Спартак (Плевен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спартак, чието име и база наследява настоящият клуб, учреден през 2013 г., е създаден на 28 декември 1947 г. - след като през септември 1946 г. Белите орли (1931 г.) е преобразуван и преименуван на Републиканец, а в края на 1947 г. - на Спартак.

Хроника: През 1947 г. физкултурно дружество Републиканец е преименувано на Спартак. На 13 март 1949 г. то е обединено с Локомотив (1941 г. - бивш ЖСК-Ботев) и Генерал Винаров (11 януари 1948 г. - след обединение на Генерал Скобелев и Левски) под името Септември. До края на годината край Кайлъка са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-популярна от които е Спартак. През 1957 г. тя, заедно с ДСО Червено знаме, формират ДФС Спартак. До 1969 г. в него се вливат всички останали физкултурни дружества в града. През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Спартак, който започва да се развива самостоятелно. От сезон 2003/04 след названието си той добавя - 2003, а след края на състезателната 2008/09 г. на практика престава да съществува. През 2009 г. е регистриран нов футболен клуб - Плевен Атлетик 2004. Непосредствено преди старта на сезон 2009/10 към него за кратко се присъединява Ботев (Долна Митрополия). В 2010 г. Плевен Атлетик 2004 се преименува на Спартак 1919, но след три изиграни сезона, през 2013 г. той също преустановява дейност. На 22 юли 2013 г. се създава нов клуб - Спартак Плевен (Плевен), в който на 15 август се влива другият клуб в града - Сторгозия.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище:
-

Адрес: Плевен 5800.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:

трето място в “А” група: 1958 г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1957 г.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1986/87 г.

Спартак (Плевен)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Г Вихър (Славяново) 2:1
20.08.2017 18:00 2 кръг Д Кариана (Ерден) 1:3
27.08.2017 18:00 3 кръг Г Ботев (Луковит) 5:1
03.09.2017 17:00 4 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) 6:0
09.09.2017 17:00 5 кръг Г Партизан (Червен бряг) 1:1
17.09.2017 17:00 6 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 1:0
25.09.2017 17:00 7 кръг Г Академик (Свищов) 1:1
01.10.2017 16:00 8 кръг Д Левски 2007 (Левски) 1:2
08.10.2017 16:00 9 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 2:0
15.10.2017 16:00 10 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:1
22.10.2017 16:00 11 кръг Д Павликени (Павликени) 1:1
29.10.2017 14:30 12 кръг Г Трявна (Трявна) 0:0
05.11.2017 14:30 13 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 0:2
12.11.2017 14:30 14 кръг Г Севлиево (Севлиево) 1:0
19.11.2017 14:30 15 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 2:2
25.02.2018 16 кръг Д Вихър (Славяново) -:-
04.03.2018 17 кръг Г Кариана (Ерден) -:-
11.03.2018 18 кръг Д Ботев (Луковит) -:-
18.03.2018 19 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) -:-
25.03.2018 20 кръг Д Партизан (Червен бряг) -:-
01.04.2018 21 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
08.04.2018 22 кръг Д Академик (Свищов) -:-
15.04.2018 23 кръг Г Левски 2007 (Левски) -:-
22.04.2018 24 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) -:-
29.04.2018 25 кръг Д Бдин 1923 (Видин) -:-
06.05.2018 26 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
13.05.2018 27 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
20.05.2018 28 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) -:-
27.05.2018 29 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
03.06.2018 30 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Янтра Габрово (Габрово) 15 8 1 6 30:23 25
7 Севлиево (Севлиево) 15 7 3 5 22:18 24
8 Спартак (Плевен) 15 6 5 4 24:15 23
9 Партизан (Червен бряг) 15 6 4 5 19:18 22
10 Трявна (Трявна) 15 5 4 6 19:16 19
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Плевен / Финал
30.08.2017 18:00 - Д Вихър (Гулянци) 8:0
Поток Плевен/Враца/Монтана/Видин / Финал
06.09.2017 17:00 - Д Кариана (Ерден) 2:2
Северозападна България / Финал
13.09.2017 16:00 - Г Севлиево (Севлиево) 2:3
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Плевен / Първи кръг
11.10.2017 16:00 - Г Мизия 2005 (Кнежа) 2:2
Област Плевен / 1/2 финали
19.10.2017 15:30 - Г Партизан (Червен бряг) 0:4
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2017 10:00 - Д Левски 2007 (Левски) 2:2
18.07.2017 18:00 - Г Севлиево (Севлиево) 1:4
20.07.2017 18:00 - Д Ксанти (Ксанти, Гърция, 1) 0:3
22.07.2017 18:00 - Д Вихър (Славяново) 1:1
26.07.2017 18:15 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
29.07.2017 10:30 - Г Павликени (Павликени) 7:0
05.08.2017 11:00 - Г ЦСКА /юн.ст./ (София) 2:2

