Левски (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 24 май 1914 г.

Имена: Левски (от учредяването си до 1944 г.), ПСК Левски (от 20 октомври 1944 г. - след обединение с Пощенски спортен клуб), Левски (от 1946 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Левски (от 1957 до 1969 г.), Левски-Спартак (от 1969 г. - след обединение със столичния Спартак и Спортист, физкултурно дружество учредено през 14 октомври 1960 г. в района на Металургичния комбинат - Кремиковци). През 1985 г. на основата на дружеството за физическа култура и спорт Левски-Спартак се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. На 17 юли 1985 г. той е преименуван на Витоша, а в края на 1989 г. - отново на Левски-Спартак. През същия сезон си възвръща своето традиционно име - Левски. В периода от 1991 до 1999 г. след названието си добавя - 1914.

Клубни цветове: син и жълт.

Прозвище: “сините”.

Адрес: София 1000, ул. ”Леге” 15.
Телефон: (+359 2) 9892156.
E-mail: office@levski.bg.

Клубни върхове:
второ място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
26 пъти шампион на България: 1933, 1937, 1942, 1946, 1947, 1948/49 (като Левски), 1950, 1953 (като Динамо), 1964/65, 1967/68 (като Левски), 1969/70, 1973/74, 1976/77, 1978/79, 1983/84, 1984/85 (като Левски-Спартак), 1987/88 (като Витоша), 1992/93, 1993/94, 1994/95 (като Левски 1914), 1999/2000, 2000/01, 2001/02, 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
27 пъти носител на Националната купа: 3 пъти на Царската купа - 1933 и 1937 (в качеството си на държавен първенец) и 1942 г., 13 пъти на Купата на Съветската армия - 1946, 1947, 1948/49 (като Левски), 1950, 1956 (като Динамо), 1957, 1958/59, 1966/67 (като Левски), 1969/70, 1970/71, 1975/76, 1976/77 и 1978/79 г. (като Левски-Спартак) и 11 пъти на Купата на България - 1983/84 (като Левски-Спартак), 1985/86 (като Витоша), 1990/91 (като Левски), 1991/92, 1993/94, 1997/98 (като Левски 1914), 1999/2000, 2001/02, 2002/03, 2004/05 и 2006/07 г.
три пъти носител на Суперкупата на България: 2005/06, 2007/08 и 2009/10 г.
носител на Купата на България (като второстепенен турнир): 1981/82 г. (като Левски-Спартак).
3 пъти носител на Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1983/84 (като Левски-Спартак), 1986/87 и 1987/88 г. (като Витоша).
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1969/70, 1976/77 (като Левски-Спартак) и 1986/87 г. (като Витоша).
два пъти четвъртфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Левски-Спартак) и 2005/06 г.

Левски (София)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
06.09.2017 20:30 1 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:0 Диема спорт
23.07.2017 21:00 2 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0 Диема спорт
30.07.2017 21:00 3 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:0 Диема спорт
05.08.2017 18:45 4 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:2 Диема спорт
13.08.2017 21:00 5 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:0 Диема спорт
18.08.2017 21:00 6 кръг Г Пирин (Благоевград) 3:0 Диема спорт
26.08.2017 21:00 7 кръг Д Славия 1913 (София) 4:0 Диема спорт
10.09.2017 20:00 8 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2 Диема спорт
15.09.2017 20:00 9 кръг Д Септември (София) 2:0 Диема спорт
25.09.2017 20:00 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0 Диема спорт
01.10.2017 17:30 11 кръг Д Черно море (Варна) 1:0 Диема спорт
15.10.2017 17:30 12 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:0 Диема спорт
21.10.2017 16:00 13 кръг Д ЦСКА (София) 2:2 Диема спорт
29.10.2017 18:15 14 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:- Диема спорт
04.11.2017 17:30 15 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:- Диема спорт
19.11.2017 17:30 16 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:- Диема спорт
25.11.2017 17 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
29.11.2017 18 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
02.12.2017 19 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
09.12.2017 20 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
17.02.2018 21 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
24.02.2018 22 кръг Г Септември (София) -:-
28.02.2018 23 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
03.03.2018 24 кръг Г Черно море (Варна) -:-
10.03.2018 25 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
17.03.2018 26 кръг Г ЦСКА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 12 9 3 0 27:6 30
2 ЦСКА (София) 13 8 4 1 32:10 28
3 Левски (София) 13 7 4 2 18:6 25
4 Ботев (Пловдив) 13 6 3 4 24:18 21
5 Берое (Стара Загора) 13 5 5 3 14:12 20
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
19.09.2017 19:00 - Г Ботев (Гълъбово) 1:0 Диема спорт
Втори кръг (1/8 финали)
25.10.2017 18:00 - Г Монтана 1921 (Монтана) -:- Диема спорт
Лига Европа
Дата Фаза Противник Рез.
Първи квалификационен кръг
29.06.2017 20:00 1-ви мач Д Сутиеска (Никшич, Черна гора, 1) 3:1 Диема спорт
06.07.2017 21:30 реванш Г Сутиеска (Никшич, Черна гора, 1) 0:0 Диема спорт
Втори квалификационен кръг
13.07.2017 21:30 1-ви мач Г Хайдук (Сплит, Хърватия, 1) 0:1 Диема спорт 2
20.07.2017 20:00 реванш Д Хайдук (Сплит, Хърватия, 1) 1:2 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
20.06.2017 17:00 - Д Черно море (Варна) 0:1
23.06.2017 18:30 - Д Радник (Сурдулица, Сърбия, 1) 1:0
09.08.2017 20:00 - Д Сливнишки герой (Сливница) 1:3
08.10.2017 17:00 - Д Ботев (Враца) 1:0

