Локомотив 1926 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Локомотив, чието име, символи и база наследява настоящият клуб, създаден в 2001 г., е основан през 1936 г. като ЖСК.

Хроника: През 1936 г. в града под тепетата е основан Железничарски спортен клуб. В края на 1944 г. той е обединен с местния Левски под името ЖСК Левски. На 27 декември 1945 г. физкултурното дружество е преименувано на Локомотив, а Левски възстановява самостоятелността си. През септември 1949 г., след поредната реформа, е създадена доброволната спортна организация Енергия (от октомври - Торпедо), от която в 1951 г. се отделя Локомотив. През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Локомотив, който започва да се развива самостоятелно. През 2001 г. Велбъжд (Кюстендил) премества седалището си в Пловдив, за да се обедини с местните “железничари”. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името Локомотив 1936. На 20 май 2011 г. с решение на общото акционерно събрание на клуба той е преименуван на Локомотив 1926.

Клубни цветове: черен и бял.

Прозвище: “смърфовете”, “железничарите” или “черно-белите”.

Адрес: Пловдив 4000, парк “Лаута”, ст. ”Локомотив”.
Телефон: (+359 32) 627373.
Е-mail: -

Клубни върхове:
шесто място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
шампион на България: 2003/04 г.
два пъти носител на Суперкупата на България: 2004/05 и 2020/2021 г.
два пъти носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2018/19 и 2019/20 г.
носител на Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1982/83 г. (като Локомотив).
два пъти осминафиналист в турнира за Купата на панаирните градове: предшественик на турнира за Купата на УЕФА - 1963/64 и 1964/65 г.

В
10.03.1999 (24 г.)
В
17.08.2002 (21 г.)
З
27.03.2006 (17 г.)
Зд
15.10.2002 (21 г.)
Зд
16.06.1997 (26 г.)
Зд
05.05.1990 (33 г.)
Зц
25.12.2001 (22 г.)
Зц
18.01.1997 (27 г.)
Зц
04.05.2004 (19 г.)
Зц
03.01.2003 (21 г.)
Зц
31.07.2004 (19 г.)
Зц
15.10.2006 (17 г.)
Зл
16.03.1998 (25 г.)
Зл
28.05.2003 (20 г.)
Хо
25.04.1992 (31 г.)
Хц
16.12.2000 (23 г.)
Хц
30.08.2002 (21 г.)
Хц
07.05.2002 (21 г.)
Хц
05.06.2005 (18 г.)
Хц
11.03.2006 (17 г.)
Ха
15.03.1996 (27 г.)
Кд
22.03.1997 (26 г.)
Кд
02.07.2004 (19 г.)
Кл
27.03.2006 (17 г.)
Кл
04.10.1999 (24 г.)
Кл
28.09.1996 (27 г.)
Н
25.09.1988 (35 г.)
Н
26.01.2007 (17 г.)
Н
15.06.2006 (17 г.)
Н
04.05.2001 (22 г.)
треньори:
Т
02.09.1978 (45 г.)
напуснали:
Хо
08.02.1999 (25 г.)
Н
20.04.1995 (28 г.)
Кл
31.05.2000 (23 г.)
Хл
19.09.1997 (26 г.)
Хц
31.12.1995 (28 г.)
Хц
07.05.2002 (21 г.)
Зд
03.10.1997 (26 г.)
Хц
06.12.1997 (26 г.)