Спартак (Плевен)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2017 16:00 1 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 5:0
20.09.2017 16:00 2 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 6:2
27.09.2017 16:00 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
04.10.2017 15:00 4 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 0:2
- 5 кръг
почива
18.10.2017 15:00 6 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:2
25.10.2017 15:00 7 кръг Г Изгрев 93 (Царевец) 1:3
01.11.2017 14:00 8 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 2:1
08.11.2017 14:00 9 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 2:1
- 10 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) -:-
- 11 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) -:-
- 12 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 13 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 16 кръг Д Изгрев 93 (Царевец) -:-
- 17 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
- 18 кръг Д Бдин 1923 (Видин) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Янтра 1919 (Габрово) 8 7 1 0 19:4 22
2 Локомотив (Горна Оряховица) 8 6 1 1 28:12 19
3 Спартак (Плевен) 8 5 0 3 19:12 15
4 Етър ВТ (Велико Търново) 8 4 1 3 21:8 13
5 Изгрев 93 (Царевец) 8 4 1 3 26:16 13

Спартак (Плевен)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
13.09.2017 15:30 2 кръг Д Академик (Свищов) 4:3
- 3 кръг
почива
- 4 кръг
почива
30.09.2017 09:45 5 кръг Г Трявна (Трявна) 2:1
07.10.2017 09:45 6 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:2
- 7 кръг
почива
18.10.2017 15:30 8 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 1:1
- 9 кръг
почива
28.10.2017 10:30 10 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 4:0
30.11.2017 15:30 11 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 3:5
04.11.2017 09:45 12 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0
11.11.2017 10:30 13 кръг Г Литекс (Ловеч) 2:4
18.11.2017 09:45 14 кръг Д Павликени (Павликени) 9:0
25.11.2017 09:45 15 кръг Г Севлиево (Севлиево) 3:1
02.12.2017 09:45 16 кръг Д Гигант (Белене) 12:0
09.12.2017 10:30 17 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 3:3
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Г Академик (Свищов) -:-
- 20 кръг
почива
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
- 23 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 24 кръг
почива
- 25 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
- 26 кръг
почива
- 27 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) -:-
- 28 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) -:-
- 29 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 30 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
- 31 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
- 32 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
- 33 кръг Г Гигант (Белене) -:-
- 34 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Етър ВТ (Велико Търново) 12 9 1 2 37:7 28
3 Локомотив (Горна Оряховица) 12 7 4 1 38:8 25
4 Спартак (Плевен) 12 7 3 2 46:20 24
5 Академик (Свищов) 12 7 3 2 35:12 24
6 Янтра (Полски Тръмбеш) 12 6 4 2 20:12 22

Спартак (Плевен)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 16:00 1 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:12
21.09.2017 16:00 2 кръг Г Видин (Видин) 3:1
28.09.2017 16:00 3 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:1
05.10.2017 15:00 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:5
12.10.2017 15:00 5 кръг Д Ботев (Враца) 0:2
19.10.2017 15:00 6 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 3:0
26.10.2017 15:00 7 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 2:0
02.11.2017 14:30 8 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:3
09.11.2017 14:30 9 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
- 10 кръг Д Бдин 1923 (Видин) -:-
- 11 кръг Д Видин (Видин) -:-
- 12 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 13 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 14 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 15 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 16 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) -:-
- 17 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
- 18 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Ботев (Враца) 9 5 0 4 18:9 15
6 Монтана 1921 (Монтана) 9 4 2 3 14:10 14
7 Спартак (Плевен) 9 3 0 6 9:27 9
8 Спартак 1919 (Плевен) 9 2 1 6 16:30 7
9 Янтра 1919 (Габрово) 9 1 0 8 6:35 3