Левски Раковски (София)

"А" ОФГ София (столица) - южна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2017 17:00 1 кръг Д Железница (Железница) 2:0
17.09.2017 17:00 2 кръг Г Урвич 1960 (Долни Пасарел) 5:1
24.09.2017 17:00 3 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) 3:2
01.10.2017 16:00 4 кръг Г Обеля (кв.Обеля, София) 3:1
08.10.2017 16:00 5 кръг Д Академик 1947 (София) 5:2
15.10.2017 16:00 6 кръг Г Витоша II (Бистрица) 1:2
22.10.2017 16:00 7 кръг Д Гранит (Владая) 3:0
28.10.2017 15:00 8 кръг Г Искър (Герман) анл.
- 9 кръг
почива
12.11.2017 14:30 10 кръг Д Люлин (кв.Люлин, София) -:-
19.11.2017 14:00 11 кръг Г Урвич (Панчарево) -:-
- 12 кръг Г Железница (Железница) -:-
- 13 кръг Д Урвич 1960 (Долни Пасарел) -:-
- 14 кръг Г Орловец 2015 (Кокаляне) -:-
- 15 кръг Д Обеля (кв.Обеля, София) -:-
- 16 кръг Г Академик 1947 (София) -:-
- 17 кръг Д Витоша II (Бистрица) -:-
- 18 кръг Г Гранит (Владая) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг
почива
- 21 кръг Г Люлин (кв.Люлин, София) -:-
- 22 кръг Д Урвич (Панчарево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Левски Раковски (София) 7 6 0 1 22:8 18
2 Витоша II (Бистрица) 5 5 0 0 23:8 15
3 Железница (Железница) 6 4 1 1 25:9 13
4 Урвич (Панчарево) 5 4 1 0 17:4 13
5 Люлин (кв.Люлин, София) 7 3 1 3 14:12 10

Левски (София)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
08.07.2017 18:00 - Д Миньор (Перник) 3:4
18.07.2017 18:00 - Г Оборище (Панагюрище) 1:4
22.07.2017 11:00 - Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:7
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1
27.08.2017 18:00 3 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:1
02.09.2017 17:30 4 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
10.09.2017 16:00 5 кръг Д Ботев (Враца) 4:0
17.09.2017 16:00 6 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 6:1
23.09.2017 16:00 7 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 2:1
01.10.2017 16:00 8 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
12.10.2017 15:30 9 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 4:0
15.10.2017 15:30 10 кръг Г Септември (София) 4:0
18.10.2017 15:00 11 кръг Д ЦСКА (София) 1:0
22.10.2017 15:00 12 кръг Г Черно море (Варна) 0:1
28.10.2017 14:00 13 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
18.11.2017 14:00 14 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
26.11.2017 14:00 15 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
24.02.2018 16 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
03.03.2018 17 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
10.03.2018 18 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
17.03.2018 19 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
24.03.2018 20 кръг Г Ботев (Враца) -:-
31.03.2018 21 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
07.04.2018 22 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
12.04.2018 23 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
14.04.2018 24 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
21.04.2018 25 кръг Д Септември (София) -:-
28.04.2018 26 кръг Г ЦСКА (София) -:-
05.05.2018 27 кръг Д Черно море (Варна) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
19.05.2018 29 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
27.05.2018 30 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черно море (Варна) 12 9 0 3 30:10 27
2 Левски (София) 12 8 2 2 26:6 26
3 ЦСКА (София) 12 8 2 2 20:8 26
4 Ботев (Пловдив) 12 7 2 3 26:11 23
5 Лудогорец 1945 (Разград) 11 6 4 1 29:9 22

