Марица 1921 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1921 г. под името Марица - в северната част на Пловдив (Кършияка).

Имена: Марица (от учредяването си до 1944 г.), Спартак (от 29 декември 1944 г. - след обединение със Стефан Караджа), Спартак-Текстилец (за много кратко през 1947 г., след обединение с Текстилец), Бенковски (през 1947 г.), Марица (от 1948 до 1949 г.), Строител (от 1949 до 1950 г.), Ударник (от 1951 до 1957 г.), Марица (от 1957 г.). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Марица, който започва да се развива самостоятелно. От лятото на 2004 г. е регистриран под името Марица 1921.

Клубни цветове: жълт и син.

Прозвище: “жълто-сините”.

Адрес: Пловдив 4003, ул."Васил Левски".
Телефон: (+359 32) 953655.
E-mail: -

Клубни върхове:
четиринадесето място в “А” група: 1969/70 и 1996/97 г. (като Марица).
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купата на България - 1996/97 г. (като Марица).

Марица 1921 (Пловдив)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:30 1 кръг Г Ботев (Враца) 1:2
31.07.2017 18:30 2 кръг Д Оборище (Панагюрище) 0:3
07.08.2017 18:00 3 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:2 Диема спорт
12.08.2017 18:00 4 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 6:3
20.08.2017 18:00 5 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:3
26.08.2017 18:00 6 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
11.09.2017 17:00 7 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:1
15.09.2017 17:00 8 кръг Г Несебър (Несебър) 0:4
25.09.2017 17:00 9 кръг Д Поморие (Поморие) 1:0
30.09.2017 18:00 10 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:1
13.10.2017 16:00 11 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 3:1
20.10.2017 16:00 12 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:2
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Созопол (Созопол) 1:0
04.11.2017 14:30 14 кръг Г Ботев (Гълъбово) 1:1
19.11.2017 14:30 15 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 3:3
25.11.2017 14:30 16 кръг Д Ботев (Враца) 1:1
02.12.2017 14:00 17 кръг Г Оборище (Панагюрище) 2:1
24.02.2018 18 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
03.03.2018 19 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
10.03.2018 20 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
17.03.2018 21 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
31.03.2018 22 кръг Г Черноморец (Балчик) -:-
07.04.2018 23 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
14.04.2018 24 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
18.04.2018 25 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
21.04.2018 26 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
28.04.2018 27 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
05.05.2018 28 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
12.05.2018 29 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
19.05.2018 30 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Черноморец (Балчик) 17 6 6 5 22:21 24
9 Лудогорец 1945 II (Разград) 17 6 5 6 25:25 23
10 Марица 1921 (Пловдив) 17 6 4 7 24:28 22
11 Литекс (Ловеч) 17 6 4 7 16:18 22
12 Оборище (Панагюрище) 17 6 4 7 16:15 22
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2017 17:30 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
21.06.2017 18:00 - Д Верея (Стара Загора) 1:1
24.06.2017 11:00 - Д Оборище (Панагюрище) 1:0
01.07.2017 18:15 - Д Поморие (Поморие) 2:1
02.07.2017 20:00 - Г Ботев (Пловдив) 1:0
05.07.2017 17:30 - Г Верея (Стара Загора) 0:4
08.07.2017 18:30 - Г Ботев (Гълъбово) 0:4
15.07.2017 18:00 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) 1:0
15.08.2017 18:30 - Г Ботев (Пловдив) 0:4
02.09.2017 11:00 - Г ЦСКА (София) 1:3
06.10.2017 11:00 - Г Ботев (Пловдив) 2:2
11.11.2017 12:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:3

Марица 1921 II (Пловдив)

