Спартак (Плевен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спартак, чието име и база наследява настоящият клуб, учреден през 2013 г., е създаден на 28 декември 1947 г. - след като през септември 1946 г. Белите орли (1931 г.) е преобразуван и преименуван на Републиканец, а в края на 1947 г. - на Спартак.

Хроника: През 1947 г. физкултурно дружество Републиканец е преименувано на Спартак. На 13 март 1949 г. то е обединено с Локомотив (1941 г. - бивш ЖСК-Ботев) и Генерал Винаров (11 януари 1948 г. - след обединение на Генерал Скобелев и Левски) под името Септември. До края на годината край Кайлъка са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-популярна от които е Спартак. През 1957 г. тя, заедно с ДСО Червено знаме, формират ДФС Спартак. До 1969 г. в него се вливат всички останали физкултурни дружества в града. През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Спартак, който започва да се развива самостоятелно. От сезон 2003/04 след названието си той добавя - 2003, а след края на състезателната 2008/09 г. на практика престава да съществува. През 2009 г. е регистриран нов футболен клуб - Плевен Атлетик 2004. Непосредствено преди старта на сезон 2009/10 към него за кратко се присъединява Ботев (Долна Митрополия). В 2010 г. Плевен Атлетик 2004 се преименува на Спартак 1919, но след три изиграни сезона, през 2013 г. той също преустановява дейност. На 22 юли 2013 г. се създава нов клуб - Спартак Плевен (Плевен), в който на 15 август се влива другият клуб в града - Сторгозия.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище:
-

Адрес: Плевен 5800.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:

трето място в “А” група: 1958 г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1957 г.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1986/87 г.

Спартак (Плевен)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
06.08.2016 18:00 1 кръг Д Септември (София) 0:4
13.08.2016 19:00 2 кръг Г Поморие (Поморие) 2:2
22.08.2016 18:00 3 кръг Д Локомотив 1929 (София) 2:0 Диема спорт 2
28.08.2016 18:00 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:3
10.09.2016 17:00 5 кръг Д Ботев (Враца) 1:1
17.09.2016 17:00 6 кръг Г Ботев (Гълъбово) 1:0
26.09.2016 17:00 7 кръг Д ЦСКА II (София) 3:4
01.10.2016 17:00 8 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
15.10.2016 16:00 9 кръг Д Созопол (Созопол) 0:2
22.10.2016 16:00 10 кръг Г Царско село 2015 (София) 5:1
29.10.2016 15:00 11 кръг Д Несебър (Несебър) 2:0
04.11.2016 14:30 12 кръг Г Банско (Банско) 3:4
19.11.2016 14:30 13 кръг Д Левски (Карлово) 2:0
26.11.2016 14:30 14 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:2
01.12.2016 14:30 15 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 3:0
05.12.2016 14:00 16 кръг Г Септември (София) 3:3
10.12.2016 14:00 17 кръг Д Поморие (Поморие) 0:1
25.02.2017 14:00 18 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
05.03.2017 15:30 19 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
11.03.2017 15:30 20 кръг Г Ботев (Враца) 1:1
18.03.2017 15:30 21 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:1
02.04.2017 17:00 22 кръг Г ЦСКА II (София) 1:1
08.04.2017 17:00 23 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0
14.04.2017 17:00 24 кръг Г Созопол (Созопол) 1:3
22.04.2017 17:00 25 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:3
30.04.2017 17:00 26 кръг Г Несебър (Несебър) 1:3
06.05.2017 18:00 27 кръг Д Банско (Банско) 1:3
13.05.2017 18:00 28 кръг Г Левски (Карлово) 3:2
21.05.2017 18:00 29 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:0
27.05.2017 17:30 30 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Ботев (Гълъбово) 30 9 7 14 28:39 34
13 ЦСКА II (София) 30 9 6 15 44:49 33
14 Спартак (Плевен) 30 9 6 15 44:52 33
15 Банско (Банско) 30 6 7 17 26:55 25
16 Левски (Карлово) 30 5 1 24 24:71 16
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2016 16:00 - Д Пирин (Благоевград) 2:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
24.06.2016 18:00 - Д ЦСКА (София) 1:0
13.07.2016 19:00 - Д ЦСКА II (София) 0:5
20.07.2016 18:30 - Д ЦСКА II (София) 1:3
29.07.2016 18:30 - Г Берое (Стара Загора) 1:3
02.09.2016 18:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 2:4
08.10.2016 16:00 - Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
12.11.2016 14:30 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 4:5
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
28.01.2017 14:00 - Д ЦСКА II (София) 0:1
24.03.2017 13:00 - Г Ботев (Враца) 2:1