Левски (София)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
04.08.2017 18:00 - Д Чепинец (Велинград) 2:3
ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 14:00 1-ви мач Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
09.11.2017 14:00 реванш Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Финали
- -
почива
Югозападна България / Финали
- -
почива
ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 7:0
08.09.2017 16:00 2 кръг Г Барокко (София) 2:1
- 3 кръг
почива
20.09.2017 13:30 4 кръг Д Беласица (Петрич) 6:0
24.09.2017 17:00 5 кръг Г ДИТ Спорт (София) 5:0
30.09.2017 16:00 6 кръг Д Оборище (Панагюрище) 8:0
05.10.2017 16:00 7 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:0
09.10.2017 13:30 8 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:0
13.10.2017 16:00 9 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 5:0
19.10.2017 16:00 10 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
22.10.2017 16:00 11 кръг Г Септември (Симитли) -:-
29.10.2017 14:00 12 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
05.11.2017 14:00 13 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
09.11.2017 14:00 14 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
12.11.2017 12:30 15 кръг Г Септември (София) -:-
19.11.2017 14:00 16 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
23.11.2017 14:00 17 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
26.11.2017 14:00 18 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
03.12.2017 14:00 19 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 20 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 21 кръг Д Барокко (София) -:-
- 22 кръг
почива
- 23 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 24 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
- 25 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
- 26 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 27 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 28 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 29 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 30 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 31 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
- 32 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 33 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 34 кръг Д Септември (София) -:-
- 35 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 36 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 37 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 38 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Царско село 2015 (София) 10 7 1 2 23:10 22
3 Ботев 57 СОУ (София) 10 7 0 3 23:7 21
4 Левски (София) 8 6 1 1 31:2 19
5 Миньор (Перник) 10 6 0 4 19:19 18
6 Чавдар (Етрополе) 9 5 2 2 17:9 17

Левски Раковски (София)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Г Миньор (Перник) 4:1
08.09.2017 17:00 2 кръг Д Септември (Симитли) 1:1
17.09.2017 17:00 3 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 4:0
- 4 кръг
почива
24.09.2017 14:30 5 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:2
01.10.2017 16:00 6 кръг Г Септември (София) 2:2
05.10.2017 16:00 7 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
08.10.2017 16:00 8 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:5
13.10.2017 14:00 9 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 0:2
19.10.2017 16:00 10 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
22.10.2017 13:30 11 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
29.10.2017 14:00 12 кръг Г Барокко (София) -:-
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Левски (София) -:-
09.11.2017 14:00 14 кръг Г Беласица (Петрич) анл.
12.11.2017 12:30 15 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
19.11.2017 14:00 16 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
23.11.2017 14:00 17 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
26.11.2017 14:00 18 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
03.12.2017 14:00 19 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 20 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 21 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 22 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 25 кръг Д Септември (София) -:-
- 26 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 27 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 28 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 29 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
- 30 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 31 кръг Д Барокко (София) -:-
- 32 кръг Г Левски (София) -:-
- 33 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 34 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 35 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 36 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 37 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 38 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 9 4 3 2 11:9 15
10 Вихрен 1925 (Сандански) 9 4 2 3 19:17 14
11 Левски Раковски (София) 9 3 2 4 12:14 11
12 ДИТ Спорт (София) 8 3 0 5 20:23 9
13 Хебър 1918 (Пазарджик) 9 2 3 4 8:11 9

Левски Раковски (София)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Г Черно море (Варна) -:-
08.11.2017 11:00 реванш Д Черно море (Варна) -:-
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Финали
- -
почива
Югозападна България / Финали
- -
почива