"Б" ОФГ Пловдив - северна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 17:00 1 кръг Г Раковски (Раковски) 0:8
24.09.2017 17:00 2 кръг Д Урожай (Стрелци) 0:1
01.10.2017 17:00 3 кръг Г Войнягово (Войнягово) 0:2
08.10.2017 16:00 4 кръг Д Тракия (Царимир) 1:1
15.10.2017 16:00 5 кръг Г Средногорец (Брезово) 0:3
22.10.2017 16:00 6 кръг Д Чернозем (Черноземен) 4:1
28.10.2017 16:00 7 кръг Г Сокол (Пъдарско) 3:2
05.11.2017 14:30 8 кръг Д Старосел (Старосел) 6:1
12.11.2017 14:30 9 кръг Г Сокол (Крислово) 1:0
- 10 кръг Д Раковски (Раковски) -:-
- 11 кръг Г Урожай (Стрелци) -:-
- 12 кръг Д Войнягово (Войнягово) -:-
- 13 кръг Г Тракия (Царимир) -:-
- 14 кръг Д Средногорец (Брезово) -:-
- 15 кръг Г Чернозем (Черноземен) -:-
- 16 кръг Д Сокол (Пъдарско) -:-
- 17 кръг Г Старосел (Старосел) -:-
- 18 кръг Д Сокол (Крислово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Средногорец (Брезово) 9 5 1 3 22:16 16
5 Войнягово (Войнягово) 9 5 0 4 18:17 15
6 Марица 1921 II (Пловдив) 9 4 1 4 15:19 13
7 Чернозем (Черноземен) 9 2 1 6 12:24 7
8 Сокол (Пъдарско) 9 1 2 6 10:22 5

Марица 1921 (Пловдив)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2017 10:30 1 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 0:0
29.09.2017 17:00 2 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 3:0
05.10.2017 15:00 3 кръг Г Арда (Кърджали) 2:2
16.10.2017 16:00 4 кръг Г Хасково (Хасково) 1:0
20.10.2017 16:00 5 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:0
28.10.2017 11:00 6 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 2:0
03.11.2017 15:00 7 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 1:2
- 8 кръг Д Евроколеж (Пловдив) -:-
- 9 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 10 кръг Д Арда (Кърджали) -:-
- 11 кръг Д Хасково (Хасково) -:-
- 12 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 13 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Родопа Смолян (Смолян) 7 5 1 1 16:10 16
2 Марица 1921 (Пловдив) 7 4 2 1 11:4 14
3 Арда (Кърджали) 7 3 2 2 12:9 11
4 Ботев 2002 (Пловдив) 7 3 1 3 17:10 10
5 Евроколеж (Пловдив) 7 3 1 3 13:7 10

Марица 1921 (Пловдив)

ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2017 16:00 1 кръг Д Брестник 1948 II (Пловдив) 3:0
13.09.2017 17:00 2 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) 5:1
16.09.2017 11:00 3 кръг Г Асти АБ (Хасково) 1:1
23.09.2017 10:00 4 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 4:1
04.10.2017 15:00 5 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:5
07.10.2017 10:30 6 кръг Д Левски (Карлово) 3:0
17.10.2017 15:00 7 кръг Г Гигант (Съединение) 6:1
21.10.2017 10:30 8 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 1:0
01.11.2017 11:00 9 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 5:0
04.11.2017 10:30 10 кръг Д Сокол (Марково) 4:0
12.11.2017 10:30 11 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:7
18.11.2017 10:30 12 кръг Д Кричим (Кричим) 5:1
24.11.2017 15:00 13 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:7
- 14 кръг Г Брестник 1948 II (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Асти АБ (Хасково) -:-
- 17 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) -:-
- 18 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 20 кръг Д Гигант (Съединение) -:-
- 21 кръг Г Евроколеж (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) -:-
- 23 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 24 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 25 кръг Г Кричим (Кричим) -:-
- 26 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 13 11 2 0 43:6 35
3 Асеновец 2005 (Асеновград) 13 9 1 3 37:14 28
4 Марица 1921 (Пловдив) 13 9 1 3 37:24 28
5 Левски (Карлово) 12 7 1 4 30:16 22
6 Брестник 1948 (Пловдив) 13 6 2 5 26:24 20