Локомотив 1926 (Пловдив)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
25.07.2021 21:00 1 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:3 Диема спорт
01.08.2021 20:15 2 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:1 Диема спорт
19.10.2021 15:00 3 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1 Диема спорт
16.08.2021 18:45 4 кръг Г Черно море (Варна) 0:0 Диема спорт
22.08.2021 18:45 5 кръг Д Славия 1913 (София) 0:1 Диема спорт
28.08.2021 18:45 6 кръг Г Ботев (Враца) 0:0 Диема спорт
12.09.2021 21:00 7 кръг Д Левски (София) 2:2 Диема спорт
17.09.2021 16:00 8 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:0 Диема спорт
25.09.2021 16:15 9 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:1 Диема спорт
01.10.2021 19:45 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:1 Диема спорт
15.10.2021 20:15 11 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 0:0 Диема спорт
22.10.2021 20:45 12 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 2:1 Диема спорт
31.10.2021 16:30 13 кръг Г ЦСКА (София) 3:1 Диема спорт
07.11.2021 18:00 14 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1 Диема спорт
21.11.2021 18:00 15 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:1 Диема спорт
27.11.2021 15:15 16 кръг Г Пирин (Благоевград) 3:2 Диема спорт
01.12.2021 15:00 17 кръг Д Черно море (Варна) 1:1 Диема спорт
05.12.2021 12:15 18 кръг Г Славия 1913 (София) 1:1 Диема спорт
10.12.2021 16:30 19 кръг Д Ботев (Враца) 2:4 Диема спорт
19.02.2022 15:00 20 кръг Г Левски (София) 1:2 Диема спорт
25.02.2022 15:00 21 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:0 Диема спорт
05.03.2022 17:30 22 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2 Диема спорт
13.03.2022 15:00 23 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0 Диема спорт
18.03.2022 17:30 24 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 1:5 Диема спорт
03.04.2022 15:15 25 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 0:4 Диема спорт
08.04.2022 19:30 26 кръг Д ЦСКА (София) 2:0 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Левски (София) 26 12 6 8 33:25 42
6 Славия 1913 (София) 26 9 9 8 30:26 36
7 Локомотив 1926 (Пловдив) 26 9 7 10 30:35 34
8 Берое (Стара Загора) 26 9 5 12 23:27 32
9 ФК ЦСКА 1948 (София) 26 8 6 12 36:37 30
Втора фаза / Втора група
15.04.2022 17:30 27 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 0:0 Диема спорт
21.04.2022 15:15 28 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
29.04.2022 20:00 29 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 0:1 Диема спорт
07.05.2022 17:30 30 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 4:4 Диема спорт
13.05.2022 20:00 31 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:1 Диема спорт
20.05.2022 20:00 32 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 1:1 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Берое (Стара Загора) 32 11 8 13 30:33 41
8 ФК ЦСКА 1948 (София) 32 11 8 13 51:45 41
9 Локомотив 1926 (Пловдив) 32 9 11 12 36:43 38
10 Арда 1924 (Кърджали) 32 8 11 13 38:51 35
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2021 15:45 - Г Родопа Смолян (Смолян) 4:0 Диема спорт
Втори кръг (1/8 финали)
26.10.2021 15:00 - Г Локомотив София 1929 (София) 2:0 Диема спорт
Трети кръг (1/4 финали)
01.03.2022 17:30 - Г ЦСКА (София) 0:2 Диема спорт
Лига на конференциите
Дата Фаза Противник Рез.
Втори квалификационен кръг
22.07.2021 20:00 1-ви мач Д Словацко (Ухерске Храдище, Чех) 1:0 Диема спорт
29.07.2021 20:00 реванш Г Словацко (Ухерске Храдище, Чех) 0:1 Диема спорт
Трети квалификационен кръг
05.08.2021 19:00 1-ви мач Д Копенхаген (Копенхаген, Дания) 1:1 Диема спорт
12.08.2021 21:00 реванш Г Копенхаген (Копенхаген, Дания) 2:4 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.06.2021 17:00 - Д Септември (Симитли) 3:1
26.06.2021 10:30 - Г Левски (София) 0:1 Диема спорт
30.06.2021 18:00 - Г Берое (Стара Загора) 1:2
05.07.2021 18:00 - Г Славия 1913 (София) 0:0
09.07.2021 10:30 - Г ФК ЦСКА 1948 (София) 1:2
16.07.2021 19:00 - Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
22.01.2022 14:00 - Д Марица 1921 (Пловдив) 3:1
27.01.2022 14:00 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:0
31.01.2022 14:00 - Г Вихрен (Сандански) 1:0
05.02.2022 14:00 - Д Миньор (Перник) 3:1
08.02.2022 13:30 - Г Пирин (Благоевград) 1:2
12.02.2022 14:00 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
26.03.2022 14:30 - Д Ботев (Враца) 1:2

