Левски (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 24 май 1914 г.

Имена: Левски (от учредяването си до 1944 г.), ПСК Левски (от 20 октомври 1944 г. - след обединение с Пощенски спортен клуб), Левски (от 1946 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Левски (от 1957 до 1969 г.), Левски-Спартак (от 1969 г. - след обединение със столичния Спартак и Спортист, физкултурно дружество учредено през 14 октомври 1960 г. в района на Металургичния комбинат - Кремиковци). През 1985 г. на основата на дружеството за физическа култура и спорт Левски-Спартак се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. На 17 юли 1985 г. той е преименуван на Витоша, а в края на 1989 г. - отново на Левски-Спартак. През същия сезон си възвръща своето традиционно име - Левски. В периода от 1991 до 1999 г. след названието си добавя - 1914.

Клубни цветове: син и жълт.

Прозвище: “сините”.

Адрес: София 1000, ул. ”Леге” 15.
Телефон: (+359 2) 9892156.
E-mail: office@levski.bg.

Клубни върхове:
второ място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
26 пъти шампион на България: 1933, 1937, 1942, 1946, 1947, 1948/49 (като Левски), 1950, 1953 (като Динамо), 1964/65, 1967/68 (като Левски), 1969/70, 1973/74, 1976/77, 1978/79, 1983/84, 1984/85 (като Левски-Спартак), 1987/88 (като Витоша), 1992/93, 1993/94, 1994/95 (като Левски 1914), 1999/2000, 2000/01, 2001/02, 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
27 пъти носител на Националната купа: 3 пъти на Царската купа - 1933 и 1937 (в качеството си на държавен първенец) и 1942 г., 13 пъти на Купата на Съветската армия - 1946, 1947, 1948/49 (като Левски), 1950, 1956 (като Динамо), 1957, 1958/59, 1966/67 (като Левски), 1969/70, 1970/71, 1975/76, 1976/77 и 1978/79 г. (като Левски-Спартак) и 11 пъти на Купата на България - 1983/84 (като Левски-Спартак), 1985/86 (като Витоша), 1990/91 (като Левски), 1991/92, 1993/94, 1997/98 (като Левски 1914), 1999/2000, 2001/02, 2002/03, 2004/05 и 2006/07 г.
три пъти носител на Суперкупата на България: 2005/06, 2007/08 и 2009/10 г.
носител на Купата на България (като второстепенен турнир): 1981/82 г. (като Левски-Спартак).
3 пъти носител на Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1983/84 (като Левски-Спартак), 1986/87 и 1987/88 г. (като Витоша).
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1969/70, 1976/77 (като Левски-Спартак) и 1986/87 г. (като Витоша).
два пъти четвъртфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Левски-Спартак) и 2005/06 г.

