Левски (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 24 май 1914 г.

Имена: Левски (от учредяването си до 1944 г.), ПСК Левски (от 20 октомври 1944 г. - след обединение с Пощенски спортен клуб), Левски (от 1946 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Левски (от 1957 до 1969 г.), Левски-Спартак (от 1969 г. - след обединение със столичния Спартак и Спортист, физкултурно дружество учредено през 14 октомври 1960 г. в района на Металургичния комбинат - Кремиковци). През 1985 г. на основата на дружеството за физическа култура и спорт Левски-Спартак се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. На 17 юли 1985 г. той е преименуван на Витоша, а в края на 1989 г. - отново на Левски-Спартак. През същия сезон си възвръща своето традиционно име - Левски. В периода от 1991 до 1999 г. след названието си добавя - 1914.

Клубни цветове: син и жълт.

Прозвище: “сините”.

Адрес: София 1000, ул. ”Леге” 15.
Телефон: (+359 2) 9892156.
E-mail: office@levski.bg.

Клубни върхове:
второ място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
26 пъти шампион на България: 1933, 1937, 1942, 1946, 1947, 1948/49 (като Левски), 1950, 1953 (като Динамо), 1964/65, 1967/68 (като Левски), 1969/70, 1973/74, 1976/77, 1978/79, 1983/84, 1984/85 (като Левски-Спартак), 1987/88 (като Витоша), 1992/93, 1993/94, 1994/95 (като Левски 1914), 1999/2000, 2000/01, 2001/02, 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
27 пъти носител на Националната купа: 3 пъти на Царската купа - 1933 и 1937 (в качеството си на държавен първенец) и 1942 г., 13 пъти на Купата на Съветската армия - 1946, 1947, 1948/49 (като Левски), 1950, 1956 (като Динамо), 1957, 1958/59, 1966/67 (като Левски), 1969/70, 1970/71, 1975/76, 1976/77 и 1978/79 г. (като Левски-Спартак) и 11 пъти на Купата на България - 1983/84 (като Левски-Спартак), 1985/86 (като Витоша), 1990/91 (като Левски), 1991/92, 1993/94, 1997/98 (като Левски 1914), 1999/2000, 2001/02, 2002/03, 2004/05 и 2006/07 г.
три пъти носител на Суперкупата на България: 2005/06, 2007/08 и 2009/10 г.
носител на Купата на България (като второстепенен турнир): 1981/82 г. (като Левски-Спартак).
3 пъти носител на Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1983/84 (като Левски-Спартак), 1986/87 и 1987/88 г. (като Витоша).
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1969/70, 1976/77 (като Левски-Спартак) и 1986/87 г. (като Витоша).
два пъти четвъртфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Левски-Спартак) и 2005/06 г.

Левски (София)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
15.07.2019 20:30 1 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 4:1 Диема спорт
21.07.2019 21:00 2 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:0 Диема спорт
29.07.2019 18:45 3 кръг Д Ботев (Пловдив) 3:1 Диема спорт
05.08.2019 21:00 4 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:0 Диема спорт
10.08.2019 20:30 5 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:3 Диема спорт
17.08.2019 20:30 6 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:0 Диема спорт
24.08.2019 20:30 7 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:- Диема спорт
01.09.2019 17:45 8 кръг Г ЦСКА (София) -:- Диема спорт
14.09.2019 9 кръг Д Черно море (Варна) -:-
21.09.2019 10 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
28.09.2019 11 кръг Д Ботев (Враца) -:-
05.10.2019 12 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
19.10.2019 13 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
26.10.2019 14 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
02.11.2019 15 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
09.11.2019 16 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
23.11.2019 17 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
30.11.2019 18 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
07.12.2019 19 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
14.12.2019 20 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
15.02.2020 21 кръг Д ЦСКА (София) -:-
22.02.2020 22 кръг Г Черно море (Варна) -:-
29.02.2020 23 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
04.03.2020 24 кръг Г Ботев (Враца) -:-
07.03.2020 25 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
14.03.2020 26 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 6 4 2 0 11:4 14
2 Левски (София) 6 4 1 1 14:5 13
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 6 4 1 1 17:10 13
4 Берое (Стара Загора) 7 4 0 3 14:11 12
5 ЦСКА (София) 6 3 2 1 9:8 11
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
25.09.2019 - Г Лато (Алеково)/Спартак (Вн) -:-
Лига Европа
Дата Фаза Противник Рез.
Първи квалификационен кръг
11.07.2019 19:30 1-ви мач Г Ружомберок (Ружомберок, Словакия, 1) 2:0 Диема спорт
18.07.2019 19:30 реванш Д Ружомберок (Ружомберок, Словакия, 1) 2:0 Диема спорт
Втори квалификационен кръг
25.07.2019 18:30 1-ви мач Г АЕК (Ларнака, Кипър, 1) 0:3 Диема спорт
01.08.2019 19:30 реванш Д АЕК (Ларнака, Кипър, 1) 0:4 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
23.06.2019 18:00 - Д Ред Бул Брагантино (С.Пауло, Брз, 2) 0:1 Диема спорт
25.06.2019 19:00 - Д Зенит (Санкт Петербург, Русия, 1) 0:1 Диема спорт
01.07.2019 18:00 - Д Тюркгюджю Атаспор (Мюнхен, Гер, 4) 0:4 Диема спорт
02.07.2019 19:30 - Д Йънг Бойс (Берн, Швейцария, 1) 1:1 Диема спорт
10.07.2019 18:00 - Г Миньор (Перник) 1:4