Локомотив 1926 II (Пловдив)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
07.08.2021 18:00 1 кръг Д Розова долина (Казанлък) 4:2
14.08.2021 18:00 2 кръг Г Левски (Карлово) 0:1
21.08.2021 18:00 3 кръг Д Сокол (Марково) 2:4
28.08.2021 18:00 4 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 3:7
04.09.2021 17:00 5 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 0:1
11.09.2021 17:00 6 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 3:0
18.09.2021 17:00 7 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:2
27.10.2021 16:00 8 кръг Д Атлетик (Куклен) 0:2
02.10.2021 16:00 9 кръг Г Левски 2005 (Крумовград) 0:5
09.10.2021 16:00 10 кръг Д Берое II (Стара Загора) 4:1
20.10.2021 16:00 11 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:2
23.10.2021 16:00 12 кръг Д Гигант (Съединение) 1:1
31.10.2021 14:30 13 кръг Г Саяна (Хасково) 0:4
06.11.2021 14:30 14 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 0:2
12.11.2021 14:30 15 кръг Г Несебър (Несебър) 0:1
19.11.2021 14:30 16 кръг Д Карнобат (Карнобат) 2:3
27.11.2021 14:30 17 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
19.02.2022 14:00 18 кръг Г Розова долина (Казанлък) 1:2
26.02.2022 14:00 19 кръг Д Левски (Карлово) 2:1
05.03.2022 15:00 20 кръг Г Сокол (Марково) 2:0
12.03.2022 15:00 21 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 0:0
19.03.2022 15:00 22 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 1:1
26.03.2022 15:00 23 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:1
02.04.2022 17:00 24 кръг Д Загорец (Нова Загора) 1:2
06.04.2022 17:00 25 кръг Г Атлетик (Куклен) 0:0
09.04.2022 17:00 26 кръг Д Левски 2005 (Крумовград) 1:1
16.04.2022 17:00 27 кръг Г Берое II (Стара Загора) 4:0
21.04.2022 17:00 28 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 4:1
30.04.2022 17:00 29 кръг Г Гигант (Съединение) 0:1
07.05.2022 18:00 30 кръг Д Саяна (Хасково) 2:0
11.05.2022 18:00 31 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:1
14.05.2022 18:00 32 кръг Д Несебър (Несебър) 1:0
21.05.2022 18:00 33 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:2
28.05.2022 15:00 34 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Атлетик (Куклен) 34 10 9 15 39:55 39
12 Розова долина (Казанлък) 34 11 4 19 50:68 37
13 Локомотив 1926 II (Пловдив) 34 9 7 18 42:54 34
14 Карнобат (Карнобат) 34 9 5 20 36:79 32
15 Сокол (Марково) 34 8 6 20 38:74 30
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
22.01.2022 13:00 - Д Спартак 1947 (Пловдив) 0:3
02.02.2022 15:20 - Д Оборище (Панагюрище) 0:5
06.02.2022 11:00 - Д Асеновец 2005 (Асеновград) 4:3

Локомотив 1926 (Пловдив)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
08.12.2021 13:30 1 кръг Г Сокол (Марково) 0:2
15.09.2021 17:00 2 кръг Д Атлетик (Куклен) 9:0
26.09.2021 11:00 3 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 1:9
29.09.2021 16:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:5
06.10.2021 16:00 5 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 2:3
14.10.2021 13:00 6 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 4:2
20.10.2021 15:00 7 кръг Д Траките 2007 (Скутаре) 7:0
31.10.2021 11:00 8 кръг Г Тунджа (Павел баня) анл.
03.11.2021 10:00 9 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 3:2
10.11.2021 12:00 10 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 4:1
17.11.2021 14:00 11 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:0
09.03.2022 11:00 12 кръг Д Сокол (Марково) 8:1
18.03.2022 18:00 13 кръг Г Атлетик (Куклен) 4:0
24.05.2022 18:00 14 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 2:0
30.03.2022 15:00 15 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:0
13.04.2022 14:00 16 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:0
31.05.2022 16:00 17 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1
21.04.2022 17:00 18 кръг Г Траките 2007 (Скутаре) 3:0
- 19 кръг
почива
16.05.2022 13:00 20 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) 9:1
11.05.2022 17:00 21 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 3:0
23.05.2022 18:00 22 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 20 16 1 3 62:14 49
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 20 15 1 4 70:29 46
3 Арда 1924 (Кърджали) 20 14 2 4 58:17 44
4 Марица 1921 (Пловдив) 20 12 3 5 40:22 39
5 Берое (Стара Загора) 20 11 3 6 56:26 36