Левски (София)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2017 10:30 1 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:0
27.08.2017 10:30 2 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
30.08.2017 17:30 3 кръг Г ЦСКА (София) 1:2
27.09.2017 16:00 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 3:2
10.09.2017 16:00 5 кръг Г Сокол (Марково) 2:2
16.09.2017 16:00 6 кръг Д Пирин (Благоевград) 5:0
23.09.2017 10:30 7 кръг Г Черно море (Варна) 1:1
01.10.2017 10:30 8 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
19.10.2017 15:00 9 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 4:0
01.11.2017 14:00 10 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
22.10.2017 15:00 11 кръг Д Левски Раковски (София) 2:0
28.10.2017 14:00 12 кръг Г Септември (София) -:-
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
11.11.2017 14:00 14 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
18.11.2017 14:00 15 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
24.02.2018 16 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
03.03.2018 17 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
10.03.2018 18 кръг Д ЦСКА (София) -:-
17.03.2018 19 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
24.03.2018 20 кръг Д Сокол (Марково) -:-
31.03.2018 21 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
07.04.2018 22 кръг Д Черно море (Варна) -:-
12.04.2018 23 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
14.04.2018 24 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
21.04.2018 25 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
28.04.2018 26 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
05.05.2018 27 кръг Д Септември (София) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
19.05.2018 29 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
27.05.2018 30 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Ботев (Пловдив) 10 8 1 1 40:7 25
3 Черно море (Варна) 11 8 1 2 29:17 25
4 Левски (София) 10 7 2 1 22:7 23
5 Сокол (Марково) 11 5 4 2 15:16 19
6 Славия 1913 (София) 11 5 2 4 24:20 17

Левски (София)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 14:00 1-ви мач Г Локомотив 1929 (София) -:-
08.11.2017 14:00 реванш Д Локомотив 1929 (София) -:-
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Първи кръг
- -
почива
Област София (столица) / Финали
20.09.2017 17:00 - Д ЦСКА (София) 2:0
Югозападна България / Финали
03.10.2017 15:00 - Д Металург 1957 (Перник) 9:1
ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2017 11:30 1 кръг Г Локомотив 1929 (София) 2:1
10.09.2017 11:30 2 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 4:0
17.09.2017 11:30 3 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
24.09.2017 11:30 4 кръг Д Чепинец (Велинград) 6:1
01.10.2017 11:30 5 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 1:2
08.10.2017 11:30 6 кръг Г Барокко (София) 1:0
15.10.2017 11:30 7 кръг Д ЦСКА (София) 0:3
22.10.2017 11:30 8 кръг Г Миньор (Перник) -:-
29.10.2017 11:30 9 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
01.11.2017 11:30 10 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
05.11.2017 11:30 11 кръг Д Ферион (София) -:-
12.11.2017 10:30 12 кръг Г Септември (София) -:-
19.11.2017 11:30 13 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
26.11.2017 11:30 14 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
03.12.2017 11:30 15 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 16 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
- 17 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 18 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 19 кръг Г Чепинец (Велинград) -:-
- 20 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 21 кръг Д Барокко (София) -:-
- 22 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 23 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 24 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 25 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 26 кръг Г Ферион (София) -:-
- 27 кръг Д Септември (София) -:-
- 28 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 29 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 30 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Ботев 57 СОУ (София) 7 4 1 2 14:13 13
6 Септември (София) 7 4 1 2 22:9 13
7 Левски (София) 7 4 1 2 14:7 13
8 Барокко (София) 7 4 1 2 21:8 13
9 Локомотив 1929 (София) 7 3 0 4 21:17 9

Левски Раковски (София)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
19.08.2017 18:00 1 кръг Г Славия 1913 (София) 1:4
27.08.2017 10:30 2 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:0
30.08.2017 17:30 3 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
27.09.2017 16:00 4 кръг Д ЦСКА (София) 0:4
10.09.2017 10:30 5 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:4
16.09.2017 16:00 6 кръг Д Сокол (Марково) 0:1
23.09.2017 10:30 7 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:1
01.10.2017 10:30 8 кръг Д Черно море (Варна) 1:3
08.10.2017 10:30 9 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
14.10.2017 15:30 10 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:1
22.10.2017 15:00 11 кръг Г Левски (София) 0:2
28.10.2017 14:00 12 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Септември (София) -:-
11.11.2017 14:00 14 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
18.11.2017 14:00 15 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
24.02.2018 16 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
03.03.2018 17 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
10.03.2018 18 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
17.03.2018 19 кръг Г ЦСКА (София) -:-
24.03.2018 20 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
31.03.2018 21 кръг Г Сокол (Марково) -:-
07.04.2018 22 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
12.04.2018 23 кръг Г Черно море (Варна) -:-
14.04.2018 24 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
21.04.2018 25 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
28.04.2018 26 кръг Д Левски (София) -:-
05.05.2018 27 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Септември (София) -:-
19.05.2018 29 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
27.05.2018 30 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Монтана 1921 (Монтана) 11 2 4 5 8:22 10
13 Етър ВТ (Велико Търново) 10 1 3 6 12:23 6
14 Пирин (Благоевград) 11 1 3 7 7:21 6
15 Левски Раковски (София) 11 1 2 8 5:25 5
16 Марек 1915 (Дупница) 11 0 0 11 1:48 0