Левски (София)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
20.07.2019 11:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:0
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
10.08.2019 17:00 1 кръг Г Пирин (Благоевград) 4:0
14.08.2019 18:00 2 кръг Д ЦСКА (София) 2:0
23.08.2019 18:00 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 4:1
30.08.2019 18:00 4 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
07.09.2019 5 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
14.09.2019 6 кръг Г Черно море (Варна) -:-
21.09.2019 7 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
28.09.2019 8 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
03.10.2019 9 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
19.10.2019 10 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
26.10.2019 11 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
02.11.2019 12 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
23.11.2019 13 кръг Д Септември (София) -:-
30.11.2019 14 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
07.12.2019 15 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
22.02.2020 16 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
29.02.2020 17 кръг Г ЦСКА (София) -:-
07.03.2020 18 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
11.03.2020 19 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
14.03.2020 20 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
21.03.2020 21 кръг Д Черно море (Варна) -:-
04.04.2020 22 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
11.04.2020 23 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
16.04.2020 24 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
25.04.2020 25 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
02.05.2020 26 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
09.05.2020 27 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
16.05.2020 28 кръг Г Септември (София) -:-
23.05.2020 29 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
30.05.2020 30 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Левски (София) 3 3 0 0 10:1 9
2 Берое (Стара Загора) 3 2 1 0 8:2 7
3 Царско село 2015 (София) 3 2 0 1 5:4 6
4 ЦСКА (София) 3 2 0 1 12:2 6
5 Ботев (Пловдив) 3 2 0 1 6:2 6

Левски (София)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
24.08.2019 11:30 1 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 4:1
01.09.2019 14:00 2 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
08.09.2019 14:00 3 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
15.09.2019 14:00 4 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
22.09.2019 14:00 5 кръг Д Септември (София) -:-
29.09.2019 14:00 6 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
06.10.2019 14:00 7 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
13.10.2019 14:00 8 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
20.10.2019 14:00 9 кръг Д Миньор (Перник) -:-
25.10.2019 14:00 10 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
03.11.2019 14:00 11 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
10.11.2019 14:00 12 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
17.11.2019 14:00 13 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
24.11.2019 14:00 14 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
01.12.2019 14:00 15 кръг Г Барокко (София) -:-
- 16 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 17 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 18 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 19 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 20 кръг Г Септември (София) -:-
- 21 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 22 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 23 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 24 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 25 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 26 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 27 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
- 28 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 29 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
- 30 кръг Д Барокко (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Левски (София) 1 1 0 0 4:1 3
2 Барокко (София) - 0 0 0 0:0 0
2 Беласица (Петрич) - 0 0 0 0:0 0
2 Ботев 57 СОУ (София) - 0 0 0 0:0 0
2 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - 0 0 0 0:0 0

Левски (София)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
24.08.2019 17:30 1 кръг Г Сокол (Марково) -:-
28.08.2019 10:30 2 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
11.09.2019 3 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
14.09.2019 4 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
18.09.2019 5 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
21.09.2019 6 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
28.09.2019 7 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
05.10.2019 8 кръг Г Черно море (Варна) -:-
12.10.2019 9 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
26.10.2019 10 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
02.11.2019 11 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
09.11.2019 12 кръг Г ЦСКА (София) -:-
16.11.2019 13 кръг Д Септември (София) -:-
23.11.2019 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
30.11.2019 15 кръг Д Национал (София) -:-
22.02.2020 16 кръг Д Сокол (Марково) -:-
29.02.2020 17 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
04.03.2020 18 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
07.03.2020 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
14.03.2020 20 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
18.03.2020 21 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
21.03.2020 22 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
04.04.2020 23 кръг Д Черно море (Варна) -:-
16.04.2020 24 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
25.04.2020 25 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
02.05.2020 26 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
09.05.2020 27 кръг Д ЦСКА (София) -:-
16.05.2020 28 кръг Г Септември (София) -:-
23.05.2020 29 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
30.05.2020 30 кръг Г Национал (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Дунав 2010 (Русе) - 0 0 0 0:0 0
5 Етър ВТ (Велико Търново) - 0 0 0 0:0 0
5 Левски (София) - 0 0 0 0:0 0
5 Левски Раковски (София) - 0 0 0 0:0 0
5 Национал (София) - 0 0 0 0:0 0