Спартак (Плевен)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2016 16:00 1 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 2:1
28.09.2016 16:00 2 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:6
05.10.2016 16:00 3 кръг Г Изгрев 93 (Царевец) 0:2
12.10.2016 16:00 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 3:3
19.10.2016 16:00 5 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 2:1
26.10.2016 16:00 6 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 3:1
02.11.2016 16:00 7 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 4:3
29.03.2017 15:00 8 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 0:0
05.04.2017 16:00 9 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:2
17.05.2017 16:00 10 кръг Д Изгрев 93 (Царевец) 1:3
19.04.2017 16:00 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:2
26.04.2017 16:00 12 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 3:0
03.05.2017 16:00 13 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 0:2
10.05.2017 16:00 14 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Бдин 1923 (Видин) 14 10 0 4 37:21 30
3 Локомотив (Горна Оряховица) 14 8 3 3 38:18 27
4 Спартак (Плевен) 14 6 3 5 24:28 21
5 Чардафон 1919 (Габрово) 14 4 3 7 15:25 15
6 Етър ВТ (Велико Търново) 14 4 1 9 22:31 13

Спартак (Плевен)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
21.08.2016 17:00 1 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:2
27.08.2016 17:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:5
04.09.2016 16:00 3 кръг Г Септември (София) 1:4
11.09.2016 16:00 4 кръг Д ЦСКА (София) 1:8
17.09.2016 16:00 5 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 0:1
25.09.2016 16:00 6 кръг Д Славия 1913 (София) 1:5
02.10.2016 15:30 7 кръг Г Черно море (Варна) 0:12
08.10.2016 15:30 8 кръг Д Левски-Раковски (София) 1:1
15.10.2016 11:00 9 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:5
22.10.2016 15:00 10 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:3
03.11.2016 14:00 11 кръг Г Левски (София) 0:10
09.11.2016 14:00 12 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 0:1
14.11.2016 14:00 13 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:3
25.11.2016 14:00 14 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:3
07.12.2016 13:00 15 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:7
25.02.2017 13:00 16 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:4
05.03.2017 14:30 17 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:6
04.05.2017 16:00 18 кръг Д Септември (София) 2:1
18.03.2017 14:30 19 кръг Г ЦСКА (София) 1:11
23.03.2017 14:30 20 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 1:3
01.04.2017 15:30 21 кръг Г Славия 1913 (София) 1:4
08.04.2017 15:30 22 кръг Д Черно море (Варна) 0:2
22.04.2017 15:30 23 кръг Г Левски-Раковски (София) 2:6
26.04.2017 15:30 24 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:6
01.05.2017 16:00 25 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:5
06.05.2017 16:00 26 кръг Д Левски (София) 0:3
13.05.2017 16:00 27 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:2
20.05.2017 17:00 28 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:2
29.05.2017 17:00 29 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
02.06.2017 17:00 30 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Монтана 1921 (Монтана) 28 11 5 12 39:54 38
13 Ботев 2002 (Пловдив) 28 6 5 17 33:59 23
14 Марек 1915 (Дупница) 28 5 3 20 29:97 18
15 Спартак-С 94 (Пловдив) 28 2 5 21 13:76 11
16 Спартак (Плевен) 28 1 2 25 18:125 5

Спартак (Плевен)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
26.11.2016 09:45 1 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 3:2
22.11.2016 09:45 2 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:6
- 3 кръг
почива
01.10.2016 09:45 4 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
- 5 кръг
почива
15.10.2016 09:45 6 кръг Д Академик (Свищов) 2:1
22.10.2016 09:45 7 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 0:0
- 8 кръг
почива
05.11.2016 10:30 9 кръг Г Литекс (Ловеч) 2:0
12.11.2016 09:45 10 кръг Д Севлиево (Севлиево) 1:1
03.12.2016 09:45 11 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:7
25.03.2017 09:45 12 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 3:1
01.04.2017 09:45 13 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 1:2
- 14 кръг
почива
15.04.2017 09:45 15 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:5
- 16 кръг
почива
29.04.2017 09:45 17 кръг Г Академик (Свищов) 0:1
06.05.2017 09:45 18 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 0:3
- 19 кръг
почива
20.05.2017 10:30 20 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:0
27.05.2017 09:45 21 кръг Г Севлиево (Севлиево) -:-
03.06.2017 09:45 22 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Чардафон 1919 (Габрово) 14 7 4 3 17:5 25
5 Литекс (Ловеч) 15 7 1 7 27:18 22
6 Спартак (Плевен) 14 5 2 7 17:30 17
7 Севлиево (Севлиево) 13 4 1 8 16:33 13
8 Академик (Свищов) 15 3 1 11 18:44 10

Спартак (Плевен)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
02.10.2016 16:00 1 кръг Г Ботев (Враца) 0:3
22.09.2016 16:00 2 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:1
29.09.2016 16:00 3 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:3
06.10.2016 15:00 4 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0
13.10.2016 15:00 5 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:2
20.10.2016 15:00 6 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 8:1
27.10.2016 15:00 7 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:7
- 8 кръг
почива
14.11.2016 14:00 9 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 6:0
23.03.2017 11:30 10 кръг Д Ботев (Враца) 1:0
30.03.2017 15:00 11 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:2
06.04.2017 16:00 12 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 3:2
13.04.2017 16:00 13 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:5
20.04.2017 16:00 14 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
27.04.2017 16:00 15 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 2:1
04.05.2017 16:00 16 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
- 17 кръг
почива
18.05.2017 16:00 18 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 4:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Литекс (Ловеч) 16 9 4 3 35:13 31
5 Монтана 1921 (Монтана) 16 8 4 4 32:18 28
6 Спартак (Плевен) 16 7 2 7 30:33 23
7 Бдин 1923 (Видин) 16 5 2 9 17:25 17
8 Янтра 1919 (Габрово) 16 1 1 14 10:96 4

