 12 кръг Д Марица 1921 II (Пловдив) -:-
28.11.2021 10:30 13 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 14 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 15 кръг Д Металик 1938 (Сопот) -:-
- 16 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 19 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 21 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Ботев II (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 24 кръг
почива
- 25 кръг Г Марица 1921 II (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 5 5 0 0 25:5 15
2 Локомотив 1926 II (Пловдив) 7 4 1 2 16:10 13
3 Берое (Стара Загора) 5 4 0 1 26:10 12
4 Марица 1921 (Пловдив) 6 4 0 2 16:7 12
5 Кронос 2016 (Пловдив) 5 3 1 1 6:4 10

Ботев II (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Зонална група център
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2021 10:30 1 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:2
19.09.2021 10:30 2 кръг Д Марица 1921 II (Пловдив) 2:0
22.09.2021 13:30 3 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 0:2
26.09.2021 10:00 4 кръг Д Орлета (Пазарджик) 3:4
03.10.2021 11:00 5 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 0:0
отложен 6 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
17.10.2021 10:00 7 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) 2:2
отложен 8 кръг Д Металик 1938 (Сопот) -:-
31.10.2021 13:00 9 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
07.11.2021 10:00 10 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
14.11.2021 10:30 11 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
21.11.2021 10:00 12 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 13 кръг
почива
- 14 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 15 кръг Г Марица 1921 II (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 18 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 19 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 20 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
- 22 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Хебър 1918 (Пазарджик) 5 1 2 2 4:6 5
9 Спартак 1947 (Пловдив) 5 1 2 2 6:12 5
10 Ботев II (Пловдив) 6 1 2 3 7:10 5
11 Марица 1921 II (Пловдив) 5 1 0 4 6:29 3
12 ФК Арда 1924 (Кърджали) 6 0 2 4 1:9 2


15.01.2018 : Словенски защитник тренира с Ботев (Пловдив), Радослав Апостолов преотстъпен
12.01.2018 : Ботев (Пд) преотстъпи Кристиан Димитров и Мартин Димитров във Втора лига
08.01.2018 : Ботев (Пловдив) подписа с Диого Кампош
05.01.2018 : Ботев (Пд) започна подготовка без нови попълнения, потвърди трансфера на Виана
21.12.2017 : Крум Стоянов напусна Ботев (Пд), подписа с Динамо (Минск)
23.08.2017 : Виктор Генев напусна Ботев (Пловдив)
21.08.2017 : Петър Хубчев обяви списък от 25 за квалификациите с Швеция и Холандия
14.08.2017 : Стивън Петков подписва с Ботев (Пд)
26.06.2017 : Тодор Неделев остава в Ботев
16.06.2017 : Радослав Терзиев и Кристиан Добрев остават в Ботев
16.06.2017 : Договори и преотстъпване в Марица за играчи на Ботев
16.06.2017 : Ботев и Марица ще си сътрудничат под тепетата
14.06.2017 : Йордан Минев напуска Лудогорец в посока Ботев (Пд)
13.06.2017 : Антонио Вутов, Иван Горанов и Серджиу Буш подписват с Левски
12.06.2017 : Полският вратар Даниел Кайзер подписва с Ботев (Пд)

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Ботев (Пловдив)

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев" -
известен и като “Колежа”,
с електрическо осветление Стадион "Ботев 1912"в гр. Пловдив

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Ботев 1912"
в гр. Пловдив

(в кв. "Коматево")

Участия

Нац. дивизия:01 сезон
"А" група:66 сезона
"Б" група:04 сезона

Последните 10 сезона

2020/2021 Първа лига 10 място
2019/2020 Първа лига 7 място
2018/2019 Първа лига 6 място
2017/2018 Първа лига 5 място
2016/2017 Първа лига 8 място
2015/2016 "А" група 7 място
2014/2015 "А" група 6 място
2013/2014 "А" група 4 място
2012/2013 "А" група 4 място
2011/2012 "Б" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 80.694 1
октомври 2019 70.433 2
септември 2019 24.153 22
август 2019 41.464 11
май 2019 9.721 59
април 2019 54.010 7
март 2019 55.380 4
ноември 2018 54.989 4
октомври 2018 52.201 7
септември 2018 45.219 9
май 2018 74.689 2
април 2018 59.523 3
март 2018 42.744 7
ноември 2017 57.741 6
октомври 2017 56.864 6
септември 2017 72.391 2
август 2017 34.095 14
май 2017 57.429 7
април 2017 45.044 8
март 2017 53.895 5
ноември 2016 31.435 15
октомври 2016 37.712 11
септември 2016 55.961 5
август 2016 45.827 9
май 2016 41.200 6
април 2016 17.247 25
март 2016 58.441 2
ноември 2015 39.329 7
октомври 2015 27.408 11
август 2015 49.519 6
май 2015 33.529 11
април 2015 27.271 13
март 2015 72.138 1
декември 2014 36.481 11
октомври 2014 37.747 11
септември 2014 56.638 4
май 2014 41.995 9
април 2014 73.183 2
март 2014 52.753 5
декември 2013 44.723 9
ноември 2013 49.885 3
септември 2013 56.404 3
август 2013 57.072 4
май 2013 49.028 5
април 2013 47.658 6
март 2013 71.276 1
ноември 2012 29.805 17
октомври 2012 65.669 3
септември 2012 48.315 5
май 2012 37.210 12
април 2012 44.675 8
март 2012 26.449 18
ноември 2011 45.031 8
октомври 2011 31.903 17
септември 2011 31.236 15
август 2011 26.380 19
май 2011 20.549 27
април 2011 20.208 28
март 2011 18.118 31
ноември 2010 17.959 35
октомври 2010 18.905 35
септември 2010 16.731 35
август 2010 16.661 37
всички

Интернет страници