Локомотив 1926 (Пловдив)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2021 18:00 1 кръг Г Септември (София) 1:4
28.08.2021 18:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0
04.09.2021 17:00 3 кръг Г ЦСКА (София) 1:4
12.09.2021 17:00 4 кръг Д Национал (София) 5:3
19.09.2021 16:00 5 кръг Г Розова долина (Казанлък) 2:0
26.09.2021 16:00 6 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 2:0
03.10.2021 12:30 7 кръг Д Черно море (Варна) 2:2
10.10.2021 13:00 8 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:3
17.10.2021 15:00 9 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0
24.10.2021 11:00 10 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:0
31.10.2021 12:30 11 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
06.11.2021 14:00 12 кръг Г Левски (София) 1:2
24.11.2021 14:30 13 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:0
28.11.2021 14:00 14 кръг Г Славия 1913 (София) 0:5
05.12.2021 11:30 15 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
24.02.2022 14:30 16 кръг Д Септември (София) 1:3
07.03.2022 14:30 17 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2
12.03.2022 15:00 18 кръг Д ЦСКА (София) 0:1
20.03.2022 15:00 19 кръг Г Национал (София) 0:2
27.03.2022 15:30 20 кръг Д Розова долина (Казанлък) 5:0
03.04.2022 13:00 21 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 2:1
09.04.2022 13:00 22 кръг Г Черно море (Варна) 0:2
17.04.2022 15:00 23 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:4
21.04.2022 12:00 24 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
01.05.2022 15:00 25 кръг Д Пирин (Благоевград) 6:2
07.05.2022 12:00 26 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:8
14.05.2022 15:00 27 кръг Д Левски (София) 2:5
22.05.2022 10:00 28 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:2
29.05.2022 18:00 29 кръг Д Славия 1913 (София) 2:4
02.06.2022 18:00 30 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Пирин (Благоевград) 30 11 3 16 41:66 36
11 Спартак 1918 (Варна) 30 9 8 13 43:40 35
12 Локомотив 1926 (Пловдив) 30 9 6 15 41:63 33
13 Хебър 1918 (Пазарджик) 30 6 7 17 19:56 25
14 Етър ВТ (Велико Търново) 30 6 5 19 27:80 23

Локомотив 1926 (Пловдив)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
21.10.2021 14:30 1-ви мач Г Левски (София) 0:4
28.10.2021 14:30 реванш Д Левски (София) 0:3
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2021 13:30 - Г Спартак 1947 (Пловдив) 2:0
Област Пловдив / Финал
15.09.2021 17:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:0
Област Пловдив / Допълнителен бараж
22.09.2021 12:00 - Д Марица 1921 (Пловдив) 2:2
ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2021 11:00 1 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) 3:4
01.09.2021 11:00 2 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 5:1
04.09.2021 10:30 3 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 3:0
11.09.2021 11:00 4 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 2:0
18.09.2021 10:00 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:0
08.12.2021 14:00 6 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 2:0
02.10.2021 12:00 7 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 1:0
11.12.2021 11:00 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 3:0
03.11.2021 15:00 9 кръг Д Сокол (Марково) 1:0
17.11.2021 15:00 10 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 3:0
23.10.2021 12:00 11 кръг Д Верея (Стара Загора) 6:0
30.10.2021 10:00 12 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) 4:0
06.11.2021 10:00 13 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 5:0
13.11.2021 14:00 14 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 1:2
20.11.2021 10:00 15 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 2:0
25.11.2021 13:00 16 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 2:0
04.12.2021 10:00 17 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 4:0
19.02.2022 11:00 18 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) 2:0
26.02.2022 12:00 19 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 3:0
05.03.2022 12:00 20 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
04.05.2022 11:00 21 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:0
19.03.2022 10:00 22 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2
26.03.2022 10:00 23 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:0
01.04.2022 13:00 24 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 3:0
05.04.2022 15:30 25 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:0
07.04.2022 10:00 26 кръг Г Сокол (Марково) 3:0
11.04.2022 11:00 27 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 7:2
16.04.2022 11:00 28 кръг Г Верея (Стара Загора) 4:0
20.04.2022 10:00 29 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) 2:0
29.04.2022 10:00 30 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 3:1
07.05.2022 12:00 31 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 2:0
15.05.2022 11:00 32 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:0
30.05.2022 11:00 33 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 5:0
28.05.2022 10:00 34 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив 1926 (Пловдив) 34 29 2 3 91:13 89
2 Ботев (Пловдив) 34 26 5 3 105:28 83
3 Сините камъни 2013 (Сливен) 34 20 6 8 66:41 66
4 Берое (Стара Загора) 34 20 4 10 64:42 64
5 Бургас спорт (Бургас) 34 19 3 12 68:51 60

