Само юношески отбори

Аврен (Аврен)

Арес (София)

Аристон (Русе)

Арсенал (Казанлък)

Асти АБ (Хасково)

Атлетик (кв.Макак, Шумен)

Атлетико Артен (София)

Аякс (Дивотино)

Балкан (Лозенец)

Балкан (Разбойна)

Барокко (София)

Белица 2017 (Килифарево)

Белмекен (с.Костенец)

Бенковски (Тетевен)

Биоелит (Момино)

Болярчета (Велико Търново)

Боровец 2002 (Търговище)

Ботев 2002 (Пловдив)

Ботев 57 СОУ (София)

Бутан (Бутан)

Варна 2017 (Варна)

Векта (Пловдив)

Видин (Видин)

Витоша 13 (София)

Граничар (Кирково)

Гунди (Плевен)

ДАФ (София)

Делфините (Варна)

Джебел 1928 (Джебел)

ДИТ Спорт (София)

Доростол Силистра (Силистра)

Дунав 2016 (Селановци)

Евророма (Свиленград)

Единство (Търговище)

Елит София (София)

ЕСФА (София)

Звездичка (Бургас)

Здравец (Здравец)

Златия 2015 (Вълчедръм)

Златоград (Златоград)

Интернационал (София)

Искра (Голямо градище)

Камчиец 2015 (Старо Оряхово)

Конкордия (София)

Кула 04 (Кула)

Левски 2000 (Русе)

Ленчо (Якимово)

Локомотив (Стара Загора)

Лъвчетата (София)

Любляна (Люблен)

Мадан (Мадан)

Метал 2002 (Перник)

Мечетата (Петрич)

МФК Тича (Варна)

Н спорт (София)

Национал (София)

Неврокоп (Гоце Делчев)

Одесос 2014 (Варна)

Олимпиец (София)

Олимпик (Варна)

Олимпик 2000 (Тетевен)

Олимпия спорт (Стара Загора)

Олимпия ФК (София)

Орел (Разделци)

Орлета (Пазарджик)

ОФК Варна (Варна)

ОФК София (София)

Пегас спорт (Видин)

Пирин 2001 (Благоевград)

Победа 2013 (София)

Поломие 2016 (Лом)

ПССГ Чирпан (Чирпан)

РД Спорт (София)

Респект (Хасково)

Родопи 1935 (Момчилград)

Светкавица (Градежница)

Светкавица (Кралево)

Светкавица 2014 (Търговище)

Светлина (Черковна)

Свиленград (Свиленград)

Септември (Медковец)

Сердика (София)

Сините камъни 2013 (Сливен)

Сливен 2000 (Сливен)

Смядово 2018 (Смядово)

София 2010 (София)

София спорт (София)

Спартак 1919 (Плевен)

Спартак 2015 (София)

Спорт за всички (София)

Спортист 13 (София)

Средногорец 2016 (Златица)

Талант (София)

Ултраспорт академия (София)

Ферион (София)

ФК Арда 1924 (Кърджали)

ФК Рилски спортист (Самоков)

ФК Тича (Варна)

Фортуна (Плевен)

Хан Кардам (Кардам)

Хан Крум (Шумен)

Чавдар 1957 (Бяла Слатина)

Черноломец 2017 (Попово)

Шампион (София)

Шампиони 2014 (Варна)

Щурче (София)

Юнайтед (Пловдив)

Юнак (Варна)

Ямбол 2004 (Ямбол)

Локомотив (Стара Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през април 1935 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Имена: ЖСК (от учредяването си до 1946 г.), Локомотив (от 1946 до 1949 г.), Eнергия (1949 г. - за много кратко), Торпедо (от 1949 до 1950 г.), Локомотив (от 1951 до 1959 г.). През 1959 г. старозагорските Локомотив и Ботев са обединени под името Берое, което става единственото дружество за физическа култура и спорт в града. Въпреки, че организационно влизат в структурата на Берое, “железничарите” запазват своята идентичност. Първоначално като ЖФК (Железничарски футболен клуб), а от 1963 г. отново като Локомотив. През лятото на 1998 г. с участието на хора от ръководствата и състезатели на едноименния футболен клуб и на Аскент (Гурково) се формира Берое 2000 (Стара Загора). Паралелно с него Локомотив и Аскент продължават да съществуват. Две години по-късно Берое 2000, който от средата на 1999 г. премества седалището си и играе в Казанлък, се слива със старозагорския Локомотив. В началото на юли 2004 г. с “железничарите” се слива и друг местен отбор - Берое Юнион (Стара Загора), основан през август 2000 г.

Клубни цветове: червен и черен.

Прозвище: “железничарите”.

Адрес: Стара Загора 6008, ул."Хан Аспарух" 47.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
второ място в Югоизточна “Б” група: 1956 г.
два пъти шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: веднъж на Купата на Съветската армия - 1968/69 г. и веднъж на Купата на България - 2004/05 г.

Локомотив (Стара Загора)

Държавно първенство за жени
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2019 16:30 1 кръг Г Севлиево лейдис (Севлиево) 1:2
14.09.2019 14:00 2 кръг Д Левски (Чепинци) 2:0
21.09.2019 15:30 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
12.10.2019 14:30 4 кръг Д Риал (Ковачевци) -:-
19.10.2019 14:00 5 кръг Г ЛП Супер спорт (София) -:-
26.10.2019 14:00 6 кръг Д Енко (Пловдив) -:-
02.11.2019 13:30 7 кръг Г НСА (София) -:-
09.11.2019 13:00 8 кръг Д Пълдин (Пловдив) -:-
16.11.2019 13:00 9 кръг Г Спортика (Благоевград) -:-
- 10 кръг
почива
30.11.2019 13:00 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 12 кръг Д Севлиево лейдис (Севлиево) -:-
- 13 кръг Г Левски (Чепинци) -:-
- 14 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
- 15 кръг Г Риал (Ковачевци) -:-
- 16 кръг Д ЛП Супер спорт (София) -:-
- 17 кръг Г Енко (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д НСА (София) -:-
- 19 кръг Г Пълдин (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Спортика (Благоевград) -:-
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Етър ВТ (Велико Търново) 1 1 0 0 3:0 3
5 Севлиево лейдис (Севлиево) 2 1 0 1 2:4 3
6 Локомотив (Стара Загора) 2 1 0 1 3:2 3
7 Левски (Чепинци) 2 0 1 1 2:4 1
8 Енко (Пловдив) - 0 0 0 0:0 0

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:14 сезона

Последните 10 сезона

2008/2009 "Б" група 11 място
2007/2008 "В" група 1 място
2006/2007 "Б" група 14 място
2005/2006 Трета лига 2 място
2004/2005 Трета лига 7 място
2003/2004 ОГ СЗ 6 място
2002/2003 ОГ СЗ ?
2001/2002 ОГ СЗ ?
2000/2001 Трета лига 15 място
1999/2000 ОГ СЗ ?

Интернет страници