Левски Раковски (София)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 14:00 1-ви мач Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
08.11.2017 14:00 реванш Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Първи кръг
- -
почива
Област София (столица) / Финали
20.09.2017 17:00 - Д Септември (София) 1:0
Югозападна България / Финали
05.10.2017 13:30 - Д Миньор (Перник) 3:0
ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 11:30 1 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:3
10.09.2017 11:30 2 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:1
17.09.2017 11:30 3 кръг Д Ферион (София) 3:0
24.09.2017 11:30 4 кръг Г Септември (София) 0:2
01.10.2017 13:00 5 кръг Д Барокко (София) 0:1
08.10.2017 11:30 6 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:3
15.10.2017 11:30 7 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 1:1
22.10.2017 11:00 8 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
29.10.2017 11:30 9 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
01.11.2017 11:30 10 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
05.11.2017 11:30 11 кръг Г Чепинец (Велинград) -:-
12.11.2017 10:30 12 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
19.11.2017 11:30 13 кръг Г Левски (София) -:-
26.11.2017 11:30 14 кръг Д ЦСКА (София) -:-
03.12.2017 11:30 15 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 16 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 17 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 18 кръг Г Ферион (София) -:-
- 19 кръг Д Септември (София) -:-
- 20 кръг Г Барокко (София) -:-
- 21 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 22 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 23 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 24 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 25 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 26 кръг Д Чепинец (Велинград) -:-
- 27 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 28 кръг Д Левски (София) -:-
- 29 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 30 кръг Д Миньор (Перник) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Локомотив 1929 (София) 7 3 0 4 21:17 9
10 Велбъжд (Кюстендил) 7 3 0 4 13:12 9
11 Левски Раковски (София) 7 2 1 4 10:11 7
12 Пирин 2001 (Благоевград) 7 1 3 3 10:11 6
13 Хебър 1918 (Пазарджик) 7 1 1 5 7:19 4

Левски (София)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2017 15:00 1 кръг Г ДИТ Спорт (София) 3:0
09.09.2017 11:00 2 кръг Д Пирин (Благоевград) 7:0
13.09.2017 11:00 3 кръг Г ЦСКА (София) 4:1
16.09.2017 11:00 4 кръг Д Чавдар (Етрополе) 4:2
22.09.2017 11:00 5 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 9:0
30.09.2017 11:00 6 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 16:0
04.10.2017 11:00 7 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 5:0
07.10.2017 11:00 8 кръг Д Царско село 2015 (София) 10:0
14.10.2017 11:00 9 кръг Г Славия 1913 (София) 4:1
- 10 кръг
почива
25.10.2017 11:00 11 кръг Д Септември (София) -:-
28.10.2017 11:00 12 кръг Г Миньор (Перник) -:-
04.11.2017 11:00 13 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
11.11.2017 11:00 14 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
18.11.2017 11:00 15 кръг Д Витоша (Бистрица) -:-
25.11.2017 11:00 16 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
02.12.2017 11:00 17 кръг Д Национал (София) -:-
- 18 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
- 19 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 20 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 21 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 22 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 23 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 24 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 25 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 26 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 27 кръг
почива
- 28 кръг Г Септември (София) -:-
- 29 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 30 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 31 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 32 кръг Г Витоша (Бистрица) -:-
- 33 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
- 34 кръг Г Национал (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Левски (София) 9 9 0 0 62:4 27
2 ЦСКА (София) 10 9 0 1 55:11 27
3 ДИТ Спорт (София) 9 8 0 1 31:6 24
4 Чавдар (Етрополе) 10 6 1 3 23:17 19
5 Славия 1913 (София) 9 6 0 3 39:11 18