Марица 1921 (Пловдив)

Деца: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 10:30 1 кръг Г Левски (Карлово) 6:0
23.09.2017 12:00 2 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 3:0
30.09.2017 12:00 3 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:2
01.11.2017 10:30 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:0
15.10.2017 10:00 5 кръг Г Чавдар (Пловдив) 5:1
21.10.2017 13:00 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
29.10.2017 10:30 7 кръг Г Орлета (Пазарджик) 3:1
04.11.2017 10:30 8 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:1
11.11.2017 10:00 9 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 4:0
18.11.2017 10:30 10 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 4:0
25.11.2017 10:30 11 кръг Д Сокол (Марково) 0:0
- 12 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 13 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 14 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 15 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 19 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
- 21 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) -:-
- 22 кръг Г Сокол (Марково) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 11 9 0 2 47:14 27
3 Ботев (Пловдив) 11 8 1 2 49:7 25
4 Марица 1921 (Пловдив) 11 6 3 2 27:8 21
5 Спартак-С 94 (Пловдив) 11 5 2 4 22:15 17
6 Асеновец 2005 (Асеновград) 11 5 2 4 19:18 17

Марица 1921 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2017 14:00 1 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 2:0
11.10.2017 16:00 2 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4
24.09.2017 10:30 3 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 5:0
28.09.2017 16:00 4 кръг Д Левски (Паталеница) 1:2
30.09.2017 13:00 5 кръг Г Ботев II (Пловдив) 0:5
08.10.2017 10:30 6 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 1:0
14.10.2017 10:30 7 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 1:1
22.10.2017 11:00 8 кръг Г Асти АБ (Хасково) 0:3
28.10.2017 10:00 9 кръг Д Векта (Пловдив) 0:0
05.11.2017 10:00 10 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) 1:3
12.11.2017 10:00 11 кръг Д Атлетик (Куклен) 4:0
18.11.2017 10:30 12 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:9
26.11.2017 10:30 13 кръг Д Гигант (Съединение) 12:1
- 14 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 15 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) -:-
- 17 кръг Г Левски (Паталеница) -:-
- 18 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 20 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Асти АБ (Хасково) -:-
- 22 кръг Г Векта (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
- 24 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
- 25 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Асти АБ (Хасково) 13 7 2 4 41:29 23
7 Векта (Пловдив) 13 6 2 5 27:21 20
8 Марица 1921 (Пловдив) 13 5 2 6 27:28 17
9 Брестник 1948 (Пловдив) 13 5 1 7 29:39 16
10 Родопа Смолян (Смолян) 13 4 1 8 20:37 13


Клубна емблема

Отбор

Стадион

Стадион "Марица"

Стадион "Марица"
(в кв. ”Захарна фабрика”)

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:31 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 2 място
2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 11 място
2013/2014 А ОФГ ПД 1 място
2012/2013 А ОФГ ПД 2 място
2011/2012 Б ОФГ ПД 1 място
2010/2011 "В" група 9 място
2009/2010 "В" група 2 място
2008/2009 "Б" група 15 място
2007/2008 "Б" група 6 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 15.475 33
октомври 2016 15.615 35
септември 2016 11.659 51
август 2016 9.143 62
май 2016 13.150 35
април 2016 11.193 47
март 2016 12.338 37
ноември 2015 12.258 43
октомври 2015 3.633 87
август 2015 7.616 65
май 2015 4.632 74
април 2015 2.423 80
март 2015 5.074 73
декември 2014 3.795 84
октомври 2014 10.876 48
септември 2014 18.583 26
май 2011 19.535 29
април 2011 9.498 71
март 2011 12.792 51
ноември 2010 7.766 85
октомври 2010 7.695 91
септември 2010 12.264 62
август 2010 4.917 102
всички

Интернет страници