Спартак (Плевен)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
26.11.2016 11:30 1 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 4:6
22.11.2016 11:30 2 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:4
- 3 кръг
почива
01.10.2016 11:30 4 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:4
08.10.2016 10:30 5 кръг Г Павликени (Павликени) 2:3
15.10.2016 11:30 6 кръг Д Академик (Свищов) 5:0
22.10.2016 11:30 7 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 3:4
29.10.2016 10:30 8 кръг Д Трявна (Трявна) 2:3
- 9 кръг
почива
12.11.2016 11:30 10 кръг Д Севлиево (Севлиево) 3:7
03.12.2016 11:30 11 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:3
25.03.2017 11:30 12 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:3
01.04.2017 11:30 13 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 3:5
- 14 кръг
почива
15.04.2017 11:30 15 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:10
22.04.2017 10:30 16 кръг Д Павликени (Павликени) 4:2
29.04.2017 11:30 17 кръг Г Академик (Свищов) 3:0
06.05.2017 11:30 18 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 0:3
13.05.2017 10:30 19 кръг Г Трявна (Трявна) 1:10
- 20 кръг
почива
27.05.2017 11:30 21 кръг Г Севлиево (Севлиево) -:-
03.06.2017 11:30 22 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Трявна (Трявна) 16 8 1 7 46:42 25
7 Севлиево (Севлиево) 15 7 0 8 46:43 21
8 Чардафон 1919 (Габрово) 16 4 1 11 25:53 13
9 Спартак (Плевен) 16 3 0 13 32:67 9
10 Академик (Свищов) 16 0 0 16 8:73 0

Спартак (Плевен)

ДПГ13: Плевен - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
25.09.2016 11:00 2 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 0:6
02.10.2016 11:00 3 кръг Д Чавдар (Троян) 3:1
09.10.2016 11:00 4 кръг Д Левски 2007 (Левски) 0:4
16.10.2016 11:00 5 кръг Г Гунди (Плевен) 3:1
23.10.2016 11:00 6 кръг Д Бенковски (Тетевен) 7:4
30.10.2016 11:00 7 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 2:1
- 8 кръг
почива
09.04.2017 11:00 9 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 0:1
21.05.2017 11:00 10 кръг Г Чавдар (Троян) 6:0
23.04.2017 11:00 11 кръг Г Левски 2007 (Левски) 3:5
30.04.2017 11:00 12 кръг Д Гунди (Плевен) 3:0
отложен 13 кръг Г Бенковски (Тетевен) -:-
14.05.2017 11:00 14 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спартак 1919 (Плевен) 12 11 1 0 90:3 34
2 Левски 2007 (Левски) 12 10 1 1 73:15 31
3 Спартак (Плевен) 11 7 0 4 30:23 21
4 Чавдар (Троян) 12 6 0 6 28:48 18
5 Бенковски (Тетевен) 11 4 0 7 28:48 12


Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:35 сезона
"Б" група:26 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "Б" група 13 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "В" група 4 място
2012/2013 "Б" група 6 място
2011/2012 "В" група 1 място
2010/2011 "В" група 5 място
2009/2010 А ОФГ ПЛ 2 място
2008/2009 "Б" група 16 място
2007/2008 "Б" група 9 място
2006/2007 "Б" група 5 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 22.400 23
октомври 2016 23.667 22
септември 2016 18.564 30
август 2016 13.663 41
май 2016 34.600 9
април 2016 18.324 21
март 2016 8.740 58
ноември 2015 18.223 24
октомври 2015 29.117 10
август 2015 19.366 19
май 2015 12.284 40
април 2015 14.982 34
март 2015 13.590 33
декември 2014 6.932 74
октомври 2014 14.669 28
септември 2014 15.855 33
май 2014 11.768 53
април 2014 12.322 47
март 2014 14.717 35
ноември 2013 16.879 36
септември 2013 8.853 68
август 2013 8.459 65
май 2013 21.302 24
април 2013 46.463 8
март 2013 13.450 45
ноември 2012 17.114 30
октомври 2012 22.370 25
септември 2012 41.449 9
май 2012 23.726 24
април 2012 20.882 26
март 2012 15.893 41
ноември 2011 21.431 24
октомври 2011 19.523 31
септември 2011 18.532 31
август 2011 18.275 30
май 2011 8.408 79
април 2011 13.774 46
март 2011 19.108 28
ноември 2010 13.958 48
октомври 2010 5.870 101
септември 2010 6.037 95
август 2010 15.075 46
всички

Интернет страници