Левски (София)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
18.10.2017 11:00 1-ви мач Г Ботев (Враца) 8:1
25.10.2017 11:00 реванш Д Ботев (Враца) -:-
Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Първи кръг
- -
почива
Област София (столица) / Финали
27.09.2017 17:00 - Г Славия 1913 (София) 4:0
Югозападна България / Финали
04.10.2017 16:00 - Г Марек 1915 (Дупница) 10:0
Деца "Б": София (столица) - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2017 10:00 1 кръг Д Локомотив 1929 (София) 12:0
09.09.2017 10:00 2 кръг Г Чавдар (Етрополе) 6:1
17.09.2017 09:30 3 кръг Д Славия 1913 (София) 7:0
24.09.2017 09:30 4 кръг Г Витоша 13 (София) 3:0
01.10.2017 13:30 5 кръг Д Олимпия ФК (София) 12:0
08.10.2017 09:30 6 кръг Г Царско село 2015 (София) 16:0
15.10.2017 09:30 7 кръг Д ЦСКА (София) 0:3
22.10.2017 09:30 8 кръг Г Люлин (кв.Люлин, София) -:-
29.10.2017 09:30 9 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
05.11.2017 12:00 10 кръг Г Барокко (София) -:-
12.11.2017 09:30 11 кръг Д Н спорт (София) -:-
19.11.2017 09:30 12 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
26.11.2017 09:30 13 кръг Г Национал (София) -:-
03.12.2017 09:30 14 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
06.12.2017 10:00 15 кръг Г Лъвчетата (София) -:-
- 16 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 17 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 18 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 19 кръг Д Витоша 13 (София) -:-
- 20 кръг Г Олимпия ФК (София) -:-
- 21 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 22 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 23 кръг Д Люлин (кв.Люлин, София) -:-
- 24 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 25 кръг Д Барокко (София) -:-
- 26 кръг Г Н спорт (София) -:-
- 27 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 28 кръг Д Национал (София) -:-
- 29 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 30 кръг Д Лъвчетата (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА (София) 8 8 0 0 86:0 24
2 ДИТ Спорт (София) 7 6 1 0 31:4 19
3 Левски (София) 7 6 0 1 56:4 18
4 Славия 1913 (София) 7 5 0 2 26:14 15
5 Н спорт (София) 8 5 0 3 39:15 15

Левски Раковски (София)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2017 11:00 1 кръг Г Витоша (Бистрица) 3:0
09.09.2017 11:00 2 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:1
13.09.2017 11:00 3 кръг Г Национал (София) 1:8
16.09.2017 11:00 4 кръг Д ДИТ Спорт (София) 0:3
23.09.2017 12:30 5 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
30.09.2017 11:00 6 кръг Д ЦСКА (София) 0:7
04.10.2017 11:00 7 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:2
07.10.2017 11:00 8 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:0
14.10.2017 11:00 9 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
21.10.2017 11:00 10 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 2:2
25.10.2017 11:00 11 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
28.10.2017 11:00 12 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
04.11.2017 11:00 13 кръг Г Левски (София) -:-
11.11.2017 11:00 14 кръг Д Септември (София) -:-
18.11.2017 11:00 15 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 16 кръг
почива
02.12.2017 11:00 17 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 18 кръг Д Витоша (Бистрица) -:-
- 19 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 20 кръг Д Национал (София) -:-
- 21 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 22 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 23 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 24 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 25 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 26 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 27 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
- 28 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 29 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 30 кръг Д Левски (София) -:-
- 31 кръг Г Септември (София) -:-
- 32 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 33 кръг
почива
- 34 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Локомотив 1929 (София) 9 4 1 4 26:20 13
11 Царско село 2015 (София) 9 4 0 5 31:40 12
12 Левски Раковски (София) 10 3 1 6 12:25 10
13 Септември (София) 10 3 0 7 18:32 9
14 Хебър 1918 (Пазарджик) 10 2 1 7 10:49 7