Левски (София)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
21.07.2018 20:45 1 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:0 Диема спорт
30.07.2018 20:30 2 кръг Д Черно море (Варна) 2:2 Диема спорт
05.08.2018 18:30 3 кръг Г Ботев (Враца) 2:0 Диема спорт
11.08.2018 21:00 4 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:1 Диема спорт
19.08.2018 18:15 5 кръг Д Септември (София) 2:0 Диема спорт
25.08.2018 18:45 6 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:1 Диема спорт
01.09.2018 21:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:0 Диема спорт
16.09.2018 20:00 8 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1 Диема спорт
21.09.2018 20:00 9 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:1 Диема спорт
29.09.2018 17:00 10 кръг Г ЦСКА (София) 1:0 Диема спорт
07.10.2018 19:15 11 кръг Д Славия 1913 (София) 2:0 Диема спорт
20.10.2018 20:00 12 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:- Диема спорт
26.10.2018 19:45 13 кръг Д Верея (Стара Загора) -:- Диема спорт
04.11.2018 15:00 14 кръг Д Ботев (Пловдив) -:- Диема спорт
10.11.2018 15:00 15 кръг Г Черно море (Варна) -:- Диема спорт
25.11.2018 17:30 16 кръг Д Ботев (Враца) -:- Диема спорт
01.12.2018 17:30 17 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:- Диема спорт
05.12.2018 17:30 18 кръг Г Септември (София) -:- Диема спорт
08.12.2018 17:30 19 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:- Диема спорт
15.12.2018 17:30 20 кръг Г Берое (Стара Загора) -:- Диема спорт
16.02.2019 21 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
23.02.2019 22 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
27.02.2019 23 кръг Д ЦСКА (София) -:-
02.03.2019 24 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
09.03.2019 25 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
16.03.2019 26 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Левски (София) 11 9 1 1 19:6 28
2 Лудогорец 1945 (Разград) 11 8 2 1 22:8 26
3 ЦСКА (София) 11 8 1 2 21:4 25
4 Берое (Стара Загора) 11 5 5 1 14:6 20
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 11 5 2 4 11:10 17
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
25.09.2018 16:00 - Г Атлетик (Куклен) 6:0 Диема спорт
Втори кръг (1/8 финали)
31.10.2018 16:00 - Г Черно море (Варна) -:- Диема спорт
Лига Европа
Дата Фаза Противник Рез.
Първи квалификационен кръг
11.07.2018 18:45 1-ви мач Г Вадуц (Вадуц, Лихтенщайн, 2швц) 0:1 Диема спорт
17.07.2018 18:45 реванш Д Вадуц (Вадуц, Лихтенщайн, 2швц) 3:2 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
20.06.2018 18:00 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) 4:0
27.06.2018 18:00 - Д Септември (София) 1:2
05.07.2018 18:30 - Д Олександрия (Олександрия, Укр, 1) 1:0
11.08.2018 19:43 - Д Милан (Милано, Италия, 1) анл. bTV Action
19.08.2018 19:43 - Д Бока Хуниорс (Буенос Айрес, Арж, 1) анл.
08.09.2018 18:00 - Д Радник (Сурдулица, Сърбия, 1) 1:0
13.10.2018 17:00 - Д Локомотив 1929 (София) 2:0

Левски (София)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
11.07.2018 10:30 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:7
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Д Септември (София) 0:4
17.08.2018 17:30 2 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 3:0
24.08.2018 17:30 3 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 7:1
31.08.2018 17:30 4 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
12.09.2018 17:00 5 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:3
16.09.2018 17:00 6 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2
22.09.2018 16:00 7 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 7:1
28.09.2018 15:30 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2
03.10.2018 15:30 9 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 3:1
07.10.2018 14:00 10 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:1
19.10.2018 15:30 11 кръг Г ЦСКА (София) -:-
26.10.2018 12 кръг Д Черно море (Варна) -:-
02.11.2018 13 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) -:-
09.11.2018 14 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
16.11.2018 15 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
23.02.2019 16 кръг Г Септември (София) -:-
02.03.2019 17 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
06.03.2019 18 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
09.03.2019 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
16.03.2019 20 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
30.03.2019 21 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
06.04.2019 22 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
13.04.2019 23 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
20.04.2019 24 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
27.04.2019 25 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
04.05.2019 26 кръг Д ЦСКА (София) -:-
11.05.2019 27 кръг Г Черно море (Варна) -:-
18.05.2019 28 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) -:-
25.05.2019 29 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
01.06.2019 30 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Берое (Стара Загора) 10 6 2 2 29:8 20
5 Ботев (Пловдив) 10 6 1 3 25:10 19
6 Левски (София) 10 6 0 4 27:15 18
7 ЦСКА (София) 10 5 3 2 17:7 18
8 Пирин (Благоевград) 10 5 0 5 13:15 15

Левски (София)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
16.10.2018 11:30 1-ви мач Д Ботев (Пловдив) 1:1
23.10.2018 14:00 реванш Г Ботев (Пловдив) -:-

Левски (София)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2018 17:30 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
09.09.2018 17:00 2 кръг Д Септември (София) 0:3
16.09.2018 17:00 3 кръг Г Левски Раковски (София) 5:0
23.09.2018 16:00 4 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 10:0
29.09.2018 15:30 5 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 2:0
09.10.2018 15:30 6 кръг Д ЦСКА (София) 3:2
14.10.2018 13:30 7 кръг Г Черно море (Варна) 3:1
21.10.2018 15:30 8 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
03.11.2018 9 кръг Д Сокол (Марково) -:-
07.11.2018 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
10.11.2018 11 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
14.11.2018 12 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
17.11.2018 13 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
24.11.2018 14 кръг Г Ботев (Враца) -:-
01.12.2018 15 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
02.03.2019 16 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
09.03.2019 17 кръг Г Септември (София) -:-
16.03.2019 18 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
30.03.2019 19 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
06.04.2019 20 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
10.04.2019 21 кръг Г ЦСКА (София) -:-
13.04.2019 22 кръг Д Черно море (Варна) -:-
20.04.2019 23 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
27.04.2019 24 кръг Г Сокол (Марково) -:-
04.05.2019 25 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
08.05.2019 26 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
11.05.2019 27 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
18.05.2019 28 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
25.05.2019 29 кръг Д Ботев (Враца) -:-
01.06.2019 30 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ЦСКА (София) 7 6 0 1 31:6 18
3 Септември (София) 7 6 0 1 23:12 18
4 Левски (София) 7 5 1 1 24:7 16
5 Славия 1913 (София) 7 5 0 2 14:6 15
6 Берое (Стара Загора) 7 5 0 2 16:10 15