Левски (София)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
24.08.2019 09:30 1 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 10:0
01.09.2019 11:30 2 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
08.09.2019 11:30 3 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
15.09.2019 11:30 4 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
22.09.2019 11:30 5 кръг Д Олимпиец (София) -:-
29.09.2019 11:30 6 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
06.10.2019 11:30 7 кръг Д Национал (София) -:-
13.10.2019 11:30 8 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
20.10.2019 11:30 9 кръг Д ЦСКА (София) -:-
25.10.2019 11:30 10 кръг Г Витоша 13 (София) -:-
03.11.2019 11:30 11 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
10.11.2019 11:30 12 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
17.11.2019 11:30 13 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
24.11.2019 11:30 14 кръг Д Септември (София) -:-
01.12.2019 11:30 15 кръг Г Барокко (София) -:-
- 16 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 17 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 18 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 19 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 20 кръг Г Олимпиец (София) -:-
- 21 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 22 кръг Г Национал (София) -:-
- 23 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 24 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 25 кръг Д Витоша 13 (София) -:-
- 26 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
- 27 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
- 28 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 29 кръг Г Септември (София) -:-
- 30 кръг Д Барокко (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Левски (София) 1 1 0 0 10:0 3
2 Барокко (София) - 0 0 0 0:0 0
2 Ботев 57 СОУ (София) - 0 0 0 0:0 0
2 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - 0 0 0 0:0 0
2 Витоша 13 (София) - 0 0 0 0:0 0

Левски (София)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
24.08.2019 11:30 1 кръг Г Витоша 13 (София) 6:0
28.08.2019 12:30 2 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
11.09.2019 3 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
14.09.2019 4 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
18.09.2019 5 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
21.09.2019 6 кръг Г Асти АБ (Хасково) -:-
28.09.2019 7 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
05.10.2019 8 кръг Г Черно море (Варна) -:-
12.10.2019 9 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
26.10.2019 10 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
02.11.2019 11 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
09.11.2019 12 кръг Г ЦСКА (София) -:-
16.11.2019 13 кръг Д Септември (София) -:-
23.11.2019 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
30.11.2019 15 кръг Д Национал (София) -:-
22.02.2020 16 кръг Д Витоша 13 (София) -:-
29.02.2020 17 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) -:-
04.03.2020 18 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
07.03.2020 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
14.03.2020 20 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
18.03.2020 21 кръг Д Асти АБ (Хасково) -:-
21.03.2020 22 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
04.04.2020 23 кръг Д Черно море (Варна) -:-
16.04.2020 24 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
25.04.2020 25 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
02.05.2020 26 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
09.05.2020 27 кръг Д ЦСКА (София) -:-
16.05.2020 28 кръг Г Септември (София) -:-
23.05.2020 29 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
30.05.2020 30 кръг Г Национал (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Левски (София) 1 1 0 0 6:0 3
2 Национал (София) 1 1 0 0 2:0 3
2 ЦСКА (София) 1 1 0 0 2:0 3
4 Ботев (Пловдив) 1 1 0 0 3:2 3
5 Черно море (Варна) 1 1 0 0 2:1 3


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Георги Аспарухов"

Стадион "Георги Аспарухов" -
известен и като “Герена”
(в район “Подуяне”)
капацитет: 29 200 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия:03 сезона
"А" група:71 сезона
"Б" група: -

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 61.011 5
април 2019 46.454 8
март 2019 62.681 2
ноември 2018 41.702 10
октомври 2018 61.120 4
септември 2018 75.251 1
май 2018 68.081 3
април 2018 78.631 2
март 2018 51.754 4
ноември 2017 61.837 4
октомври 2017 61.212 2
септември 2017 54.333 6
август 2017 72.769 3
май 2017 39.902 10
април 2017 58.535 4
март 2017 39.841 9
ноември 2016 59.501 4
октомври 2016 52.822 6
септември 2016 67.018 2
август 2016 72.040 1
май 2016 44.444 4
април 2016 87.157 1
март 2016 51.509 3
ноември 2015 55.977 5
октомври 2015 83.857 1
август 2015 45.958 7
май 2015 53.598 6
април 2015 64.889 3
март 2015 51.984 6
декември 2014 36.719 10
октомври 2014 58.971 3
септември 2014 42.571 8
май 2014 85.940 2
април 2014 26.294 18
март 2014 45.961 6
декември 2013 74.727 1
ноември 2013 46.666 7
септември 2013 43.149 8
август 2013 38.456 12
май 2013 62.204 1
април 2013 74.058 1
март 2013 45.584 10
ноември 2012 51.045 5
октомври 2012 45.634 6
септември 2012 72.429 2
май 2012 55.480 4
април 2012 42.573 9
март 2012 51.291 4
ноември 2011 78.630 1
октомври 2011 22.337 26
септември 2011 65.179 2
август 2011 45.248 6
май 2011 60.719 3
април 2011 78.393 1
март 2011 53.875 5
ноември 2010 76.970 1
октомври 2010 40.273 9
септември 2010 63.627 1
август 2010 58.832 2
всички

Интернет страници