Левски Раковски (София)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Първи кръг
13.09.2017 17:00 - Г Локомотив 1929 (София) 5:1
Област София (столица) / Финали
27.09.2017 17:00 - Д ДИТ Спорт (София) 0:1
Деца "Б": София (столица) - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 09:30 1 кръг Д Лъвчетата (София) 4:0
10.09.2017 09:30 2 кръг Г Локомотив 1929 (София) 5:1
16.09.2017 10:00 3 кръг Д Чавдар (Етрополе) 5:1
24.09.2017 09:30 4 кръг Г Славия 1913 (София) 2:3
01.10.2017 16:00 5 кръг Д Витоша 13 (София) 0:2
08.10.2017 09:00 6 кръг Г Олимпия ФК (София) 2:0
15.10.2017 09:30 7 кръг Д Царско село 2015 (София) 6:1
20.10.2017 13:00 8 кръг Г ЦСКА (София) 0:5
29.10.2017 09:30 9 кръг Д Люлин (кв.Люлин, София) -:-
05.11.2017 13:00 10 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
12.11.2017 09:30 11 кръг Д Барокко (София) -:-
19.11.2017 09:30 12 кръг Г Левски (София) -:-
26.11.2017 09:30 13 кръг Д Н спорт (София) -:-
03.12.2017 09:30 14 кръг Д Национал (София) -:-
06.12.2017 10:00 15 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 16 кръг Г Лъвчетата (София) -:-
- 17 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
- 18 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 19 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 20 кръг Г Витоша 13 (София) -:-
- 21 кръг Д Олимпия ФК (София) -:-
- 22 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 23 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 24 кръг Г Люлин (кв.Люлин, София) -:-
- 25 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 26 кръг Г Барокко (София) -:-
- 27 кръг Д Левски (София) -:-
- 28 кръг Г Н спорт (София) -:-
- 29 кръг Г Национал (София) -:-
- 30 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Славия 1913 (София) 7 5 0 2 26:14 15
5 Н спорт (София) 8 5 0 3 39:15 15
6 Левски Раковски (София) 8 5 0 3 24:13 15
7 Национал (София) 6 4 1 1 21:4 13
8 Витоша 13 (София) 7 4 0 3 41:11 12

Левски (София)

ДПГ9: София (столица) - Зонална група (Футбол 5)
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 09:30 1 кръг Д ОФК София (София) 5:0
16.09.2017 12:30 2 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
23.09.2017 10:30 3 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
30.09.2017 11:30 4 кръг Д Н спорт (София) -:-
07.10.2017 11:30 5 кръг Г Септември (София) -:-
14.10.2017 10:30 6 кръг Д Олимпия ФК (София) -:-
21.10.2017 12:30 7 кръг Г Елит София (София) -:-
28.10.2017 09:30 8 кръг Д Победа 2013 (София) -:-
04.11.2017 09:30 9 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
11.11.2017 12:30 10 кръг Д София спорт (София) -:-
18.11.2017 10:30 11 кръг Г Витоша (Бистрица) -:-
- 12 кръг
почива
02.12.2017 11:30 13 кръг Г София 2010 (София) -:-
09.12.2017 10:30 14 кръг Д ЦСКА (София) -:-
16.12.2017 09:30 15 кръг Г Люлин (кв.Люлин, София) -:-
- 16 кръг Г ОФК София (София) -:-
- 17 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 18 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 19 кръг Г Н спорт (София) -:-
- 20 кръг Д Септември (София) -:-
- 21 кръг Г Олимпия ФК (София) -:-
- 22 кръг Д Елит София (София) -:-
- 23 кръг Г Победа 2013 (София) -:-
- 24 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 25 кръг Г София спорт (София) -:-
- 26 кръг Д Витоша (Бистрица) -:-
- 27 кръг
почива
- 28 кръг Д София 2010 (София) -:-
- 29 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 30 кръг Д Люлин (кв.Люлин, София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Славия 1913 (София) 1 1 0 0 7:1 3
3 Елит София (София) 1 1 0 0 6:0 3
4 Левски (София) 1 1 0 0 5:0 3
5 Витоша (Бистрица) 1 1 0 0 6:2 3
6 Люлин (кв.Люлин, София) 1 1 0 0 3:0 3


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Георги Аспарухов"

Стадион "Георги Аспарухов" -
известен и като “Герена”
(в район “Подуяне”)
капацитет: 29 200 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия:03 сезона
"А" група:69 сезона
"Б" група: -

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 3 място
2015/2016 "А" група 2 място
2014/2015 "А" група 7 място
2013/2014 "А" група 5 място
2012/2013 "А" група 2 място
2011/2012 "А" група 3 място
2010/2011 "А" група 2 място
2009/2010 "А" група 3 място
2008/2009 "А" група 1 място
2007/2008 "А" група 2 място

Месечна ранглиста

Интернет страници