Левски (София)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
16.10.2018 14:00 1-ви мач Д Берое (Стара Загора) 1:0
24.10.2018 14:00 реванш Г Берое (Стара Загора) -:-
ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона I
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2018 11:30 1 кръг Д Царско село 2015 (София) 4:1
16.09.2018 11:30 2 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
23.09.2018 11:30 3 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
30.09.2018 11:30 4 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
07.10.2018 11:30 5 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
14.10.2018 11:30 6 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 7 кръг
почива
28.10.2018 11:30 8 кръг Д Национал (София) -:-
04.11.2018 11:30 9 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
11.11.2018 11:30 10 кръг Д Миньор (Перник) -:-
18.11.2018 11:30 11 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 12 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 13 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 14 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 15 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 16 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 17 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Г Национал (София) -:-
- 20 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
- 21 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 22 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1 1 0 0 7:1 3
2 Левски (София) 1 1 0 0 4:1 3
3 Национал (София) 1 1 0 0 4:2 3
4 ЦСКА 1948 (София) 1 1 0 0 2:0 3
5 Локомотив 1929 (София) 1 1 0 0 3:2 3

Левски (София)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2018 10:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 5:0
09.09.2018 11:00 2 кръг Д Септември (София) 2:1
15.09.2018 16:00 3 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 0:1
23.09.2018 11:00 4 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 4:1
29.09.2018 11:00 5 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 5:0
07.10.2018 11:00 6 кръг Д ЦСКА (София) 1:2
14.10.2018 11:00 7 кръг Г Черно море (Варна) 2:0
21.10.2018 11:00 8 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
03.11.2018 9 кръг Д Национал (София) -:-
07.11.2018 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
10.11.2018 11 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
14.11.2018 12 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
17.11.2018 13 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
24.11.2018 14 кръг Г Ботев (Враца) -:-
01.12.2018 15 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
02.03.2019 16 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
09.03.2019 17 кръг Г Септември (София) -:-
16.03.2019 18 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
30.03.2019 19 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
06.04.2019 20 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
10.04.2019 21 кръг Г ЦСКА (София) -:-
13.04.2019 22 кръг Д Черно море (Варна) -:-
20.04.2019 23 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
27.04.2019 24 кръг Г Национал (София) -:-
04.05.2019 25 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
08.05.2019 26 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
11.05.2019 27 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
18.05.2019 28 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
25.05.2019 29 кръг Д Ботев (Враца) -:-
01.06.2019 30 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА (София) 7 5 2 0 18:6 17
2 Левски (София) 7 5 0 2 19:5 15
3 Берое (Стара Загора) 7 4 3 0 15:5 15
4 Ботев (Пловдив) 7 4 2 1 20:3 14
5 Лудогорец 1945 (Разград) 7 4 2 1 15:6 14

Левски (София)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
17.10.2018 14:00 1-ви мач Д Септември (София) -:-
24.10.2018 11:00 реванш Г Септември (София) -:-


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Георги Аспарухов"

Стадион "Георги Аспарухов" -
известен и като “Герена”
(в район “Подуяне”)
капацитет: 29 200 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия:03 сезона
"А" група:70 сезона
"Б" група: -

Последните 10 сезона

2017/2018 Първа лига 3 място
2016/2017 Първа лига 3 място
2015/2016 "А" група 2 място
2014/2015 "А" група 7 място
2013/2014 "А" група 5 място
2012/2013 "А" група 2 място
2011/2012 "А" група 3 място
2010/2011 "А" група 2 място
2009/2010 "А" група 3 място
2008/2009 "А" група 1 място

Месечна ранглиста

Интернет страници