Локомотив 1926 (Пловдив)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2021 16:00 1 кръг Г Септември (София) 4:0
28.08.2021 16:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1
04.09.2021 15:00 3 кръг Г ЦСКА (София) 0:2
12.09.2021 15:00 4 кръг Д Национал (София) 2:0
19.09.2021 11:00 5 кръг Г ФК Спартак 1919 (Плевен) 2:0
26.09.2021 11:00 6 кръг Г Дунав от Русе (Русе) 0:0
03.10.2021 10:30 7 кръг Д Черно море (Варна) 2:1
10.10.2021 11:00 8 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:0
17.10.2021 13:00 9 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:0
24.10.2021 13:00 10 кръг Г Звезденбург (Бургас) 4:0
31.10.2021 10:30 11 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
06.11.2021 12:00 12 кръг Г Левски (София) 0:1
24.11.2021 12:30 13 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:1
28.11.2021 12:00 14 кръг Г Славия 1913 (София) 5:1
05.12.2021 14:00 15 кръг Д Ботев (Враца) 6:1
24.02.2022 12:30 16 кръг Д Септември (София) 0:1
07.03.2022 12:30 17 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:0
12.03.2022 13:00 18 кръг Д ЦСКА (София) 0:1
20.03.2022 13:00 19 кръг Г Национал (София) 0:2
27.03.2022 13:30 20 кръг Д ФК Спартак 1919 (Плевен) 3:0
03.04.2022 11:00 21 кръг Д Дунав от Русе (Русе) 5:2
09.04.2022 11:00 22 кръг Г Черно море (Варна) 2:1
17.04.2022 13:00 23 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:1
21.04.2022 10:00 24 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 3:3
29.04.2022 11:30 25 кръг Д Звезденбург (Бургас) 3:1
07.05.2022 10:00 26 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:0
14.05.2022 13:00 27 кръг Д Левски (София) 2:2
22.05.2022 16:00 28 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 4:2
29.05.2022 16:00 29 кръг Д Славия 1913 (София) 2:1
02.06.2022 10:30 30 кръг Г Ботев (Враца) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ЦСКА (София) 30 25 0 5 98:23 75
3 Левски (София) 30 19 8 3 63:22 65
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 30 19 5 6 62:28 62
5 Славия 1913 (София) 30 18 6 6 86:36 60
6 Берое (Стара Загора) 30 16 8 6 49:21 56

Локомотив 1926 (Пловдив)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
21.10.2021 10:30 1-ви мач Д Черно море (Варна) 1:1
28.10.2021 11:00 реванш Г Черно море (Варна) 2:0
1/4 финали
10.11.2021 12:00 1-ви мач Г Левски (София) 1:3
17.11.2021 14:30 реванш Д Левски (София) 0:1
Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2021 10:30 - Д Пловдив 2015 (Пловдив) 1:1
Област Пловдив / Финали
15.09.2021 17:00 - Г Марица 1921 (Пловдив) 7:0
Деца: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2021 10:00 1 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) 1:7
01.09.2021 09:00 2 кръг Д Пловдив 2015 II (Пловдив) 2:2
03.09.2021 17:00 3 кръг Г Реал (Пловдив) 1:2
10.09.2021 17:00 4 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 0:3
18.09.2021 12:00 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:1
25.09.2021 14:00 6 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 5:0
02.10.2021 10:00 7 кръг Д ФК Арда 999 (Кърджали) 10:0
11.12.2021 13:00 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0
08.12.2021 13:30 9 кръг Д Велд (Пловдив) 3:2
24.05.2022 18:00 10 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 0:0
23.10.2021 10:00 11 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) 0:3
30.10.2021 12:00 12 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) 1:1
06.11.2021 12:00 13 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 3:1
13.11.2021 10:30 14 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:0
20.11.2021 12:00 15 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 2:0
25.11.2021 11:00 16 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 3:0
04.12.2021 12:00 17 кръг Д Академик (Пловдив) 0:3
20.02.2022 11:30 18 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) 1:0
27.02.2022 12:00 19 кръг Г Пловдив 2015 II (Пловдив) 3:0
02.03.2022 14:00 20 кръг Д Реал (Пловдив) 4:1
13.03.2022 12:00 21 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 4:1
19.03.2022 12:00 22 кръг Г Ботев (Пловдив) 3:0
26.03.2022 12:00 23 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1
01.04.2022 12:00 24 кръг Г ФК Арда 999 (Кърджали) 4:1
05.04.2022 13:30 25 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0
31.05.2022 10:00 26 кръг Г Велд (Пловдив) 2:1
09.04.2022 12:00 27 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 3:1
16.04.2022 10:00 28 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) 1:0
23.04.2022 12:00 29 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) 3:0
30.04.2022 09:30 30 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 0:1
07.05.2022 10:00 31 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 4:3
15.05.2022 13:00 32 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:1
21.05.2022 12:00 33 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) 4:0
27.05.2022 18:00 34 кръг Г Академик (Пловдив) 2:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спартак 1947 (Пловдив) 34 27 3 4 92:23 84
2 Сините камъни 2013 (Сливен) 34 22 7 5 81:23 73
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 34 23 4 7 77:36 73
4 Пловдив сити (Пловдив) 34 23 4 7 74:29 73
5 Пловдив 2015 (Пловдив) 34 21 5 8 77:32 68