Спартак (Плевен)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
13.09.2017 14:00 2 кръг Д Академик (Свищов) 7:0
19.09.2017 16:00 3 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 0:3
23.09.2017 10:30 4 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 4:1
30.09.2017 11:30 5 кръг Г Трявна (Трявна) 4:1
07.10.2017 11:30 6 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:6
14.10.2017 10:30 7 кръг Г Белица 2017 (Килифарево) 3:0
18.10.2017 14:00 8 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 0:3
21.10.2017 10:30 9 кръг Г Левски 2007 (Левски) 2:1
- 10 кръг
почива
30.11.2017 14:00 11 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 4:1
04.11.2017 11:30 12 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 5:7
- 13 кръг
почива
18.11.2017 11:30 14 кръг Д Павликени (Павликени) 6:0
25.11.2017 11:30 15 кръг Г Севлиево (Севлиево) 5:1
02.12.2017 11:30 16 кръг Д Гигант (Белене) 7:0
- 17 кръг
почива
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Г Академик (Свищов) -:-
- 20 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
- 21 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 22 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
- 23 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 24 кръг Д Белица 2017 (Килифарево) -:-
- 25 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
- 26 кръг Д Левски 2007 (Левски) -:-
- 27 кръг
почива
- 28 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) -:-
- 29 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 30 кръг
почива
- 31 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
- 32 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
- 33 кръг Г Гигант (Белене) -:-
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Янтра (Полски Тръмбеш) 13 10 1 2 47:17 31
3 Етър ВТ (Велико Търново) 13 10 1 2 48:12 31
4 Спартак (Плевен) 13 9 0 4 47:24 27
5 Спартак 1919 (Плевен) 13 9 0 4 64:30 27
6 Янтра Габрово (Габрово) 13 7 0 6 45:39 21

Спартак (Плевен)

ДПГ13: Велико Търново - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
- 2 кръг
почива
28.09.2017 14:30 3 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:2
05.10.2017 13:30 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:6
12.10.2017 13:30 5 кръг Д Ботев (Враца) 2:2
19.10.2017 13:30 6 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 0:4
26.10.2017 13:30 7 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 3:0
02.11.2017 13:00 8 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:3
09.11.2017 13:00 9 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:3
- 10 кръг
почива
- 11 кръг
почива
- 12 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 13 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 14 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 15 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 16 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) -:-
- 17 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
- 18 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Етър ВТ (Велико Търново) 7 3 2 2 14:6 11
5 Ботев (Враца) 7 2 3 2 16:10 9
6 Янтра 1919 (Габрово) 7 2 0 5 7:18 6
7 Спартак (Плевен) 7 1 1 5 7:20 4
8 Монтана 1921 (Монтана) 7 1 0 6 5:27 3


Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:35 сезона
"Б" група:27 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Втора лига 14 място
2015/2016 "Б" група 13 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "В" група 4 място
2012/2013 "Б" група 6 място
2011/2012 "В" група 1 място
2010/2011 "В" група 5 място
2009/2010 А ОФГ ПЛ 2 място
2008/2009 "Б" група 16 място
2007/2008 "Б" група 9 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 22.400 23
октомври 2016 23.667 22
септември 2016 18.564 30
август 2016 13.663 41
май 2016 34.600 9
април 2016 18.324 21
март 2016 8.740 58
ноември 2015 18.223 24
октомври 2015 29.117 10
август 2015 19.366 19
май 2015 12.284 40
април 2015 14.982 34
март 2015 13.590 33
декември 2014 6.932 74
октомври 2014 14.669 28
септември 2014 15.855 33
май 2014 11.768 53
април 2014 12.322 47
март 2014 14.717 35
ноември 2013 16.879 36
септември 2013 8.853 68
август 2013 8.459 65
май 2013 21.302 24
април 2013 46.463 8
март 2013 13.450 45
ноември 2012 17.114 30
октомври 2012 22.370 25
септември 2012 41.449 9
май 2012 23.726 24
април 2012 20.882 26
март 2012 15.893 41
ноември 2011 21.431 24
октомври 2011 19.523 31
септември 2011 18.532 31
август 2011 18.275 30
май 2011 8.408 79
април 2011 13.774 46
март 2011 19.108 28
ноември 2010 13.958 48
октомври 2010 5.870 101
септември 2010 6.037 95
август 2010 15.075 46
всички

Интернет страници