Локомотив 1926 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Зонална група център
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2021 13:00 1 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 2:0
18.09.2021 17:30 2 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) 5:1
22.09.2021 10:00 3 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:6
26.09.2021 10:30 4 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 1:1
- 5 кръг
почива
04.12.2021 14:00 6 кръг Д Марица 1921 II (Пловдив) 5:1
27.10.2021 16:00 7 кръг Г Орлета (Пазарджик) 3:3
23.10.2021 14:00 8 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:3
31.10.2021 10:30 9 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 6:0
07.11.2021 09:30 10 кръг Г Ботев II (Пловдив) 5:1
13.11.2021 10:30 11 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:3
19.11.2021 13:00 12 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
28.11.2021 11:00 13 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 8:1
06.03.2022 11:00 14 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) 3:1
04.05.2022 16:00 15 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) 5:2
20.03.2022 10:30 16 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:2
27.03.2022 10:00 17 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 3:1
- 18 кръг
почива
10.04.2022 10:00 19 кръг Г Марица 1921 II (Пловдив) 5:2
17.04.2022 10:30 20 кръг Д Орлета (Пазарджик) 6:2
22.04.2022 11:00 21 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:4
01.05.2022 11:00 22 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 4:0
08.05.2022 10:00 23 кръг Д Ботев II (Пловдив) 1:0
15.05.2022 10:00 24 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:3
22.05.2022 10:00 25 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1
28.05.2022 09:15 26 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 6:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 24 23 1 0 108:15 70
2 Берое (Стара Загора) 24 21 1 2 96:18 64
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 24 15 3 6 75:38 48
4 Кронос 2016 (Пловдив) 24 15 2 7 56:47 47
5 Орлета (Пазарджик) 24 9 7 8 75:67 34

Локомотив 1926 II (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Зонална група център
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2021 10:30 1 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 7:0
18.09.2021 17:30 2 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:5
22.09.2021 10:00 3 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1
26.09.2021 10:30 4 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
03.10.2021 17:00 5 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 1:2
09.10.2021 14:00 6 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 2:0
17.10.2021 10:00 7 кръг Д Ботев II (Пловдив) 2:2
24.10.2021 10:30 8 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:5
31.10.2021 10:00 9 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 2:0
- 10 кръг
почива
13.11.2021 10:30 11 кръг Г Марица 1921 II (Пловдив) 2:4
20.11.2021 14:00 12 кръг Д Орлета (Пазарджик) 4:2
27.11.2021 11:00 13 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:7
06.03.2022 10:30 14 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 4:0
04.05.2022 16:00 15 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:5
20.03.2022 10:00 16 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 3:3
27.03.2022 10:30 17 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:1
02.04.2022 10:30 18 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 2:3
10.04.2022 11:00 19 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) 1:2
17.04.2022 10:00 20 кръг Г Ботев II (Пловдив) 1:0
22.04.2022 10:00 21 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:6
01.05.2022 09:30 22 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 1:3
- 23 кръг
почива
15.05.2022 10:00 24 кръг Д Марица 1921 II (Пловдив) 0:2
21.05.2022 10:30 25 кръг Г Орлета (Пазарджик) 2:5
29.05.2022 11:00 26 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Хебър 1918 (Пазарджик) 24 9 5 10 43:42 32
7 Марица 1921 (Пловдив) 24 9 3 12 54:64 30
8 Локомотив 1926 II (Пловдив) 24 9 2 13 47:61 29
9 Марица 1921 II (Пловдив) 24 9 1 14 41:80 28
10 ФК Арда 1924 (Кърджали) 24 8 4 12 31:47 28

Локомотив 1926 (Пловдив)

Държавно първенство за жени
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
29.08.2021 18:00 1 кръг Д Пълдин (Пловдив) 2:4
05.09.2021 17:00 2 кръг Г Спортика (Благоевград) 1:10
11.09.2021 17:00 3 кръг Д Севлиево лейдис (Севлиево) 4:6
25.09.2021 16:00 4 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 0:3
02.10.2021 16:00 5 кръг Д Риал (Ковачевци) 1:6
28.11.2021 13:30 6 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
24.10.2021 14:30 7 кръг Д Олимпия (Шумен) 10:0
30.10.2021 14:30 8 кръг Г ЛП Супер спорт (София) 0:1
06.11.2021 14:00 9 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:2
13.11.2021 13:30 10 кръг Д ЖФК Варна (Варна) 3:1
20.11.2021 13:30 11 кръг Г Светкавица (Градежница) 1:0
05.03.2022 13:30 12 кръг Д Барокко (София) 0:3
12.03.2022 14:00 13 кръг Г НСА (София) 0:3
19.03.2022 14:30 14 кръг Д Енко (Пловдив) 0:3
26.03.2022 15:00 15 кръг Г Янтра 2013 (Габрово) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 ЖФК Варна (Варна) 15 4 1 10 14:47 13
13 Светкавица (Градежница) 15 3 0 12 18:77 9
14 Янтра 2013 (Габрово) 15 4 0 11 38:64 12
15 Олимпия (Шумен) 15 0 0 15 5:132 0
16 Локомотив 1926 (Пловдив) 15 3 1 11 24:47 10


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Локомотив 1926 (Пловдив)

Химн

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив"
(в парк “Лаута”),
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:62 сезона
"Б" група:12 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 41.895 12
октомври 2019 70.976 1
септември 2019 65.236 2
август 2019 61.273 3
май 2019 42.385 9
април 2019 36.193 14
март 2019 54.660 6
ноември 2018 31.727 14
октомври 2018 56.497 5
септември 2018 55.073 6
май 2018 67.309 5
април 2018 27.260 15
март 2018 45.133 6
ноември 2017 23.745 21
октомври 2017 59.378 3
септември 2017 27.970 17
август 2017 51.854 7
май 2017 66.311 2
април 2017 34.687 14
март 2017 39.317 10
ноември 2016 66.899 3
октомври 2016 49.964 7
септември 2016 44.093 7
август 2016 43.527 10
май 2016 95.915 1
април 2016 67.113 2
март 2016 40.729 6
ноември 2015 35.508 10
октомври 2015 58.288 4
август 2015 35.117 10
май 2015 64.305 2
април 2015 19.146 20
март 2015 32.097 11
декември 2014 47.020 6
октомври 2014 45.051 8
септември 2014 27.394 19
май 2014 20.645 24
април 2014 60.454 3
март 2014 27.257 18
декември 2013 51.675 4
ноември 2013 49.431 5
септември 2013 38.205 12
август 2013 64.369 1
май 2013 25.236 20
април 2013 23.243 22
март 2013 49.578 4
ноември 2012 57.210 3
октомври 2012 37.386 9
септември 2012 41.958 8
май 2012 30.221 19
април 2012 71.299 2
март 2012 54.043 3
ноември 2011 58.915 4
октомври 2011 34.284 16
септември 2011 37.886 9
август 2011 43.161 7
май 2011 64.142 1
април 2011 38.999 10
март 2011 40.963 8
ноември 2010 54.217 6
октомври 2010 59.049 4
септември 2010 56.994 3
август 2010 48.446 6
всички

Интернет страници